Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Vücut Geliştirme

AthleT

Öne çıkan mesajlar

Perfectionist said:

kingpin, o kadar yazıyoruz okuyan yok. 5 sayfada bir birisi çıkıyor; önceki mesajları okumadım ama X çok yararlı ve zararlıymış diyor. En baştan başlıyoruz. :)

bence sizin okudugunuzu anlamakta bir probleminiz var. ya da arada yazılanları okumayıp direkt son mesajdan olaya dalıyorsunuz ki forumda yapılacak sey degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

ilkokul biyoloji bilgisi + biraz araştırmaya ihtiyacın var evet. yığınla araştırma yapılıyor bu konuda. Ne nedir, ne kadar yan etkisi vardır hepsi sabit.

ilkokul biyolojisinden biraz bahseder misin? egitim mankenini kac kez bozup tekrar yapabildin falan, biraz anlat :)
Sosyal ağlarda paylaş

Genel manada, vücut geliştirme için demiyorum sadece. Tartışmayı görünce yazayım dedim. Bedenin belirli bir mekanizması var, bu mekanizmaya müdehaleler iç açıcı sonuçlar vermeye bilir. Derslerde profun bu protein tozlarının kısa ya da uzun vade de bedene zarar vereceğini söylediğini sebeplerini anlattığını hatırlıyorum da ilgimi çeken bi konu olmadığı için pek dinlememiştim. Sebeplerini hatırlamıyorum şimdi.

Yani derste adamın anlattığı bu, başka bi kaynak filan okumadım, hatalıysa da bilemeyeceğim. Kullandığım ya da kullanacağım bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

geçmişte 1 kere 100 tl verip 5 kere gittikten sonra spor salonunu bırakan bu tembel bünye gaza geldi. bir sorum var noob olarak:

1.70 boya 75 kiloluk bir camış olarak, önce kendim koşup bisiklete binip kiloları verip sonra mı başliim spor salonuna, yoksa direk başlasam da olur mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Cevaplar için teşekkür ederim. Ben zaten bu konuda iddaalı olduğumu belirtmedim, ancak önyargılı da olsa ben hala toggie'nin yanındayım. Vücuda dışarıdan giren her maddeye vücudun ihtiyacı yok, aynen Flameofffear'ın dediği gibi sentetik olarak bakıyorum. Protein tozu hakkında birşey bilmediğimi söyledim ancak şu var, hakikaten kilolarca et yemek gerekli mi ki. Mesela protein alabileceğimiz çok iyi kaynaklar var, biraz dikkat edilebilerek sağlıklı bir beslenme ile ben çok fazla dışarıdan supplement'a ihtiyacım olmadığını düşündüğüm için yazdım. Ama benim şu an zamanım var, oturup yemeğimi yapıyorum. Marketten sosis baklava almam, ben 7-8 yıldır ne cola ne şekerli bir içecek, ne kızartma, ne abidik gubidik birşey yerim. Sosis mosis de yemem mesela. Hani dediğim gibi ben bu konuda baya bir takıntılıyım. Sokaktan da birşey yemem.
Neyse önemli değil elbette.
Ben 1-2 kaynaktan doğru olan protein alımının 1.7-2g/kg olarak görmüştüm tam doğru hatırlamıyor olabilirim. 80 kg olsa şu an birimiz, 2'den hesaplasak 160gr protein eder günde. Düzenli 3-4 öğünle rahatça karşılanabilir sanki bu ihtiyaç, ama benim aldığım rakamlar da yanlış olabilir. Sonuçta baklagiller, mantar vs gibi bitkisel birçok güzel protein kaynağı da var, tavuğun yanına bulgur hiç fena olmaz mesela, yanına yoğurt filan mis. Mesela. Tabii bu konuda yemek yapmayı bilen veya ailesiyle yaşayanlar şanslı. Tekken zor..
.
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi benim bir aydir ettigim salondan ayrilmam gerekiyor. Cok kucuk oldugu icin yeni salona gecicem. Tam bir ay boyunca kardiyo kastim. Kilo vermek icin agirlik calismaya baslamayi daha fazla ertelemeli miyim? Yoksa kardiyo suresini dusurup agirlik + kosu bandi seklinde sureyi paylastirayim mi? Ikincisi ise 1-1.5 saatlik bir program onerir misiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

baştan sölim hiç bi iddiam yok

şimdi arkadaşım tamam tozlar zararlı olablir olmayabilir de, peki gidip bi bardak toz içeceğine spordan sonra gidip ev yapımı sağlıklı 4-5 tane köfte yemenin ne farkı var mesela? Onu merak ediyorum yani sağlık konusunu bi kenara bırakırsak tozla protein alanlar daha çabuk mu kas geliştiriyor?

2. Kas geliştirerek kilo vermek çok iyidir evet ama acil vermeniz gereken kilo varsa bence kardiyonuzu hiç azaltmayın çünkü kas geliştirerek kilo vermenin tek yolu, gelişen kasların sizin günlük kalori ihtiyacınızı arttırmasından geçer. Ne kadar daha çok kas dokusu yaratırsanız o kadar daha fazla enerji harcamaya başlar vücudunuz günlük. (devrik cümlelerim efsanedir) Kardiyo ise direk damardan hızlı kalori yakımı. *****bu ikinci paragrafı millete fikir olsun diye yazdım-******

Şimdi bi sorum daha olacak:

Boyum 1.87
Kilom şuan 85 civarı
geniş omuzluyumdur
vücut yağ oranım şuanda %15-16 (hepsi gövdemde :)

Beni dışarda görseniz filinta gibi adam dersiniz yani hiç şişman göstermiyorum ama malesef yıllardır kurtulamadığım bir göbek hala vücudumda yer kaplamakta. Şimdi son zamanlarda inanılmaz bir willpower'la ağır kardiyo programına başladım ve yaz sonuna kadar ebediyen kurtulmak amaçları içindeyim. İğrenç sıkıcı aptal koşubandında bayık bi şekilde koşmaktansa 1 saat boyu ilkokul beden hocamla tenis oynamayı tercih etmekteyim. Kendisi beni koşturmasını çok iyi bildiği için çok çabuk bir şekilde kalp atışlarımın 140'a çıktığı görülür. En eğlenceli kardiyordur kanımca. Herkese tavsiye ederim. Haftada 3'ten 4'e çıkardım. Yağlı yemek yeme alışkanlığım da yoktur, dışarda irademi çok iyi kullanırım, sebzelere aşığımdır falan filan.

1. sorum, kaslara takviye yapmaya (kardiyonun yanında) kaç kiloya düştüğümde başlasam iyi ederim?
2. Vücut yağ oranının yaklaşık yüzde kaçlara düşmesi gerekir sixpack'in çıkması için?
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...