Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

axedice said:

Peki npclerin twilight romanından fırlamış gibi yazılan dialogları, dünyanın ve questlerin tepkisizliği, dümdüz hikaye tasarımı gibi oyunun rpg atmosferini tamamen ortadan kaldıran öğeler hiç rahatsız etmedi mi seni? Nasıl 160 saat oynayabildin? Bi TES fanı olarak şu vidyonun içeriği oynamana engel olmadı mı mesela?

Gerçekten anlamak için soruyorum. Ben sinirleniyorum çünkü böyle oyunlara, diğer insanlar nasıl oynamaya devam edebiliyor anlamak istiyorum.

hiç açıp kitap okudun mu oyunda cidden merak ediyorum, çünkü gayet iyi kitaplar var ve yazarlık kötü demek mümkün değil okuyunca.

oyundaki düzinelerce quest'in hepsinin dünyayı köklü bir şekilde değiştirmesini beklemek de son derece mantıksız. böyle ancak bilgisayar oyunları oynamamış, ilk defa bu işe atılan birisinde görülebilecek tepkiler görüyorum bu konuda. lineer quest ilerlemesine sahip olan oyunlarla kıyaslamak da gene mümkün değil çünkü onlarda değiştirilmesi gereken kısım oyunun tamamı değil buradaki gibi.

tes'in gerçekten fanı olan bir kişinin oynamasını videodaki olaylar engellemez, bkz: video 31:00. adam kendisi oynadığını söylüyor. "o kadar sevmedim ki oynayamadım" diyen biri varsa zaten tes sevmiyordur ki burada oyun çıktıktan 1,5 yıl sonra gelip hala AYNI tantanayı yapan insanların isimlerine bakınca durumun bu olduğu kanıtlanıyor.

p.s: "sevmedim" diyenler bile haftalarca oynadı zaten geçen başlıkta gördük heh.
Sosyal ağlarda paylaş

ilk ay oynadım işte oyunun sonunu görene kadar, ay sam şöyle saçma saçma argümanlar sunma ya, konu wow oldu mu oynadım ama kötüydü dersin, buraya geldiği zaman oynuyorsunuz o zaman kötü değil diyorsun.

BOK GİBİ abi npc diyalogları, paarthunaxın yanına çıkınca iki felsefi muhabbet döner dedim o da köpekten hallice bir iq ile çıktı karşına yani insaf
Sosyal ağlarda paylaş

wow single-player bir oyun değil, saçma saçma argüman deyip sonra wow'la mı geldin spark? arkadaşlar çağırdı diye başladım, arkadaşlar ayrılınca bıraktım. sorarsın istediğine sam kendi oyunu merak etti diye mi başladı, sıkıldı diye mi bıraktı diye.

paarthunax dialogları süper, questini yapınca bafileyemiyorsunuz tasosu çıkmıyor diye çamur atmayın heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Kitapları okudum evet, hatta karşılaştığım bütün kitapları okudum. Güzel hikayeler var, lore ve içerik bakımından başarılıydı. Zaten ilk topikte bundan bahstmiştim, oyunun ender olumlu yanlarından biriydi.

Ama bu yazın kalitesinin oyunun işleyişinde yeri ve etkisi yok, süs olarak duruyor kitaplar. Kitapları okudum sonra şöyle yaptım böyle yaptım diyebileceğimiz bi durum yok, öyle okuyup bişeyler öğreniyoruz. Bu başlı başına eleştirilecek bir nokta değil, ama oyunda iyi kitaplar var ve yazarlık iyi diyorsan bi şekilde bunun oyun içi etkisini de görebilmen lazım.

Özetle kitapların olması oyunun geri kalanındaki twilight/acun kalitesini değiştirmiyor. Okuyan çıkar diye kitapları koymuşlar, ama konsolizasyon ve bebelere balon mantalitesi üzerinde bunların bi etkisi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

wow single-player bir oyun değil, saçma saçma argüman deyip sonra wow'la mı geldin spark? arkadaşlar çağırdı diye başladım, arkadaşlar ayrılınca bıraktım. sorarsın istediğine sam kendi oyunu merak etti diye mi başladı, sıkıldı diye mi bıraktı diye.

paarthunax dialogları süper, questini yapınca bafileyemiyorsunuz tasosu çıkmıyor diye çamur atmayın heh.

Çok da süper değil, üstüne herifi öldürmeden hayatımıza devam edemiyoruz.

Yemişim öyle işi.
Sosyal ağlarda paylaş

niye wow örneğini somulaştırdın ki, ordaki tavrını örnek vermek için söyledim ben, sonuç olarak oyunu oynamış olmamız kötü olduğunu değiştirmiyor

paarthunax diyaloglarını beğenmen de eh ne diyeyim diyecek birşey yok, kotor 1 in kotor 2 den güzel olduğunu da düşünüyorsun o yüzden tartışmamızın da pek anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

valla axe, eski text rpg'lerdeki yazı miktarını hiçbir zaman bulamayacaksın seslendirilmiş rpg'lerde ses sentezleme teknolojisi ses aktörlerini taklit edecek kaliteye ulaşana kadar. bunu ne kadar erken kabul edersen o kadar rahat edersin. :p

rpg'lere millet yazı okumasın diye ekşın mod konulan bir çağda yaşarken, içinde lotr üçlemesi kadar yazı olan bir oyuna bu sözler haksızlık ama neyse.
Jim_E_Rustler said:

Çok da süper değil, üstüne herifi öldürmeden hayatımıza devam edemiyoruz.

Yemişim öyle işi.

ediyorsun. iki sefer ettim. quest'te her yazanı yapmak zorunda değilsin ki. üstelik CHOICES & CONSEQUENCES var axe'ın her zaman dem vurduğu, bir taraf seçmiş oluyorsun ve post-main quest'i etkiliyor bu.
Sparkcaster said:

niye wow örneğini somulaştırdın ki, ordaki tavrını örnek vermek için söyledim ben, sonuç olarak oyunu oynamış olmamız kötü olduğunu değiştirmiyor

paarthunax diyaloglarını beğenmen de eh ne diyeyim diyecek birşey yok, kotor 1 in kotor 2 den güzel olduğunu da düşünüyorsun o yüzden tartışmamızın da pek anlamı yok.

örneği veren sensin, verdiğin örnek de yanlış mümkün olan her bakımdan. bir mmo olmasını geçtim, devamlı her yamayla çarpıcı şekilde değişen bir oyun. oynarken beğendiğim dönemler de oldu, olmadı değil. ama bütün 3,5 yıllık sürecin sonunda ulaştığım sonuç öyle bir durum ki viktor 5 kere res scroll önerdiği halde kabul etmedim.

ha "sen şunu bunu beğeniyorsun o zaman bu konuda ehliyetin yok" kısmına hiç girmeyelim, çok facia zevkler var forumda herkes rpg eliti geçindiği halde. kimse sağ çıkamaz o kıyaslardan, MAD yaşanır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...