Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elder Scrolls V: Skyrim #2

Sam

Öne çıkan mesajlar

kavurma said:

vay be süpermiş, evin birine girmiştim uyuyorlardı kasalarında 1 gold vardı onu çalmıştım sonra dışarı çıktım başka bir evden at çaldım demek ki o sırada beni askere şikayet etmişler hatta kasalarından 1 gold çaldığım aileye acıyıp ekmek bırakmıştım yere çok fakirler diye ödeyeyim de kurtulayım bari

ya ben de kıl olmadığım biri değilse çalamıyorum. anca çok işime yarayacak şeyler olursa
Sosyal ağlarda paylaş

elimdeki skyrim'i komple sildim
sıfırdan yükledim
patchledim, dlcleri kurdum
şimdi bikaç tane mod çekiyorum özenle seçtim öyle ıvır zıvır şeyler yok hiç
hele şöyle bi mod varmış: http://skyrim.nexusmods.com/mods/19281
bütün oyunu değiştiriyor resmen, tüm açıklamasını okumak yarım saatimi falan aldı. bunu da yükledim çok heyecanlıyım
Sosyal ağlarda paylaş

evet o da bir önlem. hatta ben autosave'i kapatmıştım, baya boktan autosave sistemi bethesda oyunlarında çünkü bethesda modları düşünmüyor save yaparken script daha çalışırken ortasında save ediyor falan, zaten üst üste overwrite edip save file'ı da büyütüyor mod kullanmasan bile. manual fresh save ediyordum.

falloutta time interval ayarlayıp, bu işlemi otomatik yapan save manager modu var onu kullanıyorum baya başarılı, ben bilmiyorum skyrim'e yaptılar mı aynısını.

benimde bir ara save game bloat yüzünden save file size 100+ mb'a çıkmıştı 20 saatlik gameplay kaybetmiştim bir kere daha başıma gelince oyunu sildim zaten. save game bloat belirli aralıklarda oyunun 3-4 sn donmasına sebep oluyor. bu her dkda bir 3-4 sn donmaya dönünce mecbur eski save'i açtım.

çözümünü aramak için rahat 10 saat harcamışımdır ama genelde çözümü olmuyor bu sorunun. modları uninstall edip oyuna girip, save edip deneyin, esp/esm'lerin ticklerini kaldırmanız modları tamamen inaktif etmez çünkü yüklenen modla scriptler hala oyunda dönüyor. bazı modları kaldırmak için önce oyundan komut girmek falan gerekiyor onlar işi iyice karıştırıyor ama bunu gerektiren mod sayısı çok azdır.

gerçi ben 1 yıl geçtiği için stabilite sağlanmıştır diye umuyorum. fallout 3'e 200 tane mod yükledim ama hiç sıkıntı çekmeden bitirdim oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

saveler my docs'da.
Xenus said:

save game bloat olmuş sende malesef sanırım. save file size ne kadar şuan?

6mb filan ama unofficial yamaları kullanıyorum, o yüzden az. autosave on travel kapalı zaten, sadece rest için. quicksave kullanıyorum bir de manual save 2-3 saatte bir.

gerçi resmi hd pack'i kullanıyorum da şimdi gpu ve vram usage kontrol ettim, ucu ucuna boş veya doluyor. 1gb vram. galiba onları yüklemek için takılıyor arada ama ram'de dursa bari dokular meh. neyse artık.
Sosyal ağlarda paylaş

ya skyrim hd 2k texture pack modunu kurdum. ama grafiklerde hatalar var. acaba sadece oyun başında mı böyle diye düşündüm ama sanmıyorum.

bu modu yükleyip de resimdeki gibi hata olan var mı?

http://oi45.tinypic.com/30szg9u.jpg

bu resimde çok belli değil aslında ama kule üzerinde beyaz, parlak nokta şeklinde bozukluklar var. baya fazla hemde. başka yerlerde de var. nasıl düzeltebilirim? ya da 2k kullanıp da bu sorunla karşılaşmayanlar nasıl yükledi.

uzaktaki dağlarda da benzer sorunlar var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...