Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dota 2

GERGE

Öne çıkan mesajlar

I like how you designed matchmaking to have 50/50 % to ruin your whole day/evening of playing.
I dislike that today I was stomped 6 times, due to the only obvious reason that mm is teaming me up with low skilled people, playing vs freaking high skilled stacks.
I like how the other day I was part of the normal teams, mm chose to have a good day for me, so I stomped whole day low skilled players.
I dislike how, as I imagine, it would be so easy to make a normal matchmaking system, queuing you up with people from the same skill level as you, and not placing you in low skilled teams if you have a win spree of more than 5, and deviation from win % of 0.2.
You seriously don't know how much I hate you for doing this to people, who want to play normal balanced games, and not have 50% chance to totally stomp players from lower skilled bracket, or be stomped for the same reason.

hah anlatmış işte adam.
hani self claimed dota prosuyla sidik yarışına girmiyim belki anlar dedim de, hala kişi centric tartışmaya devam edicek kadar malsan hiç uğraşmiyim.
Aç bak işte çoğu valid problemler onların.
Yok ben yaşamadım yok haksız onlar.
3000 post haksız ama sen yaşamadıysan np.
Sosyal ağlarda paylaş

Dur matematikle anlatayım belki o zaman basar kafan. Bir şekilde 2 takımı birbirine dengelemeye çalışır sistem her zaman, daha önce dediğim gibi ratingleri görebilsek bu kadar problem olmayacak aslında.

Örnek veriyorum senin seviyen için bir oyunun toplam ratingi takım başına 10.000 diyelim. Senin ratingin de 2000 olsun tam ortalamada...

Karşı takımda 1950-2000-1900-2250-1900 ratingli 5 oyuncu oluyor, senin takımında 2000-1700-2300-2000-2000 olursa toplam rating eşitlenmiş varsaydık. Bu oyunu 5 kere oynatırsan hepsi farklı sonuçlanabilir mesela senin 1700'lükle rakibin 2250 ratingli oyuncusu orta soloda karşı karşıya gelirlerse oyun çok çirkin bir hal alıyor. E bu kadar aralıklı almasın diyorsun bu sefer de 2300'lük adam 1700'lük arkadaşıyla parti kurup sıraya giriyor yapıcak bişey yok. Ama aynı oyunda yakın ratingli adamlar lanelerde karşı karşıya geldiğinde o 1 tane 1700 oyunu baltalamak bir yana toparlıyor bile.

E devam ediyorum herkesin eşit oynadığını varsay bu sefer de roller değişiyor, mesela senin takımına 2000 ratingli 4 tane carry oynamaya alışmış oyuncu geldiğinde karşıya 1900 ratingli 5 tane rol dağılımı yapabilen insan geldiğinde yine pubstomp yiyosun.

weplada dota1 oynuyoruz, sistem herkesin ratingini kaç oyun kazandığını,kaç creep kestiğini,denie yaptığına kadar yazıyor, seçerek takım kuruyosun yine saçma sapan sonuçlar çıkıyor 10 oyundan 2-3 tanesinde.

Bak yazdım yine yazayım benim takımımdayken küfür ettiğim adam karşıya geçip problem çıkarabiliyor, yada karşı takımda küfür yiyen adam sonraki oyunda senin takımına denk gelip taş gibi dota oynayabiliyor.

Eğer oyunda denge,çekişme falan arıyosanız birisi yazmış arkadaşlarınızla giriceksiniz,hep aynı insanlarla girerseniz normal şekilde bi ratinge yerleşir hep size yakın insanlarla oynamaya başlarsınız zaten.

Ha belki şu yapılabilir, ayrı bi mm sistemi eklenir isteyenler için more balanced diye, 10 tane birbirinin aynısı statlara sahip adam bulana kadar başlatmaz mesela sistem oyunu, her oyun için 30-35 dakka beklersiniz düzgün çalışabilir belki.
Sosyal ağlarda paylaş

ya anlatıyosun da ne anlatıyosun. burda hepimiz hon oynadık. Boyle bi problem yasamadım hic. Eger karsımıza pub stomp yapmak icin ozellikle account almıs adam gelmediyse olmuyodu en azından. honda 500 oyunum varsa dotada 800 oyunum var ve problem var bu kadar basit yani 10 oyundan 1 i dengeli gerisi stomp.
Sosyal ağlarda paylaş

Hala bana aynı matchupın farklı sonuçlar verebileceğini ve herkesin her oyun aynı oynamadığını anlatacak kadar aptal olamazsın lütfen ama ya. Bilerek yaptığını falan düşünmeye başladım DNA nın da bir limiti var yani.
HoN un solo matchmaking i dengeli miydi? Evet. Demek ki oluyor muymuş? Evet.
Bunun cevabı bu kadar, başta haksızdın şu an saçmalıyorsun sus lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

screwy said:

ya anlatıyosun da ne anlatıyosun. burda hepimiz hon oynadık. Boyle bi problem yasamadım hic. Eger karsımıza pub stomp yapmak icin ozellikle account almıs adam gelmediyse olmuyodu en azından. honda 500 oyunum varsa dotada 800 oyunum var ve problem var bu kadar basit yani 10 oyundan 1 i dengeli gerisi stomp.

ben de 2 seneden fazla hon oynadım ama aynı sorun orda da vardı bence, tum hafta boyunca 50 maç atarken tek bi oyun zevkli geçse şükrediyordum.

Ama burdaki daha da kötü, win numberdan başka hiç bir stat yok neye göre MM yapıyor belli değil. rage oyunu ya, tek başına oynamak sakat, gece gece gereksiz stress :P
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

cour almayan ward almayan, support olduğu halde last hit çalan herif isterse dünyanın en iyi oyununu oynasın kötüdür

kötü derken of bu el hiç dikkatimi veremedim kötü oynadım diyen heriflerden bahsetmiyoruz, direkt NOOB

valla ilk pick olarak direk carry alan birileri varsa takımda bana da random support tarzı bişey geldiyse pek takmam last hit felan, çok iyiyse alsın last hiti, ağlamasın
Sosyal ağlarda paylaş

HoN dediğiniz mario oynayanların oynadığı aptal bi oyun. Zaten aptalların oynadığı bir oyunda stomp olamaz ki, bank asya maçlarının çok çekişmeli geçmesi gibi bişey bu, fark yaratıcak karakterde oyuncu sayısı çok az olduğundan onlar da zaten sizin gibilerle oynamadığından hissedemiyorsunuz olayı. Dota'da edge daha fazla bu kadar basit bu.

Kötüsünüz, bu yüzden kötülerle oynuyosunuz, bu kötülerin arasında zaman zaman daha az kötü olanlar pubstomp çekiyor siz de ağlıyorsunuz.

Adam düpedüz yalan söylüyor diyor ki high bracketta skill vermeyi bilmeyen adamla oynadım, ben de diyorum ki match-id ver, ben mid-high'da oynadığım oyunların hiçbirinde şahit olmadım major skill mistake yapan oyunculara, mantık hataları oluyor evet,aptalca hareketler önde yakalanmalar vs oluyor da bunları yapmayan adamlar zaten profesyonel olarak geçiniyor ortamda.
Sosyal ağlarda paylaş

Sparkcaster said:

Flassh said:

cour almayan ward almayan, support olduğu halde last hit çalan herif isterse dünyanın en iyi oyununu oynasın kötüdür

kötü derken of bu el hiç dikkatimi veremedim kötü oynadım diyen heriflerden bahsetmiyoruz, direkt NOOB

valla ilk pick olarak direk carry alan birileri varsa takımda bana da random support tarzı bişey geldiyse pek takmam last hit felan, çok iyiyse alsın last hiti, ağlamasın

Al mesela bu adam mm'den falan bahsediyor, MM sistemi senin gibileri benden uzak senin gibilere yakın kılıyor çok şükür.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
HoN dediğiniz mario oynayanların oynadığı aptal bi oyun. Zaten aptalların oynadığı bir oyunda stomp olamaz ki, bank asya maçlarının çok çekişmeli geçmesi gibi bişey bu, fark yaratıcak karakterde oyuncu sayısı çok az olduğundan onlar da zaten sizin gibilerle oynamadığından hissedemiyorsunuz olayı. Dota'da edge daha fazla bu kadar basit bu.

Şu o kadar zekasız, haksız ve komik ki mesela, bir mallık birimi olarak dod kullanılabilir paragraf arşivi topicinde

trasty 0.5 dod
sipeyskeyk 0.7 dod vs
Sosyal ağlarda paylaş

ya hikaye anlatmaya devam edin siz boşverin vs yi falan.

High bracketta oynuyormuşta rubick ulti vermemiş falan, yok efendim oyunlar eğlenceli olmuyormuş, hepsi stompmuş vs... Oynamayın arkadaşlar, HoN süpermiş işte gidin onu oynayın nedir ki yani...

Fifa'da da var aynı muhabbet hala PES daha iyi diyenler var, oyun orda isteyen oynar sorun değil ki.

Klasik sallamasyon Türk insanı prototipi, 1 tane örnek ver diyorsun çıkaramıyor, ama sallamaya devam , "kesin ip var ..." kafası işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Flassh said:

zamanında oyunbaşı botla baseden çıktığını hatırlıyorum lan sdfsdf.

ama genel olarak dota 1 > hon

lol, hon veya dota 2 fark etmiyor. dota 1 deki dengeyi daha hiçbiri tutturamadı.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...