Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say 25 Haziran'da gidiyormuş.

sipeyskeyk

Öne çıkan mesajlar

Kaede said:

baya yalan evet
ATEİSTİM DEDİM DÖVDÜLER BAWWW

ruski devletlerden gelmiş olanlar bu W ları Ş diye okuyorlar

yani yazdığın

ATEİSTİM DEDİM DÖVDÜLER BAŞŞŞ diye okunuyor.

başka bir örnek vermek gerekirse şirinler yerine wirinler yazıyorlar. ama anlamı da değişiyor şimdi tabii. şirin demek tatlı demek.

o zaman şirinler->wirinler->tatlılar oluyor.

her neyse, bence hepsini ülkeden dışlayalım evet.
Sosyal ağlarda paylaş

fazil say turkiyedeki suzgeclerin ayikina varamamis talihsiz bir insan.

bulundugun halki taniyip ona gore alicaksin yerini ona gore diceksin dicegini

hayir sansurden de bahsetmiyorum
fakat uslup cok onemli

lafi gedige koymak ve elalemin damarina oturmak cok farkli seyler
Sosyal ağlarda paylaş

su herif dustugu durumla birlikte ayrica savundugu degerleri savunanlarin burayi terketmesi gerektigine dair taraflara muthis guc vermis oluyor

az humanist gram solcu ve hatta liberal
daha genis anlamiyla ozgurlukcu bir adamin fazil saya bu yuzden gicik olmasi lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

gitsin biraz kafasını dinler, bambaşka bir kültür zaten japonya. gerçi çok konser yaptı oralarda. Sevilen, tanınan birisi. daha efsane senfoniler, oratoryolar yazar. Halihazırda Mezopotamya Senfonisi geliyor 23 haziran prömiyeri. Bugüne kadar yaptığım en iyi iş diyor ki en son İstanbul Senfonisi mükemmeldi.

Şehir tiyatrolarını da ele geçirdiler artık. Badem bıyıklı sanat yönetmenleri, amirler ile sorunsuz, ahlaklı oyunlar seçecekler. Ne güzel yönetmeliği de değiştirip her yöne çekilebilecek "toplumun etik değerlerine özen gösterilen" lafını yerleştirdiler. Sümeyye hanım kızımız artık oyunculardan rahatsız olup polis ordusuyla birlikte salon terketmek zorunda kalmayacak, sakızını rahat rahat caklatacak.
Sosyal ağlarda paylaş

defolsun gitsin.
boş boş eleştriler yapıp prim yapma peşinde bir adam.
piyanistlerde hep var bu durum sanırım. toplumsal konularla kahve muhabbeti düzeyinde bir bilgi birikimi ile yaklaşıp tepki görünce ben sanatçıyım ben hassasım duyarlıyım. Ulan dingil madem duyarlısın madem dahiyim diye geziyorsun eleştireceksen de adam gibi iktisat oku siyaset oku sosyoloji oku öyle eleştir. Açıyorsun bakıyorsun adam ne söylüyor diye hep içi boş altyapısız angıl dangıl laflar. Sonra karşısındaki adam da aynı kafa yapısında biri o da saçma sapan ayı ayı cevaplar veriyor. Küstüm gittim.
Koçum senin zaten gidesin varmış. Prim yapma peşindeymişsin gider ayak yaptın işte.
Haydi selametle...
Sosyal ağlarda paylaş

patatespresi said:

lan ne bu atar adama, geri zekalı mısınız

ben gerizekalı değilim de insanları gerizekalı yerine koymaya çalışanlara özellikle de bunu sanat, din, kültür adı altında yapmaya çalışanlara çok gıcık oluyorum. bence de herkes olmalı. eğer gerizekalı değilse.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...