Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Metrobüs

cihant

Öne çıkan mesajlar

50 kere söyledik, metrobüs kadar saçma bir icat yok, onu yaptığın hatta raylı sistem döşesen orta vadede kendini amorti edip uzun vadede çok daha karlı olacak, arıza/bakım açısından yüzünü güldürecek ve daha seri, daha yüksek kapasiteli olacak. ama kafa çalışmayınca böyle oluyor. bir de sene 2012 hala raylı sisteme metrobüsü savunan insan yazıkları var.
Sosyal ağlarda paylaş

metrobus tam bir zombie apocalypse

boş metrobus geldiği an insanların beyni ölüyor sadece beyin sapları çalışıyor ve tek düşünce o metrobusten bir parça almak oluyor.

arkadan
http://3.bp.blogspot.com/-hnGR_PSWxCk/T1InU0uY73I/AAAAAAAAC2w/dYTQ1dIpBSA/s1600/istanbul_kar_metrobus.jpg

önden
http://farm5.static.flickr.com/4077/4744184467_a42f1cdaeb.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zaten ben raylı sistem(ler) yerine hala neden uzun otobüs kullanıyoruz hala çözemiyorum. Metro gibi 5 dakikada bir hizmet verilecek sistem kursalardı yine kalabalık olurdu ama bir nebze daha iyi olabilirdi. Hollanda'dan otobüs kakalanmamış olurdu en azından. Bu kadar yolda falan kalmazdık bir de.
Sosyal ağlarda paylaş

Metrobüsün günü kurtarmak amaçlı, seçim vaadi olduğunu bilmeyen yokta işte belli bir kesimin işine gelmiyor.

Ayrıca herkes sakız gibi ağzına dolamış raylıda raylı diye. kasada para var mı raylı için sormak lazım. Ha dersenizki metrobüs yerine üstüne para koyup raylı yapsalardı, o zamanda günü kurtaramıyorlardı.
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

50 kere söyledik, metrobüs kadar saçma bir icat yok, onu yaptığın hatta raylı sistem döşesen orta vadede kendini amorti edip uzun vadede çok daha karlı olacak, arıza/bakım açısından yüzünü güldürecek ve daha seri, daha yüksek kapasiteli olacak. ama kafa çalışmayınca böyle oluyor. bir de sene 2012 hala raylı sisteme metrobüsü savunan insan yazıkları var.

raylı sistem döşenemediği durumlar için icat edilmiş bir şey zaten. gerçekten çok zekisin keşke seni dinleyip uzun vadede kâr etseymiş bütün dünya.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

DoruK said:

raylı sistem döşenemediği durumlar için icat edilmiş bir şey zaten. gerçekten çok zekisin keşke seni dinleyip uzun vadede kâr etseymiş bütün dünya.

niye döşenemiyor raylı sistem? zilyon tane otobüs alıp onları her gün durmadan yürütmeye para var ray döşemeye mi para yok?

kayıp trilyonlardan üç beş atsalardı hazineye onla istanbulun etrafını rayla döşerlerdi.

ha ama tren mren ray may kominik icadı gavur işi
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

DoruK said:

döşenemiyor diye bir şey yok, hele istanbul'da metrobüs hattında döşenemeyecek tek bir yer YOK

cahil cahil konuşuyorsunuz yahu, bütün dünya imiş. evet çok gezdin tozdun bütün dünyada metrobüs var dimi? bütün gelişmiş avrupa şehirlerinin hepsi metrobüsten geçilmiyor evet. hayret bir şey
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de bu metrobüs yolları neden bu kadar tırt ya? Her karışı göçükler/çatlaklar/yarıklarla dolu. Yapılalı topu topu 5-6 sene filan olmadı mı bunun? Daha şimdiden köy yoluna dönmüş, metrobüs yol boyunca sarsıla sarsıla gidiyo. Özellikle Mecidiyeköy-Edirnekapı arası rezalet, İstanbul içerisinde gördüğüm en berbat yol olabilir(tabii bana böyle gelmesinde metrobüsün de payı olabilir de gerçekten bayağı kötü)

Asfalt yolun ortalama ömrü ne kadardır bilmiyorum da 5-6 sene değildir herhalde?
Sosyal ağlarda paylaş

DoruK said:

cahil cahil konuşuyorsunuz yahu, bütün dünya imiş. evet çok gezdin tozdun bütün dünyada metrobüs var dimi? bütün gelişmiş avrupa şehirlerinin hepsi metrobüsten geçilmiyor evet. hayret bir şey

Ne kadar gezip tozduğumu nerden biliyorsun?

Avrupa'dan bana metrekareye düşen insan sayısı İstanbul kadar olan bir şehir söyle?

Oturup eğer büyük şehirlerin ulaşım ve planlama problemleriyle ilgili belgeseller izlersen veya makaleler okursan metrobüsün kullanılıp kullanılmadığını bilirsin. Ben şahsen 10 yıl önce biliyordum metrobüs denen şeyi.

Kalkıp bir de cahilsiniz, çok zekiyim ayağı çekmişsin. Daha önceden de sana demiştim ben sana cevap vermem diye, kalkıp hâlâ konuşmaya çalışıyorum suç bende.

evet çok zekisin kenk. byes.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...