Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Dinsiz Toplum Düşünülemiyeceği Gibi Din Eğitimi Vermeyen Okul Da Düşünülemez

Butcherofego

Öne çıkan mesajlar

cetoritto said:

sen ve senin ekolden cevap veremeyeceğim tek bir adam yok şu pati'de de, türkiye'de de, pensilvanya'da da...

eğer laf yetiştirmeyi cevap vermek olarak kabul edeceksek doğrudur. ancak cevap vermek demek böyle bişey değil. kötü niyetle tartışmaya girenden bahsetmiyorum ancak "acaba mı?" diyebilecek kişilerin de biraz olsun kafasında soru işareti oluşturabilmeli cevap diyebileceğimiz şey.

mesela:

a: inanmıyorum ben allah yok.
b: nasıl inanmazsın? varlığını herşey kanıtlıyor.
a: ben bişey görmüyorum.
b: görmek istersen görürsün, etrafımızdaki herşey onun kanıtı.
a: bilemedim. mesela?
b: ya işte bak ahenk içindeki varlık, sen, ben... hepimiz onun birer kanıtıyız.
a: ben kanıt göremedim bunlarda.
b: içinde de hissetmiyor musun varlığını? nurunu görmüyor musun etrafımızda?
a: ...

buradaki arkadaş da kendince cevap veriyor hep. kendisi gibi düşünmeyen için hiçbir anlam ifade etmediği sürece verdiği cevabın hiçbir kıymeti harbiyesi yok. buradaki b kişisi de etrafında ben herkese cevap veririm diye gezinebilir. gezinsin tabi, bize ne.
Sosyal ağlarda paylaş

a: inanmıyorum ben ninca yok.
b: nasıl inanmazsın? varlığını herşey kanıtlıyor.
a: ben bişey görmüyorum.
b: görmek istersen görürsün, etrafımızdaki yıkım onun kanıtı.
a: bilemedim. mesela?
b: ya işte bak karnının içindeki kılıç, o ölü beden, bu ölü beden... az sonra ölecek hepimiz onun birer kanıtıyız.
a: ben kanıt göremedim bunlarda.
b: içinde de hissetmiyor musun varlığını? karnındaki kılıcı da mı görmüyorsun mal! görmüyor musun etrafımızdaki kanı?
a: ...
b: öldü tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

NİNJALAR MI KORSANLAR MI DAHA AWESOME!! şunu açmalıyız bence çok net fakat trollükten tw bişi der mi bilemem onu burda MODERASYON SESİMİZİ DUY

bu so called politik, ama gerçekte sadece sidik yarıştırma konularının üzerine evet efendim. bir günlük nincalar gününüz hayırlı olsun.

nincalarla ilgili açacağınız bir konu, bir gün boyunca konu dışında kalacak, ve hatta sticky bile yapıcam. sonra yollarız garbage'a belki.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

Mithat said:

NİNJALAR MI KORSANLAR MI DAHA AWESOME!! şunu açmalıyız bence çok net fakat trollükten tw bişi der mi bilemem onu burda MODERASYON SESİMİZİ DUY

bu so called politik, ama gerçekte sadece sidik yarıştırma konularının üzerine evet efendim. bir günlük nincalar gününüz hayırlı olsun.

nincalarla ilgili açacağınız bir konu, bir gün boyunca konu dışında kalacak, ve hatta sticky bile yapıcam. sonra yollarız garbage'a belki.

Adam sözünün eri çıktı.
Sosyal ağlarda paylaş

"gerçek yahudilik bu değil" dedi hitler.

gerçek yahudilikte o pis kepekli uzun saçlar yok.

temizlik var,
duş var,
gusül var,
yavudi sabunu var, (temizlik için kullanılan gül özlü bir sabundur bu)
gas var (o zamanlar almancada parfüm demekti bu. hacı şalom yağı diye de bilinir.)

yanlış anladılar adamı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...