Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiyedeki James Bond film seti

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Bilmem takip eden var mı gündemi. Bu aralar film seti yarım binyıllık kapalıçarşının ebesini bellemekteymiş.

2 tanesi asırlık 12 tane ağaç kesmişler ayrıca.

OMO ÖLKÖMÖZÖ TÖNÖTÖYÖRLÖR diyenler filme gidince yine oryantalizm stayla bir türkiyeyle karşılaşırlarsa kıçımla güleceğim afederseniz.

Ha bir de Ertuğrul Günay vardı tarihi eserlerin en büyük savunucusu kültür bakanımız, onun onayı var mı bu işte çok merak ettim.

Kaynak
http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/haber/20369499.asp
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=28197813

"bilenleriniz bilir; adanalıyım. son bond filminin bir kısmı da adana'da çekildi. e haliyle sette çalışan insanların çoğu yerel tiyatroculardan, televizyonculardan, set tozu yutmuş cengaverlerden seçildi. bunların yetkili olup proje boyunca görev alacaklarına sabit bir mayış bağlandı ve içeride görecekleri duyacaklarına dair bir gizlilik anlaşması imzalatıldı.

neyse efenim, milletin ağzı torba değil ki büzesin, bu bir çoğunu tanıdığım, bildiğim insanlar da ister istemez bülbül gibi şakımaya başladılar iki bira içtikten sonra. bunlardan bir grupla yine oturuyoruz çocuklardan biri "abi, filmde gösterilen anlatılan türkiye, midnight express'de bile bu kadar acımasızca tasvir edilmemiştir. o, şehrimizin ülkemizin tanıtımı yapılıyor diye yolların kapatılmasına gıkını çıkarmayanlar filmi seyretsinler, bu filmi çekenin de, oynayanın da, oynatanın da sülalesini -küfür- hiç bir şey bilmiyorum" dedi.

resmen türkiye afganistan'dan beter gösterilmiş (hoş pek bir farkımız yok da!), anlatılanlardan çıkardığım kadarıyla oryantalizmin dibine vurulmuş. böyle "1920 model trenlerde koyun keçi taşıyan köylüler, sığırların çektiği kağnılar" filan.

bayağı bir faydası olacak bir filmdir, türkiye'nin tanıtımına hakikaten."
Sosyal ağlarda paylaş

öyle tren mren olayı yaptılarsa yavşaklık yapmışlar :)

ama kapalı çarşı için önlemler alındı deniyordu kremitler vs bilmemne için

hani ülkeyi nasıl tanıtırlar bilmem ama işlerinde profesyoneldirler herhalde.biz abartmayı seviyoruz

ağaç kestilerse de bu kesenin değil izin verenin öküzlüğü zaten
Sosyal ağlarda paylaş

ne abartıldı bu mesele ya , neden medya bu kadar itibar ediyor buna anlamıyorum,
ulen altı üstü kıçı kırık 1.5 saatlik reklam kokan bi aksiyon filmi çekilecek. yav hala mı 342412432 dünya ülkesiyiz nedir arkadaş.

Ayrıca,
dolmabahçe sarayında düğün yaptıran zihniyet
kapalı çarşınında azına zıçtırır.
Sosyal ağlarda paylaş

başka bi olay daha anlatalım. yasaların nasıl delindiği ile ilgili. Tamam James Bond filmi, çok büyük bütçeli falan ama ulan sen 80 milyonluk ülkesin yani afedersiniz hiç bi film senden büyük değil nekadar tanıtım yaparsa yapsın.

Neyse. Şimdi bunlar her türlü ekipmanı ıvırı zıvırı ülkeye sokuyorlar çekim için. Tabi bunların içinde çekimlerde kullanılan bir silah var. Silah gerçek ama kuru sıkı. Tabi yasal olarak yasak izin vermiyor bizimkiler ilk başta. Yok oyuncak olmaz, şu olmaz bu olmaz. Daha sonra Türkiye'de birlikte çalıştıkları ajansın sahibi veya menajeri herneyse Egemen Bağış'la tanışıyormuş. Hemen araya giriyor kendileri. Silah polis memurunun üzerine zimmetleniyor.

Yasalar, kanunlar ne için vardır ? Delinsin diye. Yoksa uyanı ....yorlar. Adamlar domal dese domalacak durumdayız.
Sosyal ağlarda paylaş

ya onu yapmasa "üüüü geri tr" falan derler de, ben olsam yapmazdım.

ama aynı kafa her yerde var.
Mesela beyoğlunda yürüyosun, yılbaşı mılbaşı hadi tamam tramvayda reklam süs müs güzelde arkadaş neden bütün sokağında bi markanın ambleminin süsü var?

ney abi ben görmek istemiyorum onu yani o kadar mı fakirsin beyoğlu belediyesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Kapalıçarşı ve etrafına zarar vermelerini falan geçtim, adamlar babasının tarlası arazisi gibi gelip İstanbul'un göbeğini 20-30 gün yaya-araç trafiğine kapatabiliyorlar

Koymuş oraya özel güvenlikçileri polis barikatlarını falan yassah hemşerim çekiyor halka lavuklar.
Şunu ancak bizim gibi saftirik 3. dünya ülkesinde yapabilirler yani cidden tam bir rezillik.

Yemişim tanıtımını, zaten gösterdiği şeyler hemen her filmde aynı, Kapalıçarşı'nın tepesinde koşuştur sonra bazaar şeklinde seyyarcıların arasında dövüş yine koşuştur ordan Yerebatan'da kovalamaca oyna cart curt.

Hemen her filmde taa Yeşilçam'dan beri aynı tarihi mekanlar, aynı pazar sahneleri.
Valla adamlar başka yeri yok mu bu İstanbul'un diyecekler artık, sonra elin gevuru bizi hala deveye biniyor sanır elbet, tanıtımın böylesi olmaz olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

çekilsin film çekilmesin diyen yok. Ama adam ol hakkını savun. Zarar verdirtme eserine. O ağaç kesme olayı gerçekse yani yuh. Bukadar mallık olur mu ?

Hobbit filminin kamera arkası videolarında vardı. Doğal sit alanında çekim yapılıyor. Soyu tükenmekte olan bitkiler var. Zarar verilmesin diye üzerine platform kuruluyor metrelerce insanlar o platform üzerinden ulaşımı sağlıyorlar. Bizim gibi salak az bulunur. Ben olsam sömürdükçe sömürürdüm valla. Kızmıyorum ben bu çekimi yapanlara. Yaksınlar yıksınlar. Böyle aptal bulduktan sonra , nasıl olsa hesabını soran yok.

Çekimi geçtim. 1 seneden fazla oluyor Ayasofya'nın önü rezaletti geçtiğimiz aylarda. Sonra bi baktım akıl etmiş bi kanal 3dk lık bi haber yapıyordu. Sonra düzelttiler mi azıcık bilemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Polisin üzerine zimmetlemişler daha ne yapsınlar yani bunun torpille falan alakası yok yapılan bişi bu tip durumlarda. O polis sorumlu o silahtan artık bu kadar. Herşeyi de paranoya yapmayın sakin olun.

yahu yasal birşey olsa neden araya bakan girsin. Hadi yasal birşey diyelim. Polis üzerine zimmetli silahı başkasının eline veremez öyle şey mi olur. Silah taşımak ve bulundurmak ruhsatlı iş. O silahı bulundurma ve taşıma ruhsatın yoksa suç.

adamlar bakmışlar herhalde bunlar kendi yasalarını bile bukadar rahat deliyorlar kapalıçarşı mı dinlerler.
Sosyal ağlarda paylaş

ZaugnaKhaldun said:

reklam demişken,

filmde martini yerine heineken içsin diye 45 milyon dolarlık anlaşma yapılmış.

http://www.guardian.co.uk/film/2012/apr/17/bond-taste-for-beer-skyfall

yeni rakı anlaşma yapsaymış. 45milyon dolar bi halt değil. Bond boğaza nazır balık yerken bir iki yudum alırdı. Tamam işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Zarar vermeyle ilgili haberler biraz abartilmisa benziyor.

Mesela haberde belediye agaclarin kesim ve budanmasinin filmle alakasi olmadigni soyluyor, karsi tarafta ise sadece birilerinin ortaya attigi bir iddia var. Kaldi ki film icin agac kesip yerine yeni agac dikmek pek mantikli bir hareket gibi gelmiyor.

Kullanilan kiremitlerin de film icin dosenen sahte plastik kiremitler oldugu aciklanmis.

Elbette bu tarz isler iyi denetlenmeli ama gazetelerin attigi basliklara da guvenmeyin.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi birileri karalamaya çalışıyor bu olayı çözebilmiş değilim. Adamlar gidip ağaç niye kessin? Budanmış ağaçlara işkillenmiştir birkaç kişi o kadar.

Şu adanalı "set çalışanları" olayıda acaip kolpa kokuyor. Ordan tutulan herifler senaryoyu geçtim, orda çekilen sahneyi bile göremezler yani. Türk dizisi çekmiyorlar ki reji masasının arkasına 10 türk geçip izlesin...

Kolpa haberler bütünü bence bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Bilmem takip eden var mı gündemi. Bu aralar film seti yarım binyıllık kapalıçarşının ebesini bellemekteymiş.

2 tanesi asırlık 12 tane ağaç kesmişler ayrıca.

OMO ÖLKÖMÖZÖ TÖNÖTÖYÖRLÖR diyenler filme gidince yine oryantalizm stayla bir türkiyeyle karşılaşırlarsa kıçımla güleceğim afederseniz.

Ha bir de Ertuğrul Günay vardı tarihi eserlerin en büyük savunucusu kültür bakanımız, onun onayı var mı bu işte çok merak ettim.

Kaynak
http://www.hurriyet.com.tr/kultur-sanat/haber/20369499.asp

erturul gunay su an izmirlileri kafalayıp satılmamış deniz kıyısı orman vs. bırakmamakla görevli.

ama sorsan napcaksın diye,bunun adı EKÖNÖMİYÖ CÖN VÖRÖYÖRÖZ olur,tabi yersen.
Sosyal ağlarda paylaş

uzun yıllardır prod. yapıyorum , gelen adamlarda bır suc gormuyorum.

bu adamlar cekımlerden once en az 10 kere ıstanbula gelmıstır 10 kere bunlar bunlar yapılabılırmı dıye sormuslardır. Turkıye'de ki yapım grubuda okeylemıstır. onun ustune calısmalar baslamıstır.

Sonucta adamlar aracı bır fırmayla calısıyorlar bu tur olayları onlemek ıcın suan tum problemler Turk yapım grubunun hatasıdır.
Sosyal ağlarda paylaş

ankaranin dogusunda tren yolculugu yapmis olmasini birak birak hic bi sekilde bulunmamis adam gider ölkemiz rözöl bi sekölde tanitiliyor 1920den kalma trenler cobanlar bikbikbik diye aglar. prim vermeyin.

gene de go home yankee cekmek lazim tabe
vaktinde bizim turk bir yonetmene vermemisler izni adini unuttum iyi de bir adamdir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...