Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

FreEmoon said:

Genelde kimseyi %arcane damage yüklenirken görmedim, hemen her oyuncu fire ya da frost yükleniyor.

Ancak aranızda arcane yüklenen varsa, http://eu.battle.net/d3/en/item/moonlight-ward bu kolye direk bis bana göre. Yanınıza gelen her mobu hedef almanıza gerek kalmadan kesiyor. Elitelere karşı 3-5 saniye yerinizde durarak dayanabiliyorsanız, bu sürede normalde yapacağınız dps'in 3-4 katını yapıp eritiyor mobları.

Dusmedi bir turlu, cok merak ediyorum bende mekanigini nasil acaba diye. Fire build itemlarim asagi yukari oturdu yerine, ufaktan arcane calismaya baslamayi planliyorum ama once bu necklace'i bekliyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

nihlathak said:

Sheet dps diye birsey kalmadi, artik actual dps var ve bircok itemda elemental dmg olabildigi icin artik sayilmasinin zamani geldi. Ele dmg bir cok pozisyonda eskinin dmg king statlarini donunda salliyor. O senin dedigin d3 vanilla'daydi :)

Katılmıyorum, main trifactorler olmadan elemental damage hiç bir işe yaramıyor. End game stat bir nevi, öncelikle crit / critdamage / as'yi düzgün bir değere kavuşturmadan elemental damage %200 olsa da hiç bir işe yaramaz. Düzgün trifactayı sağladıktan sonra ama best oluyor, stone of jordan takınca sheet dps 150k düşse de yaptıgım dps 1/3 artıyor resmen. Elite damage'ine zaten değinmiyorum bile.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

t6 chest farmda immortal olmak için toughness gearda kalmış, düzelir az sonra

peki bişi sorucam, bende mesela 1.2 m bufflı damage var, 65 elemental damage 15 skill damage i ve 30 elite damage i var. torment 3den yukarısını farmlayamıyorum, sence ben mi beceriksizim yoksa bu setle bu kadar mı olur?
Sosyal ağlarda paylaş

toughness ne civarda ? O gearla t3 olur zaten daha üstü olmaz

T4'e mesela 10m altında tougness ile girersen mutlaka bi yerde tek yiyorsun 8m tougnessla bountyleri bitirirken 2 veya 3 kere tek yedigim oluyor.

Birde sheet dps yanında legendary efectler epey önemli, thunderfury veya mirrorball karakteri başka bir boyuta taşıyor. İkisi de varsa 1m dps ile t5 çok rahat yapılır, çünkü 5mlik dps yapıyorsun. Fakat yanına 15-20m toughness yapmazsan ilk packde yerden kalkamazsın. Ayrıca life on hit olsun, life per kill olsun bunlar da önemli, her türlü bi şekilde vuruyorlar altına frozen açar çıkana kadar 150k damage yiyorsun, bunu bir şekilde geri doldurman lazım. Health globe is a myth.
Sosyal ağlarda paylaş

solo yapmak istiyorsanız wizard ile öyle, tank monk varsa yanınızda o zaman 10m'le yapılır t5, yine de vortexde, jailer/mortarda tek yeme ihtimali çok yüksek, arada ölürüm sıkıntı yok diyorsanız olur.

Geçen streamin birinde t6 farmlayan tipler vardı wizardda 1.5m dps+elemental damage vs ve 34m toughness vardı.
Sosyal ağlarda paylaş

capul said:

Son runeu çok farketmiyo gibi geldi, ilk rune kullanıyodum ben..

Dediğini de denemek lazım..

belli bir ihtimalle 2 kere vuruyor gibi işte, mesela benim 6m critliyor arada bir 12m critlediğini görüyorum. özellikle kalabalığa attığında mutlaka oluyor o şekilde, monkla birlikte oynuyorsan o kendine topluyorsa yaratıkları baya fark ettiriyor
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

nihlathak said:

Sheet dps diye birsey kalmadi, artik actual dps var ve bircok itemda elemental dmg olabildigi icin artik sayilmasinin zamani geldi. Ele dmg bir cok pozisyonda eskinin dmg king statlarini donunda salliyor. O senin dedigin d3 vanilla'daydi :)

Katılmıyorum, main trifactorler olmadan elemental damage hiç bir işe yaramıyor. End game stat bir nevi, öncelikle crit / critdamage / as'yi düzgün bir değere kavuşturmadan elemental damage %200 olsa da hiç bir işe yaramaz. Düzgün trifactayı sağladıktan sonra ama best oluyor, stone of jordan takınca sheet dps 150k düşse de yaptıgım dps 1/3 artıyor resmen. Elite damage'ine zaten değinmiyorum bile.

Elemental dmg tamami sari itemlari olan bir karakter icin bile en iyi dmg boost modifieridir, glass canon ile cok agir sinerji icinde calisir ve daha mid game'de bile en iyi dmg modifier halini alir. End game'e gittikce fark o kadar buyur ki, katlamaya baslar diger statlari.

Elemental dmg mod bonusu digerlerini donunda sallar demek, crit/crtdmg/as almayin balta gibi elem dmg alin demek degildir. Ben boyle birsey zaten soylemedim, haliyle neye katilmadigini da cozemedim :)
Sosyal ağlarda paylaş

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Yukarıda linki verilen wizardın, elindeki silah fire dmg vermektedir. Yukarıdaki bilgiler ışığında aşşağıdaki soruları cevaplayın.

1)Bu elemantal dmg mi oluyor ?

2) Eğer öyleyse, fire olduğu için fire skilleri mi kullanmam gerek yani öyle bir bonusu mu var ? Ben cold gidiyorum frozen orb ve magic missile-glacial spike ile, onu ice ile mi rollesem mistikde.

3)paragonda ile gelen utility ağacında, area dmg artırma seçeneği var bu özellik area efektli büyülere bonus veriyor mu ?

İstediğiniz sorudan başlayabilirsiniz. Başarılar.
Sosyal ağlarda paylaş

Law said:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/meccem-2522/hero/37908528

Yukarıda linki verilen wizardın, elindeki silah fire dmg vermektedir. Yukarıdaki bilgiler ışığında aşşağıdaki soruları cevaplayın.

1)Bu elemantal dmg mi oluyor ?
Silahin uzerindeki fire dmg elemental damage oluyor ancak bu bizim bahsettigimiz elemental dmg modifier degildir. Bizim bahsettigimiz elemental dmg modifier "%x increases" seklinde yazanlardir.

2) Eğer öyleyse, fire olduğu için fire skilleri mi kullanmam gerek yani öyle bir bonusu mu var ? Ben cold gidiyorum frozen orb ve magic missile-glacial spike ile, onu ice ile mi rollesem mistikde.
Dedigim gibi farkli seyler oldugu icin sen bu silahla istedigini kullanabilirsin. Bu silahin sadece damage type'ini belirtir. Senin kullandigin skillerin dmg type'i silahlarin dmg type'ini override eder yani bu silahla arcane dmg skill kullanirsan arcane vurur, cold kullanirsan cold vurur, fire kullanirsan fire vurur, ancak elemental dmg modifier gibi herhangi birine extra bir bonus vermez. Sadece silahin dps'ini belirler.

Ha ne ise yariyor diye sorarsan, elemental exposure diye pasif var, onunla sinerjisi vardir, dmg type'a mitigate eder yani sen cold spell kullaninca, senin dmg type'in hem cold hem fire'mis diye dusunur oyun. Sadece dmg tipini etkiler kisaca.

3)paragonda ile gelen utility ağacında, area dmg artırma seçeneği var bu özellik area efektli büyülere bonus veriyor mu ?
Evet, paragondan ya da itemlardan gelen area dmg arttirma ozellikleri, hem single target hem multitarget tum skillerinize %20 ihtimalle ekstra dmg vurma sansi verir. %20 sansla proclayan bu ozelligin ne kadar dmg vuracagi sizin itemlarinizla ilgilidir. %20 sabittir ama proc tutunca vuracagi rakam gearinizdan ve paragondan gelen area dmg modifierlar ile arttirilabilir.

Bu gizli bir dps'tir ve cok ciddi miktarda fark ettirir. %10 area dmg demek minimum %2 flat dmg increase anlamina gelir. Yani actual damage'iniz, area dmg rakaminizin 5te biri kadar artar. 100 area dmg'iniz varsa, actual damage'iniz teorik olarak minimum %20 artmis demektir.

Minimum diyorum cunku area dmg procladigi zaman su sekilde calisir. Siz 10 moba vuruyorsuuz diyelim, aradan bir tanesinde area dmg procladiginda, bu dmg sadece o moba degil onun 10 yard etrafindaki moblarada yansir, cunku proclayan dmg AOE bir dmgdir ve 10 yard range'e sahiptir. Dolayisi ile area dmg proclayan mobun etrafinda kac mob varsa, o kadar fazladan dmg almis olursunuz.

Ha ama ufak incelikleri yok degil. Ornegin familiar area dmg proclatmaz. O yuzden dps'inizi familiar veriyorsa area dmg'dan getiriniz cok dusuk kalir. Bu da ek bilgi olsun area dmg ile ilgili.
Sosyal ağlarda paylaş

Regalya said:

Demek istediği % dmg base support olmadan yetersiz kalabilir sanırım ama % Dmg i genelde bot shoulder bracer offhand helm kolyeden aldığın için pek kesişmiyor zaten

Nasıl kesişmiyor helm neck offhand en büyük dps modifierlar ring ve gloves ile birlikte. Bot ve shoulderdan da elemental damage veren item aklıma gelmedi şuan.

Nih üzerinde 2 dps stat ve elemental damage olan iteme trifacta diyerek dolaşırsan g.tüyle gülerler adama diyorum, burasına katılmadım açıkça söylettin, dps factor item ayrı, elemental damage apayrı bir kavram. Dps factorü olan char elemental damage olmadan yine vurabilirken, elemental damage olan char dps factörsüz açar twitchde stream izler bu adam nası böyle vuruyor diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Ragefreakyo said:

Regalya said:

Demek istediği % dmg base support olmadan yetersiz kalabilir sanırım ama % Dmg i genelde bot shoulder bracer offhand helm kolyeden aldığın için pek kesişmiyor zaten

Nasıl kesişmiyor helm neck offhand en büyük dps modifierlar ring ve gloves ile birlikte. Bot ve shoulderdan da elemental damage veren item aklıma gelmedi şuan.

Nih üzerinde 2 dps stat ve elemental damage olan iteme trifacta diyerek dolaşırsan g.tüyle gülerler adama diyorum, burasına katılmadım açıkça söylettin, dps factor item ayrı, elemental damage apayrı bir kavram. Dps factorü olan char elemental damage olmadan yine vurabilirken, elemental damage olan char dps factörsüz açar twitchde stream izler bu adam nası böyle vuruyor diye.

Yahu pardonda kim neye gotuyle guluyor, kime guluyor, kim kime guluyor neler oluyor :)

500int
50 crit dmg
6 crit
%20 fire dmg

boyle bir yuzugun

500int
50 crit dmg
6 crit
7 attack speed

boyle bir yuzugu actual dps olarak hoplattigi bir oyunda elemental dmg modifier'e "ama trifecta bu degillllll kiiiiii lololol nub nub" diyerek gotuyle gulen varsa, ben ona gulmem bile direk uzulurum onun adina allahin verdigi beyni kullanamiyor yazik diye.

Aman neyse banane ya, ben diyecegimi dedim, kim neyi anliyorsa onu anlayabilir. Tartismayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...