Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

Bende vaz geçtim act 3-4 farmdan deiştim gearı 1 haftadır bladedancer oynuyorum 35k dmg 700 resist 35k hp 6k arm 2.80 as (80%) 1k life on hit acayip zevkli nerf gelene kadar takılabilirsiniz.
bi lidless wall + 2 int as yüzük(10k),int as kolye(10k),int as eldiven silahda 1.30 dan hızlı 1h en fazla 100-150k tutar masraf
sadece fire chainli yüksek hp packlar sorun çıkarıyor onun harici resmen blender gibi biçiyorsun fıçık fıçık fıçık diye :D
Build
Sosyal ağlarda paylaş

Asgard said:

defensive skill olarak ne kullanıyosunuz frost nova güzel gibi ama çoğu kişi teleport kullanıyor.teleport oluyorum diğer packlerin içine dalıyorum beceremedim:D wd den wizarda geçtim wd deki spirit walk skillini mumla arıyorum valla.

Kitelayacağın alanı belirle (çember şeklinde koridorlar oluyor mpphs) orayı ve yan yollarını temizle, sonra keseceğin tüm packleri oraya kitela, orda öldür. Teleportu attığın yertemiz değilse boxa da girersen tek de yersin sdfg
Sosyal ağlarda paylaş

Silahımı da aldım, bir iki item daha değiştiricem (movement speed caplemek için, şu an 19)

Statlar

Silah

Diabloya gelip bıraktım. Sanırım bugün keserim bir kaç tryda. Çok zor değil zaten 2. tryda phase 2 %50 ye gelmiştim bu elimdeki silah yokken. O zmndan beri dmgım 30k arttı. Baya basit olucağını düşünüyorum.

Spec: Wizard

Sonunda canımın içi gözümün nuru Galvanizing Ward'u bırakıp Arcane Dynamo ya geçtim. Reflect moblarda pot/health globe/Life on kill (hydra bugı) kullanarak idare etmeye çalışıyorum. Bug düzeltiğinde de çok birşey değişmicek zira lok statım baya düşük.

Kesemediğim tek pack türü invulnerable olanlar. Kesmek çok vakit kaybettiriyor, o yüzden atlıyorum.

Diabloyu keserken kaydederim sanırım ama zaten youtube da onlarca video var. Yine isteyen olursa koyarım bir yere.

Bu arada, hemen hemen hiçbir şey tek atmıyor. Tek yiyerek onamayı sevmiyorum. Sanırım öyle bi spece çevirsem + itemlarımı ona göre alsam, sanırım bi 100k+ görürüm dmg. Ama gereksiz. Seviyorum bu halimi, eğlenceli baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Şu spec ve geara çok sağlıklı değil demek ilginç olmuş. Venom Hydra tek başına elite-boss kesmeye yetebilen bir dps canavarı iken yanına blizzard + mm alınmış. Bundan daha yüksek bir single target dps build yok oyunda. Üstelik 80 arcane power çok bile geliyor bu builde.

Haa ben aynı buildin mm'sin olanını kullanıyorum çünkü elektrocute orb'a daha çok alıştım. Hem kalabalık grupların katili hem de büyük bossların içinden geçerken yüksek attack speed ile birden fazla vuruyor aynı bossaki bu da çok güzel.

Sonuç olarak bu en standart inferno elite-boss kesme wizard buildi, sağlıklı değil denecen bir tarafı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Evden çıkımadan önce 1-2 try atıyım dedim, 3. try da kestim afacanı

Inferno Diablo

Malesef fraps açmamıştım ama genel taktik:

Phase 1: max mesafe hydra ve mm spamlar. Bilimum kafes + fireball dodge. Crystaller etrafında kitelarsanız aoe fire ball atan (fire nova) skillini dogelarsınız. Alıştıktan sonra dmg bile almadan geçersiniz

Phase 2: Zor. Kopyanız çıkar çıkmaz dimond skin + teleport. Çünkü denk gelirse tek arcane orbda ölüyorsunuz. Kopya her çıktığında bunu yapmanız gerekiyor. Diablo içinse, çatlakların etrafında yine max range kite. Alışmak zaman alıyor çünkü çok uzaktan göremiyorsunuz bu sefer diabloyu. Ama refleksleriniz iyi ise, çok bi sıkıntı olmaz. Fireball u ne pahasına olursa olun dodgelamanız gerek.

Phase 3: Phase 1 ile aynı, extradan lightningi de dogelamanız gerekiyo, direk dönerek rahatlıkla kaçıyorsunuz. Ya da yine crystalin arkasına geçebilirsiniz. Gerisi aynı, ekstra kalp atışlarınız dışında.
Sosyal ağlarda paylaş

aynen öylede, önce bi progressimi tamamlyım sonra farmıma bakıyım der insan :P takılıyorum şaka bi yana bende mal gibi 40dh yapıp sonra barbar 60lıyıp sonra dh ye döndüm 13. gün kestim diabloyu 29k dps le 25k hple.

Siege breaker run oyunun en sağlam farm yeri, 1.03'te de öyle olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Şu spec ve geara çok sağlıklı değil demek ilginç olmuş. Venom Hydra tek başına elite-boss kesmeye yetebilen bir dps canavarı iken yanına blizzard + mm alınmış. Bundan daha yüksek bir single target dps build yok oyunda. Üstelik 80 arcane power çok bile geliyor bu builde.

Gözünle okusan nasıl olur, spec'e birşey demedim gear için konuştum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arcane orb atıcak olsam kesinlikle yavaş bir silah seçerdim. Yüksek arcane power harcayan her skill için gerekli yavaş silah. Başka itemlardan attack speed alınca animasyonunda da çok yavaşlama olmuyor. Güzel oluyor baya.

Ama orb alırsam passiveleri de değiştirmek gerek. Hiç slow olmadan birşey kesmek zor. Temporal flux hatta belki arcane power sıkıntı olucağından Astral Presence.

Oturup hesaplamak lazım, belirli senaryolar için hangisi total dmg output + survivability veriyor. Ama ben specimi seviyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

_catastrope_ said:

Silahımı da aldım, bir iki item daha değiştiricem (movement speed caplemek için, şu an 19)

Statlar

Silah

Diabloya gelip bıraktım. Sanırım bugün keserim bir kaç tryda. Çok zor değil zaten 2. tryda phase 2 %50 ye gelmiştim bu elimdeki silah yokken. O zmndan beri dmgım 30k arttı. Baya basit olucağını düşünüyorum.

Spec: Wizard

Sonunda canımın içi gözümün nuru Galvanizing Ward'u bırakıp Arcane Dynamo ya geçtim. Reflect moblarda pot/health globe/Life on kill (hydra bugı) kullanarak idare etmeye çalışıyorum. Bug düzeltiğinde de çok birşey değişmicek zira lok statım baya düşük.

Kesemediğim tek pack türü invulnerable olanlar. Kesmek çok vakit kaybettiriyor, o yüzden atlıyorum.

Diabloyu keserken kaydederim sanırım ama zaten youtube da onlarca video var. Yine isteyen olursa koyarım bir yere.

Bu arada, hemen hemen hiçbir şey tek atmıyor. Tek yiyerek onamayı sevmiyorum. Sanırım öyle bi spece çevirsem + itemlarımı ona göre alsam, sanırım bi 100k+ görürüm dmg. Ama gereksiz. Seviyorum bu halimi, eğlenceli baya.

Abi bende aşağı yukarı bu buildle gidiyorum da bende diamond skin var magic weapon yerine.Jailer waller vortex moblar çıktığında 1 pot 1 diamond bi de teleport kullanıyorum diğerinin cd si dolana kadar öbür türlü 4 mob ayrı zamanlarda attığında skilleri kaçacak skill kalmıyor.Passive lerde illusionist ve arcane dinamo yerine astral la unstable kullanıyorum.Astral iki blizz yağdırıp hydra dikip seri skill atmamı sağlıyor öbürü de çok can kurtarıyor.

Şimdi gelelim niye bu kadar yazdığıma :p.Benim damage çok değil daha 19k yeni geçtim inferno ya.Senin build çok dps üzerine kurulu.O build de res kill yeme olmaz mı ? Herkes inferno için illa tek yiyeceksiniz dps kasın diyorda en azından bi kaçma mekanizması olsun diye ben biraz da diamond skin falan gittim.Bi de benim blizz unrelenting rune u astralı o yüzden kullanıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ben kullaniyorum, act 1 farmlarken ozellikle, tek archon la elit pack gidiyo. 20-25 sn de (yandaki trashlerle).

act 2 de de kullaniyorum ama elit packleri goturemiyorum tek archonla, hatta bazen olduredebiliyo beni, ama genelde hata yapmaz isem 1-2 eleman gidiyo invul cikmazsa yada shielding. ya da mortar vs. belli affixlerde.

act 2 de en cok suna yariyo bazen bi yere giriyosun trash mob bi ton var, sana yaklasamadan gidiyo ve onu uzatiyo 15 sn oluyo 45 sn, 1 dk, i ton trash mob goturuyosun 1 dk da temizleniyo tum level.

act 3 de acana kadar gidebiliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ysama su, item kurtariyo, archonsuz act1 de face tank de yapabiliyorum elitlere karsi, item onemli eger sorun yasiyosan.

hatta increase power rune u kullaniyorum act 2 de, act 1 de ona bile ihtiyacim olmuyo reduce duration kullaniyorum. tamamen item da bitiyo. elit disinda act 1 ve act 2 de yaklasamadan gidiyolar zaten, bi tek naga lar gizlenebildigi icin, yaklsabiliyolar ama sorun olmuyo cok, hizli olduklerinden.

act 1 de elitler yaklassada soruny ok cunku archon zaten armor artiriyo, bi de archonsuz face tank yapabiliyorum item sayesinde. act 2 de elitlerden kacmam gerekiyo. once venom hydra aciyorum, sonra archon acip basliyorum yaklastiklarinda venom etrafinda donuyorum ama archon u tam kullanmak gerekiyo cok kiteijng yapmiyorum ihtiyac olmadigi surece potion vs gidiyorum, cunku degerli saniyeler.

buildim de energy armor var, health increase le birlikte passive rune. diamond skin zaten her buildimde var, solo/grup. magic missile, seeker rune ile kiting de kulaniyorum. bir de magic weapon, damage bonus rune u ile.
Sosyal ağlarda paylaş

Akhlaur said:

Abi bende aşağı yukarı bu buildle gidiyorum da bende diamond skin var magic weapon yerine.Jailer waller vortex moblar çıktığında 1 pot 1 diamond bi de teleport kullanıyorum diğerinin cd si dolana kadar öbür türlü 4 mob ayrı zamanlarda attığında skilleri kaçacak skill kalmıyor.Passive lerde illusionist ve arcane dinamo yerine astral la unstable kullanıyorum.Astral iki blizz yağdırıp hydra dikip seri skill atmamı sağlıyor öbürü de çok can kurtarıyor.

Şimdi gelelim niye bu kadar yazdığıma :p.Benim damage çok değil daha 19k yeni geçtim inferno ya.Senin build çok dps üzerine kurulu.O build de res kill yeme olmaz mı ? Herkes inferno için illa tek yiyeceksiniz dps kasın diyorda en azından bi kaçma mekanizması olsun diye ben biraz da diamond skin falan gittim.Bi de benim blizz unrelenting rune u astralı o yüzden kullanıyorum.

Benim statlarımla oyundaki neredeyse hiçbirşey tek atmıyor. 3 atıyor.

Dolayısiyle illusion üstü teleport (fracture rune ile) rahat yetiyor bir çok şeye. Jailer + mortar mob olup teleport cd da iken tek vuruşluk canım kaldığımda jail atarsa, haliyle ölüyorum. Ama azcık tecrube ile potansiyel olarak o koşulları yaratabilecek durumlardan kaçıyorsun.

Tabi teleport olduğun waypointde, fast invul mob gelirse, ona karşı duracak bir wizard buildi yok pek :P

Daha çok sorun olursa özel mesaj + bu topic, sorabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

beyler 1 haftadir giremiyorum baya patch yemis biseyler olmus galiba as nerf gelicekmis galiba neyse sattim silahi zaten aldigim fiyata birebir zarar yok yani..

simdi ne alsam diyorum, 1 hand mi 2 handmi takilsam acaba 2m falan para var daha offhandi satmadim onunda bi 2m gideri var heralde, 350 damageli bisey 150 int veriyo falan

magic missle 1h mi takilayim yoksa 2h arcane mi tavsiye edersiniz
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...