Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Wizard, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

pekaziz

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Build tamamen aynı da, nedne blizzard'da stark winter rune'u kullanmıyorsun? Mana çok fazla problem olmuyor kitelarken. Bir de Galvanizing Ward yerine Arcane Dynamo olabilir, bayağı iyi o. Tabii saçma sapan elitelere sig. spell atamıyoruz genelde.

Dedim ya biraz daha aksiyon seviyorum diye. Off handde 'arcane power on crit' statini aldigimda direk degistiricem. Cunku bu durumda kisa surede 2 teleport atarsam sikinti oluyor az.

Arcane dynamo inanilmaz bir passive, hele bu build icin super. Muhtemelen silahi aldiktan sonra illusionisti atip onu alicam. Life on hit silah alip galvanizing wardi atsam, acaba reflect moblar sorun cikartir mi diye dusunuyorum bazen. Bi denemek lazim.

Silahi alip buildde kucuk oynamalar yaparim. Sonra buraya durumu bildiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben şöyle yapıyorum reflect moblarda; (hatta sana mesaj attıktan sonra 6 pack kestim, 3'ü reflectti eheh)

Pack'i blizzard'la ayırabilirsem ayırıp daha yavaş kitelıyorum; giden hp'yi de bulursam health globe ya da potion'la regenliyorum. Tabii sakat oluyor, bazen hydrayı attığımda pack topluca saçma sapan dmg alıyor, o zaman da bir süre dmg vermeyi kesip blizz'le ufak ufak kitelıyorum.

Hiç bir life regen, life on hit vesaire yok benim setimde ne yazık ki.

Bu arada dps'im 35k oldu ama resistlerim falan çok kötü benim, zaten act 1 farm'dan hiç bir şey çıkmıyor, act 3'ü de denemek istemedim açıkçası, shamanlar falan tek atıyor, bir de saçma sapan fallen packlerine denk gelince sabaha kadar res alıyorlar. Video falan izleyip geçmek lazım oraya herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

bende aynı buildle oynuyorum tek fark piercing orb var bende aoe daha rahat oynadıgım içinde tek sıkıntım şuan gear ah ye çok para harcamakta istemiyorum onlara düşüyorsa banada düşer mantığı ama düşmüüyor yaklaşık 1 haftadır 29khp 24k dps 700 res %58 armor la oynuyorum ama affetmiyorlar inferno act 3 te kiting falan çok zor
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bugün gittim 2 ring, 1 amulet aldım, bir tane de mavi belt düştü yüksek intli, sabah 31k olan dps'im şu an 41k.

Attack Speed bayağı iş yapıyor kite buildlerinde. Sanırım hydranın attack speed'i falan da etkileniyor. Gerçi olmasa da olur, magic missle'ı uziyle atıyor gibi hissediyorum kendimi
Sosyal ağlarda paylaş

Armor, res, hp niye kasıyonuz abi?

Bende 19k hp var, 200'er falan res, armor'ı bilmiyorum bile. Kişisel hatam olmazsa (herhangi bir mobun dokunmasına izin vermek gibi asdfdg) yatmıyor karakter.

Inferno Diablo'ya girdik, energy armor (force rune) varken herşey tek atıyor yine. 90 100k'dan aşağı vuran hiç bir şey yok. 200 resisti 600 yapsam ne, 19k hp'yi 40k yapsam ne?

Dmg kökleyin işte, daha kısa sürer fightlar, daha az olur hata yapma şansınız.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwool, wd ile oynuyorum act2 deyim. dedigin gibi baktim hp ve res ile olmayacak, 32k dps 28k hp, min 200 res yaptim.

wizarddan daha kolay kite yapiyor olmam lazim, graspla falan (hydra gibi bi avantajim yok arkama bakmadan kacabilmek adina) survivality diamond+teleport mu kullaniosun bilmiorum ama spirit walk+spirit vessel ile fena degil.

act2 de reskillsiz kesebildigim yellow/bluelar az.
fastler, immunelar, stealth olup gelenler, teleportarlar :s
Sosyal ağlarda paylaş

WD'nin survival'ı çok iyi. Birlikte oynadığımız WD arkadaş var, görüyorum.

Kite konusunda da wizard 1 numara bence. Packleri çoğu zaman kitelamaya başladığım noktadan sonra bir daha görmeden kesiyorum asdfgfhjgh

Bu arada energy armor, hydra, teleport, magic wep. , mm, blizzard kullanıyorum. Act 1'de ve grupta mm'i lightning blastla değiştiriyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

38k hp 200 resist 58k dps (ss'siz), 35k hp ve 200 resist yapınca 1 shot yemiyorsun beyaz moblardan falan.

En kolay farm yeri act3 kill siege breaker questi. Tyreal yanında oluyor 25-45k vuruyor res kill yediğinde 8 saniyeden fazla res beklerken elitelerin hp lerinin resetlenmesine engel oluyor.

5 stack valor yapıp siege breaker kesiyorsun.

Edit: DH başlığı sandım pardon :P neyse genede yer kısmı işine yarar.
Sosyal ağlarda paylaş

35k HP 25k DPS 200'de resist var.
http://eu.battle.net/d3/en/calculator/wizard#alRSQO!aXf!cbbZYY
bu build ile oynuyorum.
Act 2'nin ortalarına geldim ama artık normal moblara bile dayanamıyorum 2 vuruşta yatıyorum. Elit packlere dmg bile veremeden gördüğüm gibi ölüyorum. Hal böle olunce Buildi ve itemları sorgulamaya başladım.

1.si Force Armor bu durumda ne işe yarıyor? Her halikarda normal mobladan bile tek atış yiyorum?
2. Vitalty yerine Resist mi kasmam gerekiyor?
3. 2 vuruşta ölmemenin sırrı nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

ne zamandır gırmıyordumda foruma bi kaç bir şey yazayım dedim
act 3 farmlamaktayım son 1 haftadır
statlar şöyle
87k damage
2.25 attack speed
14k hp
275 civarıda resist var
Her şey tek atıyor buna lafım yok ama zaten koşu yoluna hydra dikerek ve magic missile atarak oynadıgımdan pek problem olmuyor

Resist kasıcaksanız heralde en aşşa 500 resist ve 35k hp olması lazımki ölmeyin tek vuruşta onun için hiç geregi yok sırf damage kasıp uzaktan uzaktan öle kalka kesmek daha mantıklı geliyor bana.

Spec olarak
http://us.battle.net/d3/en/calculator/wizard#acQRSj!YUX!cYYbZa
kullanıyorum zaten öncede yazmıştım biraz deiştirdim tabi hp düşünce energy armora gerek kalmadı zaten her mob tek atıyor.
arcane orbda celestial de kullanabılırsınız benım attack speed yüksek oldugundan diğerini tercih ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...