Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monk, Tartışma ve Build Paylaşım Başlığı

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

kbi said:

Won Khim Lau kullanan arkadaşlar var mı? FOL ve Cyclone DPS'ini üzerindeki %Lightning dps kadar arttıroyor mu? Yani demek istediğim 114K dps'im var üzerimdeki Glory Spark yerine (10k civarında dps kaybedip) 25M'ye WKL almaya değer mi? yardımcı olursanız sevinirim. Avatar#2923

işe yarıyor diye kaç kere dicem len ben sana :)
Sosyal ağlarda paylaş

selamlar millet.

şimdi benim hatun monk kişisi (her ne kadar rus aksanlı konuşmasına hala alışamamış olsam da)giderli gibi. kendisine şuradan erişebilirsiniz:

http://eu.battle.net/d3/en/profile/narziss-2507/hero/20025468

şimdi sorulara geleyim, cevaplayabilirseniz sevinirim.

öncelikle hero'nun builde bakarsanız, mf buildi olduğunu görebilirsiniz. "bu düşük paragonda mf buildi senin neyine ulan, hem mf buildi diye bir şey mi olurmuş, saçmalama" derseniz darılırım, zira o artı mf puanları (5x nv ile mp7'de enchantress yanımdayken 515 mf oluyor) sayesinde 500m civarında bir satış yapmış bulunmaktayım son iki ay içinde. hala zibil gibi legen/set düşüyor. (cc'li mempo, sağlam bir witching hour ve iki adet iyi giderli ik chest sattım bu süre zarfında)

ama,

dps artırma konusunda acayip kararsızlardayım. kararsız derken, bir echoing fury alayım, off hand'daki shenlong'u da koruyayım bunu yaparken diyorum (zira kendisinde iyi loh+ls var). şimdi sorum şu ki, -an itibariyle mp7'de iyi kötü oynuyorum- atıyorum dps'i 90k'ya çıkaracak bir ef alsam ve içinde loh ya da ls olmasa mp8-9'da oynayabilir miyim?

ikinci sorum resler üzerine. ortalama 620 civarı all resistim var (seize the initiative'deki fail nerfden sonra owe'de de yakın zamanda ciddi nerf bekliyorum, demedi demeyin). owe kullanmıyorum gördüğünüz üzere, çünkü daha sağlam gidip ar itemleri almaya çalışıyorum. fakat merakım şudur; 700'den sonraki resistler gerçekten gerekli mi? yamulmuyorsam bir yerden sonra artış çok yavaşlıyor, bu boşuna item düzüp bir de skill kullanmak demek olmaz mı?

üçüncü sorum armor... 5200 armorum var. niye bu kadar az lan benim armorum? soruyorum size. :(

not: amulet ve bracer'i görmezden gelin. amulete 200 vita bağladım, tıkadı beni, değiştiremiyorum da. onu dps'lik bir şeyle değiştiriyim desem en az 10k life gidecek, o da beni mahveder. bracer de idareten, bir iki item sattıktan sonra lacuni'yi yapıştırcam umarım. (:

evet, sorularım bu kadar sanırım. şimdiden teşekkürler cevaplar için. (:
Sosyal ağlarda paylaş

2 ay içinde 500 m lik satış yaptın ama gearın bu mu ?

1 ef al.Soketli life steal li 1000 dps üzeri.Of hand olarak wkl al derim ben cc li soketli.Yada şöylede yapabilirsin.Ef yi critli soketli WKL soketli life steal li.Örn;

http://eu.battle.net/d3/en/profile/quatermain-2412/hero/7246070

2 res konusunda 700 degil 600 den sonrasına gerek yok bence.400 den aşşagı 700 den de yukarı olmasın oan göre ayarla işte.

3 armor da 5200 iyi bence o kadar düşük degil.

Gerci en son aldıgım Ef yi göstermeyebilir yeni aldım cünkü :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Monk

Merhabalar, bayaaa uzun bir aradan sonra tekrar oynamaya basladim, simdi son gelen patchler ile birlikte oyun kolaylasmis gibi duruyor baya, inferno act2 yi dun bitirdim, 3e basladim ara ara olsem de ilerleyebiliyorum.

Simdi karakter baya gucsuz, skill dagilim olayini falan da bilmiyorum, 5m civari gold var, ne alabilirim, bir de hangi skilleri kullanmami tavsiye edersiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi no offense, sen belki bir budget guide videosu koyuyum diye rastgele koymuşsundur da, o video kolpalıkta zirveye oynuyor.

-50k'ya %20+ lightning damagelı ve socketli 865 dps WKL

http://starcrush.com/files/2012/12/Jennifer-Lawrence-ok-thumbs-up.gif

-3,5k armor 30k hp ile mp4'de her molten mob o adamı resmen eritir eğer ranged monk diye bir build oynamıyorsa. Ya da o as nerf öncesi saniyede 3.5 atağı ve 3k life on hiti olan adam gibi değilse. Moltenin yanında reflect ya da arcane enchanted veya fire chainsden herhangi biri gelirse direk oyundan çıksın zaten.

-40k dps'le mp4 "farmlayan" (!) adamı duysa botlar bile oynamayı bırakır. Millet WKL'li 100k dps ile beğenmiyor mp4'ü, 120k dps adamlar mp2 mp1 oynuyor efficient olmuyor diye. Bir elite packi 3 gün 16 saatte kesiyordur. Bir de lifesteal şöyle böyle diye bir havayla anlatıyor 40k dpsin lifestealını, CİĞZIS.

-Herifin çantasındaki o özenle toplanmış tome of secretlar....

...

http://i.qkme.me/3qkjj7.jpg

edit: gif sonunda çıktı!
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın ls ile ilgili konuştuğu kısımda söylediği şey dps'in çok az olduğu bu yüzden de ls yerine loh gideceğiydi.

Video'yu koyarken gearını nasıl toparlaması gerektiği konusunda bilgisi olsun diye koydum bir de, adamın dediklerini harfi harfine yapsın diye değil; adam gördüğüm kadarıyla yanlış bir şey yapmadı. 900 ar'ı 40 küsür cc'si 2+ as'si 34k hp'si vardı işte. 40k dps de mp0'ı geniş geniş farmlar, öyle her molten'da bilmemne de ölmez eğer üstüne çıkıp durmazsa ölene kadar.

Ha monk oynamadım ben hiç, pek anlamıyorum ben survival'ından dps gerekliliğinden falan ama mp0, mp1 vs. ne kadar zor olabilir o gearla?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tüm armor item'larında ideallerin dex + vita + all res + extra resist (mesela poison stack, lightning stack vs.)

Ring ve amulette crit chance (40 civarı olana kadar) + attack speed + crit hit dmg + dex + dmg inc. (hepsi olan milyor ediyor tabii sen bulabildiğin en iyisini alacaksın.)

Weapon olarak da o video'daki legendary'i mutlaka al lightning skill'e ne kadar çok veriyorsa o kadar iyi (tabii dps yüksek olsun vs. vs.)

Ucuz bulabileceğin legendary'lere bir bak, vile ward falan en ucuz ve iş yapar shoulder main stat + all res kesin oluyor ve yüksek oluyor. Yine Fire walkers ya da Ice climbers'a mutlaka göz at, 100-200k aralığında çok iyileri olabiliyor.

5m'e bayağı bir gear toplarsın aslında ama işte resistlerin yeterince yüksek olmaz, dmg'in 60-70k civarı olur falan falan.

Şöyle bir şey var bir de, attack speed ve crit chance spreadsheet'teki dps'i crit hit dmg kadar arttırmıyor ama buildin çalışması ve sustained dps açısından crit hit dmg'dan daha faydalılar. (en azından cc 40+, as 2.30 gibi bir değer olana kadar) Mesela koyduğum videoda adamın dps'i 40k çıkıyor ama crit hit dmg.i 170'ten 400'e çıkartsa (ki resist ve vit kaybederim dese çıkartır kolaylıkla, dps'i 40k'dan 80 90k'ya çıkar sanırım.)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...