Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektromanyetik Alan

fenn

Öne çıkan mesajlar

senko said:

zararlı olduğu kesin, radyasyon sonuçta ne kadar az olsa da zararlıdır, ama wireless'in çep telefonlarının ne kadar zamanda adamı etkileyeceği bilinmiyor
eğer bu süre atıyorum 500yılsa koy götüne gitsin zaten.

senko reyiz doğrusunu demiş zararın boyutu bilinmiyor. ki aşırı bı zararı olsa coktan garip garip genetik bozukluklar başlardı. yada yeni tür hastalıklar.
ölçümler adam akıllı yapılsın. tehlikeli bişi varsa ortada bulunsun kımse bulunmasın demiyor ki forumda. hala bulanamadı diyoruz burda. %100 şundan dolayıdır diyen cıkmadı. o kadar isviçreli bilim adamı var dimi ya
Sosyal ağlarda paylaş

Lan olm umrunda degil adamlarin zerre kadar. Git Karakoy tarafinda dosenmis antenlere baz istasyonlarina bir bak. Ne demek istedigimi anlayacaksin.

Cihazlarin tek baslarina bir etkisinin olacagini ben de dusunmuyorum ama olay hic oyle degil. Adamlar ustumuze lazer silahi dogrultmus gibi anasini satim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben dikkat ediyorum, teli zaten kapatıyorum modemi de kapatıyorum. Tv dvdplayer ve telsiz telefon var onlar içinde anahtarlı priz alacam bir ara.

Hersaniye zaten radyo-tv dalgalarına biz istemesek te mağruz kalıyoruz. Bir şekilde mağruz kaldığımız sinyalleri günün bir bölümünde vücuttan uzak tutmalıyız.

Böyle birşeyin kanıtlanmasına bence pek gerek olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta 50V tan aşağısı da ölümcül bir risk taşımıyor ama bunu test etmek için kıçında aküyle birkaçyıl gezecek adam lazım. Belki ozaman bişeyler oluyordur :D

Canlı yayın araçları gibi sinyal yollayan lnb önüne geçerseniz geçme sürenize göre kısır olma ihtimaliniz bulunmakta. Ben içine girince başım ağırmaya başlardı nedense. Şiddetli dalgaboylarının yaptığı hasarlar anlık ama belki de 2-3 kuşak sonrasını etkileyebilecek mikro ölçekli hasarlar alıyoruz diye düşünmekteyim.

Erkek oluşumunu sağlayan kromozomların gitgide azaldığı muhabbeti vardı bir aralar. Kadın nüfus artacak X kromozomu GG olacak olayları. Sona kalan erkek olmak için modemi kapatın :D
Sosyal ağlarda paylaş

Abowwww

"
Son olarak, bilinen tüm elektronik cihazlarda elektromanyetik alanı yakalama becerileri yüzünden özellikle ametist kristalleri kullanmanızı ve bilgisayarınızın yakınına koymanızı önereceğim.
"

Şöle bişi geçen bi yazıyı ciddiye mi alıp tartıştınız lan. Yazıyı okumamıştım.
Sosyal ağlarda paylaş

selam ben geldim, biraz toggie e destek vericem ama o tarz deil.

şimdik bununla ilgili yapılmış bir çalışma var, 10 senelik deney :
şu hürriyetteki yazı
http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/15342095.asp?gid=234

nese bulamadım şimdi makaleyi,
hocam şimdi olay şu;

1.si cep telefonları kaynaklı radyasyon iyonize radyasyon değilmiş. İyonize radyasyon nedir bilmiyorum, çokta ilgilenmiyorum ama şu charttada vardı mevzu

radiaton chart

http://imgs.xkcd.com/blag/radiation.png

2.si baz istasyonu denilen şeylerden çıkan antenlerin çıkış gücü 40W falan oluyor, Watt larla ifade ediliyor yani. Direk kafadan 3-5 metre ötesinde değilseniz - ki zaten öyle olmamanız gerekiyor - size gelen güç çok düşük.

Zaten tek sıkıntı şu anda, içinizden - operatörünüze göre - 30,15 ve 12 cm'lik dalgaların geçmesi. 12 olanlar 3g, 15 olanlar avea 30 olanlar diğer operatörler. Ne kadar ufaksa, içinden geçtiği nesnelerde o kadar ısı bırakıyor dalgalar, buna sebep özellikle konuşurken kulak falan ısınıyor.

Bu durumda, size önerim - bizim yaptığımız gibi - 10 dakikayı felan geçicekse konuşma kulaklık takmanız. Böylece ısı kafanızın içinde birikmez, telefon nerdeyse orada birikir. Kafa ısınmasın yeter ztn.

Ayrıca, böyle olduğunda bile belirli standartlar var. Mesela, 3g modemleriniz 250mW a kadar yükselirken, 3g telefonlar maximum 125mW a kadar yükselebiliyor.

Ama tabi önceden de söylenmiş, baz istasyonlarının birbiriyle haberleşmek için kullandığı microwave antenler var. Bunların zaten hiçbir şekilde kesilmemesi gerekiyor. Yani onları planlayan adamlar araya hiçbir şey girmemesine özen gösteriyor çünkü zaten arada fiziksel bişi varsa çalışmıyor meret.
Kalkıp onların baktığı yöne giderseniz, önlerinde durursanız ölebilirsiniz tabi. ( süreye bağlı olarak ) .
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

1.si cep telefonları kaynaklı radyasyon iyonize radyasyon değilmiş. İyonize radyasyon nedir bilmiyorum, çokta ilgilenmiyorum ama şu charttada vardı mevzu

radiaton chart

http://imgs.xkcd.com/blag/radiation.png

iyonize radyasyon demek gelip baska atomları ionize edebilen yane yapısını bozan radyasyon demek
turkcesi kanser yapacak radyasyon demek
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...