Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

konuyu gereksiz uzatıyorsunuz, cevap yazmiyim diyorum ama idilik "saldırı" diye nitelendiriyor yazdıklarımı. en çok yazan ben olduğum için ben alınıyorum üzerime bu saldırı lafını. benim saldırdığım kısımları gösterir misin lütfen? çetintaş'ın dönüşü lafı üzerine sadece çetintaş'a değil herkesi içerecek biçimde bi uyarı mesajı attım. "birbirinize" diyerek herkesi kattım. "böyle böyla yaparsak ban yeriz" diyerek kendimi de kattım. ancak bana karşı suçlama içerikli bi cevapla devam etti konu. sonrasında da ben sadece ve sadece ısrarla "küfür etme, hakaret etme" ve "kimsenin kimseye gölge etme deme hakkı yok" içerikli şeyler yazdım, bunlar mı saldırı. bunlar değilse saldırdığım yer neresi lütfen göster.

herif hakaret veya küfür değil samimiyet durumuna göre. ancak sokakta yeterli samimiyetiniz olmayan birinden onun gıyabında ve onun duyacağı biçimde herif diye seslenirseniz hır çıkar. çünkü yeterince samimiyetiniz yoksa sadece alçaltıcı bir ifade ile anmak için herif kullanılır. hadi bunu geçelim. benim alıntıladığım dakka 1 gol 1 dediğim yerde de "kılçık, camia evladı ve ergen züppe" ifadeleri var. şimdi ben sevilmeyen taraftan olduğuma göre bu 3'ünden biriyim. ergen veya cemaat gibi bi durumum olmadığına göre galiba kılçık sınıfına giriyorum. bu düpedüz hakarettir işte. isim belirtilmemiş ama belirli bir kesimi kastederek bu ifadeleri kullanmak da eşit derecede itham edici olur. hele ki buradaki gibi kastedilen kişilerin kimler olduğu 3 aşağı 5 yukarı belliyken... sokakta kime "kılçık" diye hitab ederseniz edin hır çıkar. züppe ona ha-keza. ...evladı ise (... yerine istediğiniz bi şey koyun) isteyen istediği kadar yumuşatmaya çalışsın kötü hisli bir hitap tarzıdır yine. neyse bunu geçelim hadi bu saygısızca bi ifade sayılmasın ama diğer ikisi direk 9 kusurlu harekete girer. mahkemede davası açılsa hakim kılçık ve züppe ithamlarını tahrik unsuru sayar.

şimdi kılçık diye sınıflandırılmışken ben nasıl oluyor da saldırıyor oluyorum lütfen izah edin. başka da bi cevap vermek istemiyorum bu konuda, sadece saldırımı tarif edin yeter. açıklamanı yetersiz bulsam bile karşı düşüncemi yazmıycam.
Sosyal ağlarda paylaş

insanların %90ından fazlasının eşcinsel komşu istemediği bi toplumda çok da acaip bi durum değil ki bu. başka bi başlıkta konusu olduğunda batıda olsa belediye başkanı istifa ettirilir falan denmiş. orada toplumda yok bi kere böyle büyük bir reaksiyon. hatta reaksiyon oralarda rdikal sayılıyor. bizde tepki vermemek radikal.
Sosyal ağlarda paylaş

new york un belediye başkanı cok uzun bi dönem insanlar önünde erkek arkadaşıyla french kiss e giren bi adamdı,paris de de oldu,şayet bizde olsa taşla sopayla kovalanıri,ama sözüm ona adamın biri su saatinden trilyon dolandırıp maço söylemlerde bulununca aslan kaplan başganım oluyor,bizim namus anlayısımız bu napalım
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce demiştim, Almanyada çocuklar haftasonu sabahı kütüphane önünde sıra olur biz ise Avrupanın ahlakını almamakla övünürüz.

Üstüne bir de cinsel konularda RÖRÖlemek üzerine kurulu bir ahlak anlayışı ile (ki bu anlayış da nedense çocuklara taciz edenlere uygulanmıyor) 2012'de büyük islam imparatorluğunu kuracaklarını sanıyorlar saflar.
Sosyal ağlarda paylaş

yani o kişi de bu toplumun belediye başkanı. "inşallah sonraki başkanınız gay olur" derse bi dahaki seçimi kaybetmeyi garantilemiş olur :)

verdiğin bi örnek sadece tabi ama kural genelleyebiliyoruz yien de o örnekten. malesef en aydınım diyenlerin bile çok katı tabuları var bu ülkede. kimininki din kimininki ırk kimininki başka bişey. şamil tayyar'ın dediklerini geçiyorum, onun şu cümleleri üzerine yorum bile yapmam ama fazıl say da malesef bir biçimde katı bir tabu ağıyla örülü. inançlı insanların tamamını tahkir edebilecek kadar gözü dönmüş durumda. akıl fikir diliyorum kendisine.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

yani o kişi de bu toplumun belediye başkanı. "inşallah sonraki başkanınız gay olur" derse bi dahaki seçimi kaybetmeyi garantilemiş olur :)

İşlerine gelince gayet güzel kıvırıyorlar soruları bunu da kıvırabilir. "daha önce hiç eşcinsel başkanımız olmadı evet ne zaman olacağını da bilmem mümkün değil" der geçer. Laf sokmak istiyorsa isterse münecim miyim ben der vs vs Yoksa eşcinselleri sevmek zorunda değil. Ama yetki ve otoriye sahibi biri olarak eşcinsellere karşı ayrımı sözleriyle meşru kılması hiç bir şekilde haklı çıkarılamaz.

said:

verdiğin bi örnek sadece tabi ama kural genelleyebiliyoruz yien de o örnekten. malesef en aydınım diyenlerin bile çok katı tabuları var bu ülkede. kimininki din kimininki ırk kimininki başka bişey. şamil tayyar'ın dediklerini geçiyorum, onun şu cümleleri üzerine yorum bile yapmam ama fazıl say da malesef bir biçimde katı bir tabu ağıyla örülü. inançlı insanların tamamını tahkir edebilecek kadar gözü dönmüş durumda. akıl fikir diliyorum kendisine.

Tabusu olmayan insan azdır dünyada sadece Türkiyede değil. Sadece bu insanlar (sanatçılar, belediye başkanları vs) belirli bir kısmı sözleri ile etkileyebildiklerini fark edip daha sorumlu davranmaları gerekir.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

adam benim tek mesaj atmadığım başlıkta bana hakaret ediyor durduk yerde, sen diyorsun günahını aldınız. okuyup anlamak lazım yazılanları biraz doğru sırada.

herif demek hakaret sayılıyorsa yanmışız demektir. problemin ne bilmiyorum ama haksız gibi duruyorsun sam.
Sosyal ağlarda paylaş

aman ha yanlış anlama olmasın melih gökçek'i haklı falan çıkarmaya çalışmıyorum mazur göstermeye de çalışmıyorum sadece tahlil etmeye çalıştım. yoksa yaptığında tabi ki eşcinsellere karşı ayrımcılık hatta düşmanlık var.
Sosyal ağlarda paylaş

hakaret deyince artık sadece belden aşağı, noktalamalı kelimeleri kastettiğimizi unutmuşum. artık bundan böyle tanımadığım, samimi olmadığım herkese herif diyeceğim forumda. eminim kimse rahatsız olmaz, çünkü hakaret değil!

sufi daha güzel ve detaylı anlatmış olayı. ama bundan gayri kaptan haddok styla girişeceğim ben de bilumum edepsizlere, çünkü vahşi batı tarzını benimsemişiz artık forumda.
http://26.media.tumblr.com/tumblr_ludm7xGlPN1qajn4jo1_400.png
aha şu lafların hepsi gitsin o 'herif'e.
Sosyal ağlarda paylaş

o hakaretin alasını yaptı, banlandı geldi. uslanmamış. geliyor daha benim tek kelime etmediğim yerde arkamdan laf ediyor. ben gelip lafını iade edince ben haksızlık ediyor oluyorum, neden?

madem öyle, artık bundan böyle herkesle anladığı dilden konuşmak lazım gelir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...