Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fazıl Say hangi kerhanede dünyaya geldi

nutella yerim

Öne çıkan mesajlar

cetoritto said:

bak ben senin yazdığın her şeyi okumadım, neden çünkü seninle ilgili değişmez bir önyargım var, tıpkı senin ve arkadaşlarının benim hakkımda olduğu gibi. ne yaptım, son alıntının altındakileri okudum, yine provokatörlük yapıyorsun, yine olmayan şeyi varmış gibi yazıyorsun, yine ispikçilik yapıyorsun. oysa ki senin benim yazdıklarımı okuma zorunluluğun yok, benim adımı gördüğünde okumazsın, olur biter. bu tavrınla mı demokrat olduğunu iddia ediyorsun? neyse, üzüyorsa yazdıklarım seni ve arkadaşlarını, okumazsınız olur biter. güzel insanlar var, okumaktan keyif aldığım ve yazdıklarımdan keyif alan. onları okumak ve onlara yazmak istiyorum. gölge etmeyin, başka ihsan istemem sizden.

kime bu Sufi'ye mi bana mı? sdf
Sosyal ağlarda paylaş

bu forum kullanıcı olan herkesin ortak platformu. kimse kimseye gölge etme diyemez, öyle bi haddi yok kimsenin. senin özel hayatın içine girersem o zaman dersin bana gölge etme diye.

rahatsız oluyorsan okuma beni de diyemezsin çünkü rahatsız olduğum şey zaman zaman ucu bana da gelen hakaretlerin. bak yine söylüyorum sadece fikirlerini yaz yahu zor mu bu kadar? etmeyiver hakaret.
Sosyal ağlarda paylaş

Sufi said:

bu forum kullanıcı olan herkesin ortak platformu. kimse kimseye gölge etme diyemez, öyle bi haddi yok kimsenin. senin özel hayatın içine girersem o zaman dersin bana gölge etme diye.

rahatsız oluyorsan okuma beni de diyemezsin çünkü rahatsız olduğum şey zaman zaman ucu bana da gelen hakaretlerin. bak yine söylüyorum sadece fikirlerini yaz yahu zor mu bu kadar? etmeyiver hakaret.

çocukça konuşuyorsun, hee, buradaki <<çocukça>> senin için hakaret olabilir tarzına bakılırsa ama tam da kelime anlamıyla kullanıyorum, ciddi bulmuyorum yazdıklarını.
kimin özel hayatına ben müdahale etmişim ki sen benim özel hayatımın içine gireceksin? nereye gireceksin sonra?
hakaret yok, bir daha söylüyorum ama senin ve senin arkadaşlarının işlerinize gelmeyen şeyler yazıyorum, işte buna da çok seslilik diyorlar.
hakaret demişken...benim için yazdığınız şeyleri zamanım olsa tek tek şuraya sıralasam utanırsınız. konuyu konu başlığından saptıran da ben değilim, sataşmayın bana, ben sizin <<öte git, beri gel>> diyebileceğiniz bir adam değilim. bu kadar. net...
Sosyal ağlarda paylaş

Black_Hand said:

yormayın kendinizi. adam logic immune

al bak, dakika 1, gol 1. buradaki <> derken yandaşınızın bana hakaret etmediğini kimse söyleyemez değil mi?

Yav, bana bunları yazan adam da aşağıdaki mesajın sahibi he...
Black_Hand said:

o apartmanın tepesine hızlıca çıkıp, adama sakince yaklaşıp hızlıca onu aşağı ittikten sonra çatının kenarına oturur sigaramı yakardım. insanlığı yitirmek? başka yerde dahi bu olay aynı şekilde olurdu. çay içen kel göbekli amcamız, elinde birası yada viski şişesiyle Jhony amca olurdu. elindeki telefona sarılan gerzek türk kızları yerine de hipster ordusu olurdu.

B)-
Sosyal ağlarda paylaş

cetoritto, bak koca adamsın. forumun mantığını anlamamış görünüyorsun. kendimden 10 yaş büyük adamı banlerken içimde bir şüphe oluşuyor. diyorum bir duruyum.

bir sakin ol, aynaya bak. ben ne yapıyorum, niye benimle genelde aynı görüşte olan insanlar bile beni ciddiye almıyor de. sonra gel öyle yaz. 3 düşün, 1 yaz. onu da sil, tekrar yaz.

buradan kimseyi kızdırdığın için gönderilmedin.

kimsenin kimseye sen git, sen gel dediği yok. ama benim hakkımda yazma, sen adam mısın benim hakkımda yazıyorsun tarzında yazılar yazıyorsan sen forum mantığını pek anlamamışsın demek. anlayasın diye diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

fizban, genel yönetici arkadaşım.
bana "buraya yazma, burada hakaret etme, vs." tarzı onlarca mesaj var. hemen birkaç mesaj yukarıda bile var böyle bir mesaj, sen tutup sanki durup dururken diyormuşum gibi benim hakkımda yazma dediğimi iddia ediyorsun. benim yazdıklarımdan rahatsız olan adama, benim yazdıklarımı okumaktan rahatsız olan adama ne diyeceğim başka?
sap ve samanı ayır biraz.
çok fazla haksızlık yapıyorsunuz, ben de kendi haklarımı savunuyorum.
hayır, yanlış yapan adamlar da yüz buluyorlar, her defasında daha bir cesaretle saldırıyorlar bana.
yoksa, bana ne kardeşim, kimin ne yazdığından. ama benim yazdıklarımı da kimsenin "yazma, etme, yaşlısın, burada ne işin var, andropoz" ve daha ne iğrençliklerle eleştirmek hakkı yoktur.
göz göre göre ciddi açılan konu başlıkları sizlerin deyimiyle bu şekilde trolleniyor. sizler buna izin vermeyin, gerekirse benim mesajlarımı da silin ama tutup da bana şu yukarıda en az 6-7 kişinin (ve bunlar da hep aynı kişiler, sırf bugün çeşitli başlıklarda yazdıkları mesajlara bile baksanız durum zaten ayna gibi ortada)yaptığı saldırılardan yana tavır koyma.koymayın. eşit şartlarda hakaret etmeden kim bana ne derse desin, kimseden çekincem yok. ama zart diye bu belirli kişilerin dolduruşuna gelip beni banlayınca bu adamlar yanlış tavırlarına daha bir fazla devam ediyorlar.
bu kadar. daha ne yazayım?
Not:benimle aynı görüşü paylaşan insanların beni ciddiye almadığı konusunda da tamamen yanılıyorsun. yazdıklarımı beğenen ve destekleyen pek çok arkadaş var. :) ayrıca internette biraz beni araştırsan öyle kimsenin beni ciddiye almasına falan ihtiyaç duyan bir adam olmadığımı da görürsün, pek çok yazım pek çok site tarafından defalarca alıntılanıp yayınlandı, yayınlanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas ilk geldiğinden beri aynı muhabbeti yapıyorsun. yavaştan alışır gibi olmuştun ama uçtun sonra nedense, takip edemedim o ara. sana hakaret edildiyse ve rahatsız oluyorsan şikayet edeceksin. etmiyorsan da böyle ağlamaycaksın, kapayıp çeneni oturacaksın. yoksa yine yörünge görünür sana.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

zeper said:

hatta şurda da var.

http://tr.wikisource.org/wiki/%C3%96mer_Hayyam_Rubaileri

sayfada,ctrl F ile huri yaz çıkıyor.

ömer hayyam'a ait olduğu iddia edilen rubailer, gerçekte ona ait olanlardan kat kat fazla. Piyasada 1000 tane rubai varsa bunların 100 tanesi ona aittir.

bir nevi ikinci bir be hey dürzü vakası.

Eh ona bakarsan hz. muhammedin hadislerinin kaçı onun ?

Pıtrak gibi hadis var ama acaba kaçının kaynağı doğru ?
Sosyal ağlarda paylaş

UrsusMaritimus said:

throine said:

zeper said:

hatta şurda da var.

http://tr.wikisource.org/wiki/%C3%96mer_Hayyam_Rubaileri

sayfada,ctrl F ile huri yaz çıkıyor.

ömer hayyam'a ait olduğu iddia edilen rubailer, gerçekte ona ait olanlardan kat kat fazla. Piyasada 1000 tane rubai varsa bunların 100 tanesi ona aittir.

bir nevi ikinci bir be hey dürzü vakası.

Eh ona bakarsan hz. muhammedin hadislerinin kaçı onun ?

Pıtrak gibi hadis var ama acaba kaçının kaynağı doğru ?

Bak bu doğru işte. Çok fazla hadis var ortada. Sözde hadisler de cabası. Tırmizi bu anlamda sözü geçen insanlardan biri. Hadislerin ilk olarak kitap haline getirilmesi 7.yy sonlarında. Yani Hz. Muhammedin vefatından 150 yıl kadar sonra. Dolayısıyla hadislerde değişimin meydana gelmesi doğal.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Siyasilerle tartışmaya girmeyi kabul eden kişinin sosyal olarak problemli bir müzisyen olması ne kadar üzücü Türkiye için. Kendine güvenen sanatçılar, yazarlar çıksın ortaya bütün bunları seyirci kalacaklarına da görelim kim neye ne kadar yetebiliyor. Fazıl Say saçmalamada sınır tanımıyor ancak yine de çabaları için helal olsun. Galerilerindeki eserler sansüre uğrar sanatçılar ses çıkarmaz, ateistlere laf atılır ateist sanatçılar ortaya çıkmaz, gaylik hastalıktır denir heryerde diretilir adam gibi tepki olmaz. E bu ortamda çıkıp Fazıl Say saçmalasa bile helal olsun.

"sosyal olarak problemli" olmayanlar zaten gününü gün ediyor aga.
altına ferrarisini alıp akp belediye konserine çıkıp para alan adam niye eleştirsin yahu.
hayır o bilgiye o kültüre bile sahip değildir çünkü ona ihtiyacı bile yok.
akşam diskoya gider 4-5 kızla tanışır, imza verir felan, daha güzel işler bunlar yahu.
mis gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...