Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak.

Vendy

Öne çıkan mesajlar

yok o yaşta alıcak hapı doğru kabul edicek, sonra yaş 15 lere doğru "hmmm" lar başlayacak.
Sonra 20sinde biri gelicek ve direk sarsılıp kendine gelicek adam.

Şey gibi düşün, "Almanya yenildi diye biz de yenilmiş sayıldık"
hah aynı kafa işte, ufakken inanıcaksın, sonra ilerde her yerde makara olacak bu.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

ohyeah said:

Seçmeli ders olarak okutulan ve ülkenin çoğunluğunun inançları doğrultusunda seçmeli ders koymanın nesi kötü anlamadım? Kisme kusura bakmasın ama senelerce kapalı insanları ötekileştiren zihniyetin kendisi şimdi ötekileştiriliyor. Mallıklarına doymasınlar.

Yıllardır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi seçmeli olsun diyenlere verilen yanıtları sıralamak lazım burada. AİHM'de bile kararı varken din dersini seçmeli yapmayan devlet, üstüne bunu koyup "ama seçmeli" derse inandırıcılıktan çok uzak kalmaz mı?

Abi anlamadığım dinsiz olmayı neden bu kadar savunduğunuz. DAha doğrusu sanki Türkiyenin yarısı dinsiz de zorluyorlarmış gibi tavırlarınız. Din kültürü dersi neden seçmeli olsun yav? Çocuk dinsiz ise -ki o yaştaki çocuğun dinciyim yada dinsizim demesi tartışılır- o dersten kalır mı? Yada din dersinden kalan mı var? Din kültürü dersinde anlatılanlar kötü mü yani nedir? Bu kadar öfke bu kadar çıkışma neden ?
Sosyal ağlarda paylaş

"Tatar Ramazan" said:

Din kültürü dersinde anlatılanlar kötü değil, ama masal ve gereksiz hikayeler

Abi bak işte bu sana göre böyle. Sana göre masalsa sallamaz yoluna devam edersin. Ama ülkede çoğunluk bir dine mensupsa bunu anlatmak eğitimin ve eğitimcinin görevidir. Sen ateist yada deist olabilirsin ama senin çocuğun senin aklından olacak diye birşey yok. Yada senin çocuğun da deist yada ateist olabilir ama verilen bilgiler sana göre "genel kültür" bana göre dinin gereği olabilir. En kötü ihtimalle masal dinlemiş olursun yani
Sosyal ağlarda paylaş

Kutsal kitaplarda yzanların çoğu zaten hikaye şeklinde anlatılıyor ki bu da herhalde %90ını oluşturuyor. Onların dışındaki kapsam zaten önemli olan ve insanı insan yapması gereken kısım. Yoksa okçular kaçmamış olsa kesin savaşı kazanırdıkı hala tartışacaksak yazık bizlere.
Sosyal ağlarda paylaş

Tabletlere Kur'an-ı Kerim yükleyelim ...

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Görmez, eğitim sistemini 12 yıl kesintisiz ve kademeli olarak düzenleyen yasada yer alan seçmeli 'Kur'an-ı Kerim' ve 'Hz. Peygamber'in Hayatı' dersleri hakkında Diyanet'in de katkıda bulunabileceğini belirtti.

Fatih Projesi'ne de değinen Prof. Dr. Görmez, konuşmasında şunları kaydetti: 'Bu projeye Kur'an-ı Kerim programları ve Hazreti Peygamber'in hayatını anlatan resimli programlar hazırlayarak katkıda bulunmalıyız.'

http://www.risaleajans.com/index.php/duyurular/1252-tabletlere-kur-an-kerim-yuekleyelim

bence namaz vakitlerini bildiren güzel bir app de koyulabilir icine.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Kutsal kitaplarda yzanların çoğu zaten hikaye şeklinde anlatılıyor ki bu da herhalde %90ını oluşturuyor. Onların dışındaki kapsam zaten önemli olan ve insanı insan yapması gereken kısım. Yoksa okçular kaçmamış olsa kesin savaşı kazanırdıkı hala tartışacaksak yazık bizlere.

Abi bu tamamen senin okuduğun okulla alakalı. Ben lisedeyken din kültürü hocası kabaladan girerdi kurandan çıkardı. Bu biraz da hocaya bağlı aslında. Ancak hz.Muhammed ve sehabeler hakkında anlatılanlarda ben kötü birşey bulamıyorum yav. Merhametli olun, başkasının hakkını yemeyin gibi öğütler var. Bu kadar abartmak neden onu anlamıyorum. Hoş bu forumda din konusu her zaman troll malzemesi olmuştur
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
ohyeah said:

sostizm said:

ohyeah said:

Seçmeli ders olarak okutulan ve ülkenin çoğunluğunun inançları doğrultusunda seçmeli ders koymanın nesi kötü anlamadım? Kisme kusura bakmasın ama senelerce kapalı insanları ötekileştiren zihniyetin kendisi şimdi ötekileştiriliyor. Mallıklarına doymasınlar.

Yıllardır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi seçmeli olsun diyenlere verilen yanıtları sıralamak lazım burada. AİHM'de bile kararı varken din dersini seçmeli yapmayan devlet, üstüne bunu koyup "ama seçmeli" derse inandırıcılıktan çok uzak kalmaz mı?

Abi anlamadığım dinsiz olmayı neden bu kadar savunduğunuz. DAha doğrusu sanki Türkiyenin yarısı dinsiz de zorluyorlarmış gibi tavırlarınız. Din kültürü dersi neden seçmeli olsun yav? Çocuk dinsiz ise -ki o yaştaki çocuğun dinciyim yada dinsizim demesi tartışılır- o dersten kalır mı? Yada din dersinden kalan mı var? Din kültürü dersinde anlatılanlar kötü mü yani nedir? Bu kadar öfke bu kadar çıkışma neden ?

Ben kalmıştım. Hoca tanrının kanıtlarını açıklayın, neden inanmalıyız gibi sorular sormuştu, ben de cevap vermeyi reddetmiştim. En sonunda okul müdürüne filan çıkmıştık, sonunda yazın hazır yazılmış sorular ve cevaplara adımı numaramı yazma yoluyla geçmemi sağlamışlardı. consensus gibi yaptık işte.
Sosyal ağlarda paylaş

2'nize birden aynı yazıyla cevap vereyim . Biraz önce yazdığım gibi bu hocaya da bağlı. Burada konuşulan eğer " kuranı kerimi öğretmek güzel ancak bunu öğretibilecek kapasitede hoca var mı? " gibi bişey olsaydı valla haklısınız derdim. Ama forumun bi kısmı yada çoğunluğu (bazıları müslüman olmasına rağmen) bu tarz konularda devamlı troll modundalar. Yav kuranı öğretmenin yada hz. Muhammedi anlatmanın nesi kötü olabilri ki. Sen inanmıyorsan zaten seçmeli almazsın sıkıntı yok. Almak isteyene mani olma bari.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Niye olmayayım?

Dine karşıyım, İslam'dan ve Muhammed'den nefret ediyorum. Öğrettiklerinin ve yaptırdıklarının çöpe atılmasını çöpe hakaret sayarım.

Öfke ve küfür doluyum, tam kafirim yani. Niye sessiz kalayım bu kadar nefret ettiğim bir şey çocuklara öğretilecekse?

Saygı maygı da duymuyorum; gülünecek, alay edilecek fikirlere niye saygı duyayım? Elimde olsa tüm kutsal kitapları toplayıp yakarım, camileri ve kiliseleri yıkarım.

Böyle yani. Ne desen boş. Nefret ediyorum bu tanrı fikrinden ve Allah kişiliğinden.

Bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Seele said:

Sen inanmıyorsan zaten seçmeli almazsın sıkıntı yok. yok yeeeaa. yiyosa yap bakalim öyle bisi basina neler geliyor.

Abi benm de inanmayan arkadaşım vardı lisede. Adamı yatırıp si*medik yani. Kimsede tavır almadı. Ateistle konuştuğumda ben inanıyorum dediğimde kalkıp ana bacı küfür etmiyor kimse. Bu ders seçmeli yav seçmeli. Seçmeme hakkın var yani. Okul tavır mı alıcak sana anlamadım ki? Kaldı ki öğrenmenin nesi kötü aga? Ben tevratı da incilide önemseyen biriyim ama müslümanım yani. Öğrenmenin nesi kötü? Uygulamak istemiyorsan uygulama ama öğren
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Niye olmayayım?

Dine karşıyım, İslam'dan ve Muhammed'den nefret ediyorum. Öğrettiklerinin ve yaptırdıklarının çöpe atılmasını çöpe hakaret sayarım.

Öfke ve küfür doluyum, tam kafirim yani. Niye sessiz kalayım bu kadar nefret ettiğim bir şey çocuklara öğretilecekse?

Saygı maygı da duymuyorum; gülünecek, alay edilecek fikirlere niye saygı duyayım? Elimde olsa tüm kutsal kitapları toplayıp yakarım, camileri ve kiliseleri yıkarım.

Böyle yani. Ne desen boş. Nefret ediyorum bu tanrı fikrinden ve Allah kişiliğinden.

Bu.

Abi sen inanma senin fikrin beni bağlamaz. Sen nefret ediyorsun diye de öğretilmeyecek hali yok. İstedğin kadar nefret et Dünya bu gerçeği kabul etmiş. Sen etsen nolur etmesen nolur :) Açıkçası bende çocukların dinsiz olmasını istemem. Din dersini aldı diye de molla olanını görmedim. Seçim insanın kendisini bağlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ben onu cocuguma ögretmek istemiyorum. benim en dogal hakkim. cocugu ben yaptigimi göre nasil yetistirmek istedigimede birak ben karar vereyim. "Bunun nesi kötü aga" diyorsun, sorun iyi ve kötü olmasi degil. sorun secim hakki varmis gibi gözükmesi. Ben cocuguma din dersi yerine pek hala o zaman diliminde keman kursuna gönderebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah yukarda yazdık, gerçekten birşeyler öğrenmek istiyorsan kapsamlı araştırırsın, sadece bi tane kitap okuyup hiçbirşey öğrenemezsin.

bu adam boşuna mı öldü lan

turan

http://lh3.ggpht.com/_o69nAqq0Wlg/TJaiZG0sqXI/AAAAAAAAGKE/lHM5gIOhDWQ/turandursun%5B2%5D.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...