Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kur'an-ı Kerim ders olarak okutulacak.

Vendy

Öne çıkan mesajlar

kaybolmayansakiz said:

sana göre gerizekalılık olan şey bazıları için hayatlarında ki en önemli doygunluk aracı olabilir. Dinlere ve yaratıcıya inanmayan arkadaşların yazdıkları gerçekten çok yanlış. siz ve sizin gibi insanlar yüzünden şu anda Kuran seçmeli ders olarak görülücek ve nutella nin da dediği gibi bi ordu yetiştirilecek gizlice. eğer biraz saygı gösterip, yeni nesil stayla tripleri çıkışları yapmasanız, insanlarda gaza gelip "ÇILDIRT BİZİ BAŞBAKANIM LAİKLİĞİ BAŞLARINA YIKALIM" die çılgın atmıcak, akpye sahip çıkmıcak. Cunku onların savunduğu artı puan aldıkları tek şey; din. Tek kaleleri bu. Sizde bunu onların elinden almaya çalışıyosunuz. Yok gerizekalılık bıdı bıdı. Yapmayın artık bunu ya. Hala böyle yaparsanız siz "seçkin" kesim, dolaylı yoldan %1000 vergi vermeye devam ederiz içtiğimiz suya.
istediklerini yapsınlar. islam'ın kendisine saygım var, ancak bunların "müslümanlığına" hiç bir zaman saygı duymayacağım. çok gerekirse duyuyormuş gibi yaparım. ama saygı duyulacak bir şey değil. bu hırsla hareket ettikleri müddetçe ancak kendilerini daha dibe götürürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Seçmeli ders olarak okutulan ve ülkenin çoğunluğunun inançları doğrultusunda seçmeli ders koymanın nesi kötü anlamadım? Kisme kusura bakmasın ama senelerce kapalı insanları ötekileştiren zihniyetin kendisi şimdi ötekileştiriliyor. Mallıklarına doymasınlar.
Sosyal ağlarda paylaş

ohyeah said:

Seçmeli ders olarak okutulan ve ülkenin çoğunluğunun inançları doğrultusunda seçmeli ders koymanın nesi kötü anlamadım? Kisme kusura bakmasın ama senelerce kapalı insanları ötekileştiren zihniyetin kendisi şimdi ötekileştiriliyor. Mallıklarına doymasınlar.

Yıllardır Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi seçmeli olsun diyenlere verilen yanıtları sıralamak lazım burada. AİHM'de bile kararı varken din dersini seçmeli yapmayan devlet, üstüne bunu koyup "ama seçmeli" derse inandırıcılıktan çok uzak kalmaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

öyle diyorsunuz da bu imam hatipliler yaresulallah diye çıkıyorlar siyaset meydanına. hiç öyle ateist olmuş bi halleri yok.

onu geçtim o "hoşgörü" "saygı" falan filanla da alakalı yok gibi ehueh. bundan 50 sene sonra bakalım Türkiye siyaseti neyle uğraşıyor olacak.

o son yasayı geçirtmeyecektik.
Sosyal ağlarda paylaş

batı dediğiniz neresi bu arada, amerika mı?

bu arada imam hatipte kur'an okutulmuyor. Müfredatları pek farklı olmaması lazım onların ondan böyleler.

Bide şu var,bu dünyada bi yere gelebilmek için süper bi adam deilsen ya da ballı deilsen bi gruba dahil olman lazım. Onlarda o grubu seçmiş adamlar.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanların davranışlarına bakıyorum ben Abso, inanış temellerine değil.

İnanışını bahane edip yaşamıma müdahale etmeye kalkarsa tanrısıyla tanıştırırım onu sadece. Önceden belirtiyorum çünkü daha önce katledilenler böyle tahmin etmiyordu muhtelemen.
Sosyal ağlarda paylaş

@whitemocha
yok panpa harbiden haklısın. asdf.

DoruK said:

istediklerini yapsınlar. islam'ın kendisine saygım var, ancak bunların "müslümanlığına" hiç bir zaman saygı duymayacağım. çok gerekirse duyuyormuş gibi yaparım. ama saygı duyulacak bir şey değil. bu hırsla hareket ettikleri müddetçe ancak kendilerini daha dibe götürürler.

ben bunların aldığı nefese bile saygı duymuorm mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

Leopar said:

ne guzelde "secmeli ders" diye kilifina uydurmus adamlar...

uniden once hayatinda ders secebilen var mi?

tekrar soruyorum: devlet okulunda (ilk-orta-lise seviye farketmez) hayatinda ders secebilmis adam var mi bu forumda?

Bizim lisede vardı bolcana seçmeli ama din dersi nüfus kağıdında "islam" yazanlar için zorunluydu.

Oruç tutmadığı için dövülmeye kalkan insanlar ilerde karşılık verir hale gelince neler olacak bakalım. "Anladıkları dil" genelde bu çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...