Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4 kavanoz bal sadece 100 liraymış

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

yanlız şu şekilde oluyor o balıda arılar yapıyor ama gidip çiçekten toplamıyor mısır şurubu içiriyorlar arılara arılar ondan bal yapıp peteğe kusuyor. asıl %100 bal çiçeklerden toplanır arının suyuna ne kadar katkı maddesi şekerli bişey katarsanız çıkan balda o derece orjinallikten düşer. %100 bal pek bulunmaz heralde bu devirde herkez azda olsa katıyordur.
Sosyal ağlarda paylaş

Joker said:

yanlız şu şekilde oluyor o balıda arılar yapıyor ama gidip çiçekten toplamıyor mısır şurubu içiriyorlar arılara arılar ondan bal yapıp peteğe kusuyor. asıl %100 bal çiçeklerden toplanır arının suyuna ne kadar katkı maddesi şekerli bişey katarsanız çıkan balda o derece orjinallikten düşer. %100 bal pek bulunmaz heralde bu devirde herkez azda olsa katıyordur.

köylerde satılıyor sadece,arıcılık ile uğraşan yerli üretici için bu bir sıkıntı olmuyor çünkü orjinal bal kapış kapış gidiyor.Marketlerden aldığımız balların hepsi fasaryadan.
Dünyanın en eski ilacıdır,şifadır diye marketten aldığınız balın psikolojik etkisinden başka bir etkisinin olduğunu sanmıyorum.

tanıdığınız,bildiğiniz köylerden almak lazım bu balları özellikle arıcılık tecrübesi olan ve bu işi atadan deden yapan insanlar daha güvenilir oluyor,her türlü o balı zaten satıyorlar,bilginize.
Sosyal ağlarda paylaş

Fruktoz (% 34), sakkaroz (%2) ve levuloz (meyve şekeri % 40) bundan başka balın % 17 ‘si su geri kalan % 7'lik bölümü ise demir, sodyum, kükürt, magnezyum, fosfor, polen, manganez, alüminyum, gümüş, albumin, dekstril, azot, protein ve asitlerden oluşur. Balın kalitesini ise bu % 7'lik karışım belirler.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Bugün haberlerde gördüm, firma sahibi ağlıyordu, kristalleşmiş imha edilecek malları test amaçlı numune olarak kullandılar falan filan diyordu bilmiyorum artık ne kadar doğru...

gerçek bal da kristalleşebilir zaten. bu çok normal. kimse balı kristalleşti diye çöpe atmaz sıcak duya koyar tekrar eski haline gelir afiyetle de yer. gerçek balda bu böyledir.

ağladıysa korkuyordur başka bir şey vardır. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Reklamlarda genizimi yaktı gerçek bal bu diyorlar nekadar doğru bilmiyorum

Köylü diye küçümsediğiniz o adamlar da dayıyorlar arıya şekeri. Ben kendi yiyeceği domatesler ile satacağı domatesleri ayrı ayrı yetiştiren adamlar duydum. Satacağına dayıyor hormonu. Hatta hormon dediğin şu kadarcık birşey birşey olmaz diye savunan var tv de bir ara hatırlıyorum
Sosyal ağlarda paylaş

fenn said:

Ben kendi yiyeceği domatesler ile satacağı domatesleri ayrı ayrı yetiştiren adamlar duydum. Satacağına dayıyor hormonu.

şu çoğu yerde yapılıyor.hatta sadece meyve sebzede değil mesela hayvan hastaysa sütünü ayırıp meşhur markalara veriyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...