Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

YGS ve dershaneyi kaldırıyoruz

EVIL_DeaD

Öne çıkan mesajlar

tartışacak birini arıyodum bende. dokunulmazlık kalksa da onun yerine temsili bir sistem gelse? Yani diyelim ki bir milletvekili bir şey yüzünden suçlanıyor, direk onun gitmesi gerekmeyen (görevinden alı konulmaması için) onun yerine onu temsilen onun ifadesiyle birinin gittiği bir sistem olamaz mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
O olabilir. Yasama dokunulmazlığı tartışılabilir gerçekten. Ama yasama sorumsuzluğunu tartışmaya açmak bile şaçma geliyor. İkisi Anayasa'da aynı 83. madde ile açıklanmış, bilmeyenler baksın diye söylüyorum bunu da.

Dokunulmazlık için iyi bir çözüm ama dediğin. Benim fikrim aşağıda.

Bu arada Türkiye'de durum o kadar vahim değil, Yunanistan filan rezil mesela (şunu oku: http://www.rtdh.eu/pdf/20100211_syngelidis_c_grece.pdf ). Bizim Meclis üyeleri sadece ceza mahkemelerinden korunuyorlar, hukuk mahkemelerinden bir korunma yok. En uygunu bence 83. maddenin ikinci fıkrasındaki ağır ceza tanımını ceza olarak değiştirmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Dokunulmazlığı kaldıracağız diye seçim sözü veren partiler de zaten bunu gerçekten yapacakları için değil belki oy kaparız düşüncesiyle veriyor bu sözü.

Dokunulmazlık kalktığında kimse kürsüye çıkıp bazı konuları konuşacak cesareti bulamaz, hesap sorma cesaretini bulamaz. Buna iktidar da mhalefette dahil.
Sosyal ağlarda paylaş

dokunulmazlık konusunda, hukuçu deilim tabi - adi suçlar kapsamında bi dokunulmazlık olmaması gerektiğini düşünüyorum, ama diğer türden olabilir.

bu arada, dokunulmazlık ne zaman getirildi bilen var mı? Baykal'ın Adnan menderesi yakasından tutmuşluğu var çünkü öğrenciyken.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...