Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Puşi takıyor diye tutuklanıp yıllar sonra serbest bırakılan Cihan Kırmızıgül

Bone

Öne çıkan mesajlar

kavurma said:

Bone said:

hır gür çıkartanın o olduğunu nerden biliyorsun ya da nerden eminsin?
yoksa eleştirilen 12 eylül yönetimindeki gibi "başkalarına örnek olsun diye asılsın" mı diyecez hala?

PKK/KONGRA- GEL örgütünün çağrısı ve amaçları doğrultusunda 20 Şubat 2010 tarihinde yasadışı gösteriye katılarak, etrafa molotofkokteyli attığı ve böylece örgüte yardımcı olduğu gerekçesiyle 6 yıl 3 ay hapisle cezalandırılmasına,
"Patlayıcı madde bulundurmak" suçundan 4 yıl 2 ay hapis ve 100 TL adli para cezasına,
Olay tarihinde bir mağazaya taş ve molotof kokteyli atarak zarar verdiği gerekçesiyle ise 10 ay hapis cezasına,
Toplam 11 yıl 3 ay hapis cezasıyla cezalandırılmasına..

Neden sana, bana yada herhangi bir vatandaşa değil de cihana yapıldı değil mi bu suçlamalar. Bu kadar da salağa yatılmaz ki.

davayı takip eden muhteşem arkadaşlar medyanın gazı ile yine saldırıya geçmiş, şuan durum şöyle ki avukatları mobese kayıtlarını görmek istiyor mahkeme var ama vermem diyor, savcı beraatini isterken birden mevzu tersine dönüyor.

Gizli tanık ifadesine başvurup öyle ceza veriyorlar, patlayıcı madde bulundurduğuna dair somut delil yok,gizli tanık ifadesi var.

Alıntı da yapayım.

"Ekşi de bir yazar" said:

başından beri az çok takip etme fırsatı bulduğum hukuki süreçten -bu garip hukuktan anladığım kadarıyla- karar metinleri, iddianame, savunmaları referans alarak biraz bahsedecek olursak,

- davanın kürtçe yılbaşı mesajı, doktor raporlarıyla sabit işkenceci polis iddiaları ve puşi dışında herhangi bir delili yok (olayın gerçekleşmesinin ardından otobüs durağında 'beklemesi', evet molotofu attıktan sonra polisi 'beklemesi' de sayılabilir belki)

- evinde veya başka bir yerde patlayıcı madde bulunduğu falan yok. sizden daha akıllı arkadaşlar eğer iddianamede ve karar metninde böyle bir iddia yer alsaydı, bu harika fırsatı kuşkusuz kaçırmazdı. ancak 'molotof attığı' iddia edildiğinden dolayı patlayıcı madde bulundurduğu da iddia ediliyor. yani 'patlayıcı madde bulundurmak'tan ceza almak için evinizde veya başka bir yerde patlayıcı madde bulundurmaya gerek yok.

- bim'e atılan molotofa istinaden mala zarar vermek de molotof attığı iddiasıyla kendisine ithaf edilen bir suçlama.

- karar metninde 'kendisi terör örgütü üyesi olmamakla birlikte örgüte sempati duyduğu' şeklinde harika bir hukuki çıkarımdan da hareketle yine benzer sebeplerle 'pkk'ya yardım ve yataklık ettiği' iddia ediliyor. örgüt üyeliğine dair kanıt bulamadık zira, molotof atmak için bir sebebi olmalı.

- tekrar tekrar hatırlatmak gerekiyor ki kendisi için 45 yıl istenen duruşmada(iki duruşma öncesi) cihan'ın avukatlarının çevredeki mobese, işyeri kameralarının ve mobil görüşme kayıtlarının incelenmesi talebi 'suç işlediğine kanıt olarak yeterli delil' bulunduğu gerekçesiyle reddedildi. bir şey çıkmayacağı aşikar olunca ne gerek var di mi? boşuna zaman kaybı.

- daha önce başka bir duruşmada beraati istendi. fakat birden hrant dink davasında örgüt bulamayan o harika heyet bu davaya atandı ve örgütü de bir çırpıda buluverdi.

- tutuklu yargılamanın belirli sebepleri vardır normalde bilirsiniz. yani katalog suçlar saçmalığından değil 'delil karartma tehlikesi', 'kaçma şüphesi' vb.den bahsediyorum. evet cihan 2 yıl bir ay tutuklu kaldıktan sonra geçen duruşmada tutuksuz yargılanmasına karar verildi ve ne hikmetse bugüne kadar ne herhangi bir delil karartması ne de yurtdışına kaçma girişimi oldu. yani 2 yıl 1 ay bir çeşit 'ön ceza' verildi kendisine
Sosyal ağlarda paylaş

mesela hapiste olan 100 tane gazeteci de ergenekon ve pkk gibi terör örgütlerine üyeler,Mahkemeler de son derece haklı kararlar verdi dimi ? Ergenekondan nenen hapse girse mahkeme haklıdır demek gerekiyor çünkü mahkemeler hep doğru kararlar veriyorlar öyle müthiş bir adalet sistemimiz var ki neresinden tutsan elimizde kalıyor.

Birde şehven telefon rehberine terör örgütü üyesinin kayıt edilen bir teğmen vardı. Mahkemeler de 32 ay hapise atmak ile müthiş bir şey yaptılar. Geçen 32 ayında telafisi yok ama kavurma gibiler sağolsun insan masum olsa da suçlu gösterme konusunda mahkemelerin haksızlığını örtebiliyorlar.

http://www.gazete5.com/haber/tegmen-mehmet-ali-celebi-tahliye-oldu-21-mayis-2011-111769.htm
Sosyal ağlarda paylaş

Polis miyim? Hakim miyim? Savcı mıyım? Avukat mıyım? kavurma gibiler olsun yada olmasın, kendi düşüncemdir kabullenmek zorunda değilsiniz.

Başka bir haksızlığı bu olaya makyaj sürer gibi bulaştırma çabalarınız çok komik. Bu olayın doğruluğunu yanlışlığını veyahut varsa bir haksızlığını yargıtay çözümleyecektir. Mahkemenin üst makamı boşuna var olmamıştır. Ben gözlemlediğim olaylar neticesinde yorumlar yapıp değerlendiririm. 3 yıl önce hapse giren adamlar bu olayı bağdaştırmak amerikada patlayan bombadan ırakta yaşayan müslüman kimseyi sorumlu tutmaktan farksızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

Bir sürü gazete okudum bu konu hakkında, ama hala daha patlayıcı bulunmuş mu, pkk ile alakası var mı, kesin olarak yazan bir yer yok. İlginç ülkeyiz.

Bir iki yıl önce tutukluluk sürelerinin 5 yılla kısıtlanması kanunundan sonra 10 yıldır "sol örgüte üye olma iddiası" ile tutuklu olan bir çocuğu (tabi artık çocuk değil) serbest bırakmışlardı, çok acımıştım.

Bu haberi araştırırken hapis kararını gördüm. Doğru bir karar vermişler. Umarım örnek olur.
Sosyal ağlarda paylaş

kavurma said:

Polis miyim? Hakim miyim? Savcı mıyım? Avukat mıyım? kavurma gibiler olsun yada olmasın, kendi düşüncemdir kabullenmek zorunda değilsiniz.

Başka bir haksızlığı bu olaya makyaj sürer gibi bulaştırma çabalarınız çok komik. Bu olayın doğruluğunu yanlışlığını veyahut varsa bir haksızlığını yargıtay çözümleyecektir. Mahkemenin üst makamı boşuna var olmamıştır. Ben gözlemlediğim olaylar neticesinde yorumlar yapıp değerlendiririm. 3 yıl önce hapse giren adamlar bu olayı bağdaştırmak amerikada patlayan bombadan ırakta yaşayan müslüman kimseyi sorumlu tutmaktan farksızdır.

kavurma, hır gür çıkartan o olduğunu nerden biliyorsun diye soruyorum, "mahkeme su suçlardan bilmemkaç yıl yatmasına karar verdi" diye argüman koyuyorsun. peki bu kararları verirken hangi kanıtlar üstünden değerlendirdi diye sorunca da "bana ne, ben avukat mıyım" diyorsun.

topiğin başından beri adamın suçlu olduğunu iddia edip savunanları "salağa yatmakla" felan suçluyoruz da,
elde bir kanıt, delil bulunmuyor. adamın yasadışı örgütle alakası, molotof atıp atmadığı, mağazaya taş atmış mı, bunları bilmeden mahkeme onu suçlu kabul ediyor.

burda sorun cihan kırmızıgül sorunu değildir. mahkemelere olan güven sorunudur.
mahkemelere güvenemiyorsak, sadece cihan kırmızıgül için değil, bizler için de büyük bir tehlikedir.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
Mahkemeyi takip eden yüzlerce insanın bir ağızdan konuşmasına da inanmıyorsunuz tabiiii niye tatmin olasınız.

Kamera görüntülerinde molotof attığı görülse zaten bu olduğu gibi belirtilerek çıkan haberlerde de duyrulurdu. Yani özel yetkili mahkemelerin diğer icraatlarını da göz önünde tutarak nasıl hala bu kadar devletçi olabiliyorsunuz anlamak mümkün değil.
Sosyal ağlarda paylaş

hah madem öyle sırf hipster olacağım diye sembolik bir aksesuarı kullanmasaymış.

bu, bundan 2 yıl önce ben aslında kapalı değilim ama türbanı takı olarak kullanıyorum diyerek bir kurumdan atılmamayı beklemeyle eşdeğer.

sanmıyorumki polis direk gelip kolundan tutup jopla dövüp içeri atmış olsun?
Sosyal ağlarda paylaş

Siz gerçekten bu insanın herhangi bir taşkınlık yapmasa bile o eyleme katılmadığını mı düşünüyorsunuz diyorum?

Polisin otobüs durağında gayet sakin bir şekilde bekleyen bir insanı gel sen bizimle deyip içeri alacağını mı?

O olaydan sonra polisin poşu takan mı takmayan birisini arayacağını mı?

Bitch please.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...