Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ender's Game (2013)

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Gallant said:

Cok kotu degildi film sci fi yoklugunda.

Acikcasi oyun oyun deyip gercek filoyu buna itelediklerini dusunuyor insan. %100 plot twist olmadi yani.

kitap sonu spo

Formiclerin aslında kötü olmaması, en başından beri iletişim kurmaya çalışmaları ama insanlar gibi değilde mental olarak konuştukları için hiç bir şey diyememeleri, hep işte devlet propagandasıyla milleti gaza getirip bütün bir ırkı yok etmeleri daha bi plot twist bence de onu da filmde pek düzgün yapamamışlar.

Sosyal ağlarda paylaş

ben begendim, ergen daha uygun bir cast olabilirdi sanki, ama kitabi okumadigim icin sadece izledigimle konusuyorum hehe...ama cok basit detaylar es gecilmis, sanki kitapta anlatilmistir ama filme koymamislar gibime geldi..ne bilim biraz murettebat falan olur yahu.

eyhh bence

Tahminen bizim marine irk'i, baska gezegende superuber bir resource buldugu icin zerg'leri aggrolamislar olay buraya gelmis gibi hissettim hehe.

9-13 kitap varsa eyvah diyorum, nasil film yapacaklar ki?

Tekrar tahminen, bu zerg'ler ile bir sekilde diplomasiyi kurar ergen genc, sonrada uzayin soguk boslugundan gelen kiyamet tellali kotu protoss'lara karsi ortak savasirlar gibi bir fikir ortaya atasim var..ama atmiycam.

BluRay release icin 20k$ odullu StarCraft2 turnuvasi duzenliyorlarmis, baya yerinde PR aslinda hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

bu kitabın devamı olarak 3 kitap daha var. diğer kitaplar yan karakterlerin hikayelerini anlatıyor. yani bu hikayi bağlamıyor. he sen ender'in ömrü boyunca tanıştığı kişilerin hikayelerini de okumak istiyosan uzun bi seri oluyo tabi. fakat aslında ender'in oyunu serisi 4 kitap. yani diğer 3 kitap çok uçuk ya film falan zor olur o ne bileyim düşündüm de. yalnız bu psikolojik bilim kurgu serisini dizi yapacaklardı güzel bi produksiyonla, film yapmaları baştan hata hep söyledim.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

gezegenı vurmasına değil bütün filoyu kurban etmesine şaşırdılar. kitapta artık orda atılmak ve kurtulmak istiyo okuldan baskıya dayanamıyo. stratagosda daha onceki simulasyonlardaki gibi temkili ve minumum kayıpla savasıcağını ongorerek simulasyon diyip hucumu veriyolar buna. sonra bütün filoyu ölüme göndermesine şaşırıyolar.

Bundan öncekilere de bu görevi vermişler değil mi? Orasını doğru mu anladım. Yani bundan öncekiler de onlara saldırdı ama başarılı olamadı?

Sosyal ağlarda paylaş

cok yuzeysel degil miydi film ya

tamam bi felsefesi var derinligi var anladik da ben kitabi hic okumamis biri olarak filmi asiri yuzeysel oyle gecistirilmis gibi buldum A SEKTORDEN 72 DERECEYE HEMEN HIZLAN HIZLAN DEDIM SANA

aşırı ergen bi film olmasını geçiyorum tabii öyle yapılmak istenmiş olabilir diye, belki de sırf o yüzden ciddiye alamadım filmi
Sosyal ağlarda paylaş

ben şimdi izledim filmi. olmamış film direkt yeni yetme seyirciye hitap eden bi flick yapmışlar. kitap hakkaten çok iyi.

ulan anti hero peter'ı bully göstermişler. graff falan çok taşşakli bi de filmde halbuki gerzeğin teki. sonu falan çok kötüydü. o kadar yetişkin varken çocuklar niye savaşıyor onu bile açıklamamışlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...