Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Browser sıkıntıları

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Chrome ve firefox kullanıyorum, ikisinin de birer tane saçma hatası var beni verem ediyorlar, şöyle ki;

Chrome'da stream izlerken bir süre sonra stream takılmaya başlıyor ve browser'ı resetleyene kadar olay devam ediyor.

Firefox'ta da eğer browser'ı açık bırakırsam bir süre sonra browser kilitleniyor.

Böyle olunca tabii, izlerim diye firefox'ta açtığım stream'lere ne zaman dönsem çökmüş bir browserla karşılaşıyorum.

Kurtulma yolu nedir?
Sosyal ağlarda paylaş

opera düzgün kullanıldığında en minimal, en zen tarayıcı olabilir gerçekten. operaya alışamama ise sadece opera'nın esnekliğini farketmemek ile alakalı bir şey. diğerlerinde 1000adet ekstra ile yapabildiklerinizi sadece 1-2tık ile yapabileceğini görememekle alakalı sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

opera'nın memory ile ilgili bu derece isteği olması çok anlamsız geliyor bazen. FF ile 200[1] tab açtığımda 1.3k-1.9k aralığında seyrediyor. flash/pdf içeriği çok ise nadiren 2.5k gördüğüm oluyor. Opera daha yarısına gelmeden 4k görebiliyor. sırf bu yüzden 2 haftadır opera açamıyorum. ff'deki işleri bi toparlasam geçicem geri.

[1] o kadar tab ile ne işim olduğu konudan bağımsızdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben fazla 40-50 tab açtım, yaklaşık 600 gördüm. Tabların neredeyse hepsi Wikipedia ve Gutenberg metinleriydi ama. Gutenberg metinleri uzun tabii epey.

Ram önemli değil bence, bol bol var. Opera'nın işlemci kullanımı şu anda mesela ben bunu yazarken (13 tab açık/ram 136mb) %0-1 arası dolaşıyor. 933Mhz çalışıyor ayrıca notebook. FF ve Chrome daha fazla işlemci harcıyor. Chrome ile %10 gördüğüm bile oldu. FF'yi 3.6'dan beri kullanmadım ama o zamanlar daha kötüydü o da.

Ayrıca Chrome ile Crunchy'den 1080p stream edince fan çıldırıyor, Opera'da bazen sesini yükseltiyor.

Ek olarak Opera'nın en imba özelliği Linux altında tamamen ram'e yüklenerek çalışabilmesi. Windows'da da nasıl yapacağımı bulsam bunu...
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Chrome ve firefox kullanıyorum, ikisinin de birer tane saçma hatası var beni verem ediyorlar, şöyle ki;

Chrome'da stream izlerken bir süre sonra stream takılmaya başlıyor ve browser'ı resetleyene kadar olay devam ediyor.

Firefox'ta da eğer browser'ı açık bırakırsam bir süre sonra browser kilitleniyor.

Böyle olunca tabii, izlerim diye firefox'ta açtığım stream'lere ne zaman dönsem çökmüş bir browserla karşılaşıyorum.

Kurtulma yolu nedir?

chromedaki sıkıntını çözmenin bi yolu var aslında, ama her seferinde bunu manuel yapmak hiç akıl işi değil.

türkçe windows kullandığını varsayıyorum. önce görev yöneticisini açıyorsun ve işlemler tabine geliyorsun. chrome processlerinden birisinin işlem önceliğinin "Normalin Altında" diye seçili olduğunu göreceksin. streami izlediğin process bu işte. onu normal yada normalin üstünde diye değiştirirsen bu takılma sorununn kalmayacak büyük ihtimalle. genelde en çok kaynak kullanan process oluyor stream izlediğin process, hele ki uzun bişeyler izliyorsan.

ama dediğim gibi akıl işi değil hiç :>
Sosyal ağlarda paylaş

Günde 3-4 kere stream açıyorum gelmez o bana :P

Yalnız şöyle bir şey dikkatimi çekti, her stream'de yapmıyor. Mesela animefreak.tv'den izlerken cinnet geçiriyorum, hem de 480p falan, ama twich.tv'den vs. 720p stream izlesem bile hiç bir sıkıntı olmuyor.

Tabii ff'ten açınca hiç birinde sıkıntı olmuyor. Neyse Opera yükliyim bakalım tekrar. Alışmaya bakıcam artık.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...