Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Michael Sikkofield

reddiye

Öne çıkan mesajlar

"Tatar Ramazan" said:

Kim bu ya böyle upuzun yazılar yazmış, ya şizo ya kukla

adam normal değil zaten, kendisi de söylüyor bunu yazılarında, ailevi bir sorunundan ötürü bir zaman çok feci psikolojik sorunlarla uğraşmış, yazılarının bir kısmında (klasman dışı diye etiketlendirdiği) anlatır bazen. neden böyle şeylere kafa yorduğunun cevabını veriyor o yazılarında.
Sosyal ağlarda paylaş

Leopar said:

ingiltere disisleri bakani lord rotschild'e "evet lordum, istediginiz gibi osmanliyi bolup siyonist amaclariniz icin israil devletini kurmaniza tam destek veriyoruz" diye mektup yaziyor taa 1917'de. ve sen bu olayi garip bulmuyorsun?

lord rotschild kim? nasil oluyor da donemin en guclu imparatorlugu ustunde boyle buyuk bir etkisi var? bu mektubun sevr uzerinde ki etkisi nedir? bunlari hic dusundun mu?

Baron Rotschild İngiliz yahudi cemaatinin önde gelen üyelerinden biri. O mektup dediğin de gizli saklı bir şey değil; gazetede de basılmış bir niyet belirtisi.

İngilizler ittifak kurabilecekleri birilerini yerleştirmeyi destekler tabi Ortadoğu'ya. Balfur deklarasyonunda oradaki yerleşikleri haklarına zeval gelmesin der ama Yahudiler terör eylemleriyle İngilizler'i bezdirir ilerleyen zamanda.

Sykes-Picot gizli anlaşmasıyla zaten Osmanlı'yı paylaşmayı düşünüyorlar, yahudiler hiç olmasaydı da böleceklerdi ortadoğu'yu. Etnik-dini olarak bölerek yönetmek, tüm sömürgelerde uygulanan bir taktik.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamlar aşırı zengin herhalde istedikleri hayalleri gerçekleştirme olasılığı,imkanı ve gücü var. Cemaat kültürü olan insanlar netice olarak, yahudi köklerine sahip çıkmak ve vurgu yapmak istiyor olmaları kadar normal bir durum yok. Milliyetçiliğin tavan yaptığı dönemler, yahudi kökenli burjuvazilerin de bizde kendi devletimizi kuralım demeleri kadar normal bir durum yok.

Yahudi milliyetçiliği işte siyonizm. Roma ve Yunan kültürüne öykünmek yerine kendi kökenlerine öykünmeyi tercih etmeleri de normal, binlerce yıl başlarına nesilden nesile ne geldiyse Roma İmparatorluğu yüzünden geldi, Titus bunları bir dağıttı, bir lanetledi bir daha yakaları bir araya gelmedi. Anca ikinci dünya savaşından sonra bir devlet kurabildiler. Zenginleşme süreçleri de Hristiyanlığın ve sonrasında İslamiyetin yaygınlaşması ile beraber oldu, paganlarda tefecilik, ticaret vs. yasak olmadığı için yahudiler sıradan tırt zanaatçılar olarak yaşamlarına devam ediyorlardı. Zaten enteresandır, Yahudilerin dini vs. yasaklandıktan sonra Hristiyanlık yer altından yükselmeye başlamıştır, İsa'nın da yahudi kökenli olduğunu unutmamak gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

Adamın yazdıklarını yeni okudum. Bence ilginç tespitlerde bulunmuş boş şeyler yazmamış. İşi dine vs bağlaması bence de mantıksız, sonuçta iş komploysa din bunun en büyük parçalarından biri. Ama yine de belli şeyleri doğru tespit etmiş olduğunu değiştirmiyor bu adamın. Gerek disney'den, gerek 11 eylül saldırılarından ben adamın dediği çoğu şeyi takdir ettim açıkçası.

Ben belli zümrelerin dünyayı yönettiğine katılıyorum. Eğer dünyadaki finans sektörü belli kesimler tarafından yönetiliyorsa ve bu finans sektörünün her hareketi bir kelebek etkisi yaratıyorsa o zaman dünyayı yönetmek çok zor olmamalı. En basitinden yaratılan 2008 krizi. Wall Street'te birşeyler dönüyor, bunun cezasını bütün dünya çekiyor. Bu kadar basit olduktan sonra birilerinin bunun kontrol etmediğini düşünmek naiv bir düşünce yapısı olurdu..
Sosyal ağlarda paylaş

hee sori o zaman ben en son baktığımda adamın kimliği falan belli değildi. ya da baya baya yanlış hatırlıyorum.

şimdi az bakındım da gayet kitap çıkmaya yakın ifşa olmuş.

hatta kendini zorla ifşa ettirmiş gibi bir izlenim çıkıyor ortaya, sikkoyu ifşa eden takvim yazarının o yazısını okuyun anlarsınız.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...