Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kony 2012

knox

Öne çıkan mesajlar

Sam'in amerikan sempatizanlığı zaman ilerledikçe artıyor,iyi ki büyük ölçekli bir ilaç şirketinin başında değil.
Afrika'da deneyler yaptırır,Sıtalin 20 milyör öldürdü,mao 40 milyör öldürdü 100 tane çocuğun canı ile kıyaslanabilir mi ? Diye basına demeç verirdi kesin.İyi ki bilgisayar oyunları var da sam sanal alemde terör estiriyor.

Yok Rusya ve Çin niye filmini yapmıyor gibi argümanlar ayrı komik olmuş,holivud yok çünkü oralarda yani Charlie Wilson'un savaşı gibi filmlerle devlet kendini aklayamıyor,PR bu ülkelerde gelişmemiş,haliyle yaptıklarını ne kadar gizleseler de kabak gibi ortada oluyor.
Halbuki Vietnam savaşı 2 milyon küsür insanın ölümü ile sonuçlandı,Kore savaşında 3 milyor insanın ölümü ile sonuçlandı,Irak 1 milyor say say bitmiyor.Güney Amerika'da desteklenen Diktatörler ve darbeler de cabası.
Savaş adı altında yapılan katliamlar istatistiklere dahil değildir diye de not eklemek gerek.
Coğrafya'da arasınız bulamayacağınız şile'de vietnam'da ne işiniz var ?!

Samwise yaşlandıkça Uncle Sam oldu.Zorunda mıyız Sam Amerika'yı sevmek zorunda mıyız.
Sosyal ağlarda paylaş

evet kabak gibi ortada olduğu için sizin ruhunuz bile duymamış, benim burada yazmama ihtiyaç duyuyorsunuz öğrenmek için.

kore ne zaman amerika'nın çıkarttığı savaş olmuş ki? önce kim saldırdı senin haberin var mı?

çarli wilson'ı da yarım saat izleyip kapatmışsın herhalde, adamlar bilakis "biz bu taliban'ı çıkardık kağıt mendil gibi kullanıp attığımız için mücahitleri" diyorlar. çin ne filmi çekiyor? "bakın milyonlarca insanı kesip krallıkları birleştirdik, çok da güzel oldu, siz de seversiniz, one kingdom under heaven" filmi. güzel de yapıyorlar, film şahane ama mesaj "topraklarınızı bize bırakın".

zorunda mıyız paparnoz, kızıl krallıkları sevmek zorunda mıyız?
http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/085/e31.png
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/086/916.png
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/305/a87.png
of ahahahah çok iyi ya
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

zorunda mıyız paparnoz, kızıl krallıkları sevmek zorunda mıyız?

http://i3.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/085/e31.png
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/086/916.png
http://i1.kym-cdn.com/photos/images/newsfeed/000/265/305/a87.png

of ahahahah çok iyi ya

Abi gerçekten mükemmel hahah ayrıca internetin insanları ne hale getirebildiğine de iyi bir örnek sdf
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

riglous said:

Peki siz ne yapıyorsunuz bu konuda?

Bak güzel kardeşim. Mesele amerikanın bu videoyu propaganda için kullanıp oraya asker göndermeye çalışması. Onlar gidip konyi öldürse de başka konyler çıkacak ortaya çünkü sen adamlara balık tutmayı öğretmiyorsun balık veriyorsun. Dünyanın en büyük silah satıcısı olan bir ülkenin barış için dünyanın yarısına asker göndermesi de ne kadar ironik öyle değil mi?

benim anlamadığım nokta amerikan hükümeti bu videoyu yapanları desteklememiş, yani biz karışmıycaz olaya falan filan demiş. ha videoyu yapanlar amerikanın askeri müdahele yapmasını istemiş falan olabilir (gerçi öyle gözükmüyor da neyse) onu bilemem de işin içinde amerika yok gibi

diğer anlamadığım nokta ise amerikanın iran gibi çok daha öncelikli bölgeler varken henüz yeni bir savaştan çıktıktan sonra Ugandaya asker göndermek gibi bir olaya neden girişmek istemesi? Bildiğim kadarıyla ugandada petrol de yok? yani böyle bir olaya girişmek için çok çok iyi bir sebebi olması lazım.

son anlamadığım nokta balık vermek balık tutmak demişinde videoda anlatıldığı üzere orda normal okullar ve meslek okulları kurmuşlar bu balık tutmayı öğretmek olmuyor mu?

benim de video hakkında şüphelerim var da sizin şüpheler biraz desteksiz gibi. türkiye "ülkemizi emperyalistlere kaptırmayacağız" deyip de fikrini altını, içini doldurmayan solculardan çok çekiyor ama siz de öyle olmayın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

benim ilk aklıma gelen şey ise bu gruptaki kişiler muhtemelen bir yardım derneği kuracak, onun kuruluş reklamı olarak da dramatik bir olayı hedef bellemişler onun üzerinden viral yapıyorlar oldu. baya kaliteli ve pahalı bir yatırıma ve organizasyona benziyor zira öyle bir kaç gezgin amatörün yapabileceği bir işe benzemiyor
Sosyal ağlarda paylaş

hayır insanlar algılayamıyor galiba. video başlıyor..

....
çocuklar öldü.
.....
kaçırıldı.
.......
seks köleliği
...
yaşamak için kaç
.....
öldürülmeyi bekle
....
destek vermek isterseniz xyz

PARA DEDİ DESTEK DEDİ KİT DEDİ

balık örneği olmamış ayrıca.

boğulan adama yüzmeyi öğretmiyorsun sadece nefes aldırıyorsun desen iyiydi.
Sosyal ağlarda paylaş

bir de şu anda kampanya savunucusu durumuna düştüm galiba. ben sizin mantığınıza karşı çıkıyorum. yoksa kampanyanın x organizasyonuna çıkar sağlamadığını savunma gibi bir derdim yok.

amerikanın işgal durumlarını haklı çıkarma gibi bir derdim de yok zaten amerikanın benim bunu yapmama ihtiyacı da yok. adam istiyor giriyor. gıkımızı çıkaramıyoruz.

dasaaanın dediğini de üstüme alındım fakat herkesin kafasını kendi kafam gibi görmediğim ve insanların beyinlerine aynı anda bilgiler yüklenmediğini bildiğim için np.

yeni doğanı var, dünyadan bihaber olanı var, çabuk unutanı var.. var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

alın alınma çok dert değil de önceden de vardı bu adam. blood diamonds zamanında falan adı geçer olmuştu mesela. hani o dönem adının duyulmamış olması ama bir video ile "dünyanın kötüsü" olması ilginç.

her neyse, gerzek millet bu ürünlere şekerleme gibi yaklaşıyor. "haribonun yeni şekerini denedin mi?" ya da "pepsi'nin yeni sarı kolası süper abi!" diyorlar. bir anda herkes uzman kesiliyor, kendisine dayatılmış tek taraflı ve boktan olan bilgileri emip, eksik zekaları ile sentezleyip fotosundan kim olduğunu bile çıkartamadığı bir adamı güya protesto ederek crowdsourcing 'in bir nevi hammallığını yapıveriyorlar.

"jump on the bandwagon" olayı milletin görüşünü oluşturması değil, gerzeklere dayatılan sindirilmiş düşüncenin tüketilmesi işte sadece.

ben bu salaklığa ne için olursa olsun ısınamadım.
e hayır, gerçekten gerizekalıca olduğunu düşünüyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

yani bu videoyu yapan adamlar ya bu olay üzerine çok düşünmemiş ya da viral yapıyorlar. ikinci durumda baya başarılılar. ilk durumda ise yanlış yönlendirilmiş sinirli bir kalabalık yaratmış oluyorlar. ha bunun sonucunda yeterli bir miktarda para elde edip o insanlara gerçekten yardım edebiliyorlarsa sanırım yine de değer. ne de olsa dünya baya saçma bir yer şimdi sinirlenirler, reklamı yapılmazsa bir kaç aya unuturlar zaten adamı.

bence avaaz gibi derneklerle iletişime geçip bu konuda tavsiye ve tecrübe edinebilirlerdi. oldukça bilgilendirilmiş ve aklı başında bir kalabalığa sahip bu örgüt
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

benim anlamadığım nokta amerikan hükümeti bu videoyu yapanları desteklememiş, yani biz karışmıycaz olaya falan filan demiş. ha videoyu yapanlar amerikanın askeri müdahele yapmasını istemiş falan olabilir (gerçi öyle gözükmüyor da neyse) onu bilemem de işin içinde amerika yok gibi

Şaka yapıyorsun herhalde? Bknz: psikolojik harekat. Adam kalkıp videoyu biz yaptırdık demeyecek veya doğrudan desteklemeyecek zaten lol

Ardeth said:

Ugandaya asker göndermek gibi bir olaya neden girişmek istemesi? Bildiğim kadarıyla ugandada petrol de yok? yani böyle bir olaya girişmek için çok çok iyi bir sebebi olması lazım.

Uganda maden kaynaklarına sahip bir yer. Buraya yakın yerlerde de önemli kaynaklar var stratejik olarak bir önemi var.

Ardeth said:

son anlamadığım nokta balık vermek balık tutmak demişinde videoda anlatıldığı üzere orda normal okullar ve meslek okulları kurmuşlar bu balık tutmayı öğretmek olmuyor mu?

İstihbarat ve özel harekattan bahsediyorum ben. Türkiyede MİT'i kim kurdu? Amerika. 1950 den beri NATO ülkelerinde istihbarat servisi kurdu hepsini bizzat amerikada eğitti. Çok yardımcı olmak istiyorsa Uganda istihbaratı ve harekatı için adamı getirir eğitir ondan sonra bu herifler konyi de arar ondan sonra başkası gelirse onu da arar hemde kendi altlarında yeni adamlar yetiştirir.
Ardeth said:

diğer anlamadığım nokta ise amerikanın iran gibi çok daha öncelikli bölgeler varken henüz yeni bir savaştan çıktıktan sonra Ugandaya asker göndermek gibi bir olaya neden girişmek istemesi?

Adamlar koca bir ordu göndermiyor. Şuan dünya haritasına bakarsan bir çok yerinde amerikanın üssü ve askeri var. ORaya gönderecekleri de sınırlı sayıda bir asker ama yine orada kendi otoritelerini kuracak düzeyde.

Ayrıca İran konusunda da güldürdün. Tehlikeli bölgeye asker yığıp orda bekletme diye bir şey yok zaten bölgeyi kontrol edecek kadar asker her zaman var. DAha sonra operasyon kararı alınırsa topyekün gelirler yani elimizdeki askerleri aman iyi dağıtalım sonra yetişmez diye bir dert yok adam başka bölgeden aktarmıyor o askeri.

Ardeth said:
türkiye "ülkemizi emperyalistlere kaptırmayacağız" deyip de fikrini altını, içini doldurmayan solculardan çok çekiyor ama siz de öyle olmayın derim.

ok.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

riglous said:

Peki siz ne yapıyorsunuz bu konuda?

Bak güzel kardeşim. Mesele amerikanın bu videoyu propaganda için kullanıp oraya asker göndermeye çalışması. Onlar gidip konyi öldürse de başka konyler çıkacak ortaya çünkü sen adamlara balık tutmayı öğretmiyorsun balık veriyorsun. Dünyanın en büyük silah satıcısı olan bir ülkenin barış için dünyanın yarısına asker göndermesi de ne kadar ironik öyle değil mi?

Biz balık vermeyelim. Bu nedenle çocuklar ölmeye ve öldürmeye devam etsinler.. Bir türlü öğrenemediler zaten. Bu mudur?

Video sizi etkilemiyorsa, size yönelik değildir. Ama bu kimin umrunda? Ama birilerine Kony'nin kim olduğunu anlatabilmişse, başarılıdır. Sen video'ya inanmıyorsan, samimi bulmuyorsan bu senin bileceğin iş. Video konusunda yapılan eleştiri çok saçma geliyor bana. Her video herkesi etkileyecek diye bir şey yok. Önemsiyorsan zaten açıp güvenli kaynaklardan öğrenirsin. Sonuç olarak öğreneceğin Kony'nin çocuk tacirliği yaptığı, çocukları silahlandırıp insanları öldürttüğü. Bu ortadayken video'nun ne kadar size hitap ettiği, profesyonel olduğu vs. çok da fifi. Size göre inandırıcı olduğu zaman muhtemelen bu kadar yayılması mümkün olmayacaktı. Bu yolu tercih ettiler. Eğer umrundaysa, oturur sen de bir video yaparsın. Documentary olur; sadece fact'leri eleştirir. Belki sizin gibi insanları ikna eder.

Ha umrunuzda da değilse, gölge etmeyin.

Adam belki dün çıkmadı. Ama adamın yaptığı ortada. Ve 10 yıl sonra adam hala yaptıklarına devam ediyor olursa, "2012'de aslında bir kampanya vardı ama çok salaktı, destek vermemiştim" dediğimde ben rahatsızlık duyacağımı biliyorum. Bugüne kadar bu iş için bir şeyler yapmamak ayıpsa, bugün, kafanı çevirmek de ayıp.
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi amerika tamam tü kaka ama,çin'in yaptığı türkistan katliamları(uygur),ve rusyanın yaptığı sürgünlerde ölenlerin toplam sayısı amerikanın öldürdüğü insan sayısının 10 katıdır ama buna rağmen nedir yani,rusya ve çin ne daha fazla da adam öldürse kapitalist tengri amerika tü kaka rusya ve çin win and win

savunma doktrinleri bile bazılarının elleri kana bulanmış halde biz masumuz demelerinden ibaret...
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Şaka yapıyorsun herhalde? Bknz: psikolojik harekat. Adam kalkıp videoyu biz yaptırdık demeyecek veya doğrudan desteklemeyecek zaten lol

Ne alakası var abi psikolojik harekatle? Doğrudan desteklememek farklı desteklemiyoruz demek oldukça farklı. Adamlar her askeri üst kuracak yer için psikolojik harekat mı yapıyor allasen? sanki rusyayla iranla savaşıyorlar gibi anlatıyorsunuz olayı.

said:
Uganda maden kaynaklarına sahip bir yer. Buraya yakın yerlerde de önemli kaynaklar var stratejik olarak bir önemi var.

He yani ugandada maden var, yakın yerlerde de "önemli kaynak" var diye ugandaya gircek öle mi? Bu fikrin biraz desteksiz olduğunu kabul etmek zorundasın, dünyada maden kaynaklarını komik fiyatlara Amerikan şirketlerine kiralamak için sıraya girecek 3. dünya ülkeleri var zaten.

said:
İstihbarat ve özel harekattan bahsediyorum ben. Türkiyede MİT'i kim kurdu? Amerika. 1950 den beri NATO ülkelerinde istihbarat servisi kurdu hepsini bizzat amerikada eğitti. Çok yardımcı olmak istiyorsa Uganda istihbaratı ve harekatı için adamı getirir eğitir ondan sonra bu herifler konyi de arar ondan sonra başkası gelirse onu da arar hemde kendi altlarında yeni adamlar yetiştirir.

Bir ülkeye istihbarat kurmak en önemli şey diyorsun yani, okul yada meslek kursu kurmak değil. Bence istihbarat kurmak bile balık vermek oluyor, bir ülkenin halkının bilinç ve eğitim seviyesine, tek başına ayakta kalma kabiliyetini arttırmadıktan sonra bir manası yok.

said:
Adamlar koca bir ordu göndermiyor. Şuan dünya haritasına bakarsan bir çok yerinde amerikanın üssü ve askeri var. ORaya gönderecekleri de sınırlı sayıda bir asker ama yine orada kendi otoritelerini kuracak düzeyde.

Ayrıca İran konusunda da güldürdün. Tehlikeli bölgeye asker yığıp orda bekletme diye bir şey yok zaten bölgeyi kontrol edecek kadar asker her zaman var. DAha sonra operasyon kararı alınırsa topyekün gelirler yani elimizdeki askerleri aman iyi dağıtalım sonra yetişmez diye bir dert yok adam başka bölgeden aktarmıyor o askeri.

Ee oralara asker üssü kurmak için böyle propaganda videoları mı yayınladılar allasen? Zaten bir yerde askeri üs kurmak ne zamandan beri propaganda gerektiren bir hareket oldu da Ugandaya askeri üst kurmak için bu kadar uğraşıyorlar? Nato ve Amerika zaten dünyanın her yerine askeri üst, füze sistemi şu sistemi bu sistemi kurup duruyor her biri için propaganda yapıyorlar mı? Öyle bir anlatıyorsunuz ki sanki Amerika Ugandayı işgal etmek için psikolojik savaş hazırlıklarına giriyor. Adamın tekini yaptığı bi memeyi görüp hemen Amerika uzmanı oluyorsunuz siz de şu videoyu görüp hiç bişey bilmeden rage'e giren insanlardan farkınız yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Ardeth hakkaten hem bihabersin hem de kalkıp amerika uzmanı oluyorsunuz 2 dakkada falan diyorsun söylediğin şeyler asıl senin yorum yaptığın konulardan uzak olduğunu gösteriyor.

Amerika doğrudan desteklemiyoruz gibi bir tutum takınmadı hatta tebrik mesajı yayınladı.

Ne ihtiyacı var diyorsun ama şu videoya bile ugandada muhalefet olan insanları görebilirsin. Ayrıca başka büyük ülkeler de afrikada çıkar savaşı içerisinde. Bu tarz bir kampanya amerikaya tamamen beyaz prens rolü kazandırıp muhalefet eden herkesi saf dışı bırakacak. aynen bu başlıkta bana yapılan gibi lol

Diğer bir yanlışın ülkeler şirketler için sıraya girmiyor, şirketler ülkeler için sıraya giriyor.

Adamı yakalamak için istihbarattan bahsetmişim kalkıp eğitim daha önemli falan demişsin. 30 yıllık plan yapmıyoruz burda şuan için adamın engellenmesinden bahsediyorum gerçekten çok saçma bir cevap yine.

Hele adamın tekinin yaptığı memeyi görüp amerika uzmanı falan oluyorsunuz yazmışsın da güldürdün gerçekten. Benim ilgi alanım askeriye ve tarih, bulabildiğim her şeyi okuduktan sonra bir şeyler atıp tutuyorum sen görüldüğü üzere hiçbir şey bilmeden atıp tutuyorsun. Aramızdaki fark bu. Egondan kurtulman dileğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...