Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Devlet müzeleri eser satabilecek

liberal

Öne çıkan mesajlar

http://www.ntvmsnbc.com/id/25324494/

said:
Tarihi eserlerle ilgili yönetmeliğin değişmesiyle artık devlet müzeleri eser satabilecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı düzenlemenin arkasında duruyor. Ancak bilim insanları tepki gösteriyor.

Artık müzeler tarihi eser satabilecek. Korunması gerekli taşınır kültür ve tabiat varlıkları hakkındaki yönetmelik, satışa imkan sağlayacak şekilde değişti.

Haber bir haftalık ama gözüme çarptı. İnanılmaz birşey bu. Resmen tarihi para uğruna satıyorlar. Yazacağım çok şey var da ...

herşeyi satar özelleştirirsin de bu kadar da kendini bilmezlik yapmassın.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

peygamberimizin hırkasına talibim

şunu diyecektim ben de. şunu satsınlar abi ne güzel. hem para kazanır devlet hem bakımına masraf harcamaz.

bi de Kültür ve Turizm bakanlığı bunun arkasında duruyor diyor ya. allahım ahah inanılmaz. bizim bakkal necmettin abi kafasıyla iş yapıyor hükümet, helal.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Buna göre, eser satışı için bir değerlendirme komisyonu kurulacak. Komisyon tarafından, etütlük eser olarak tasnif edilen ve müzeye alınmasına gerek görülmeyen taşınır varlıklar tespit edilecek.

Müzeye alınmasına gerek duyulmayan eserler, envanteri çıkarılarak emanette alıkonulacak. Ardından, Kültür Bakanlığı'nın denetiminde özel müze veya koleksiyoncuların envanterlerine kaydedilmek üzere satışına izin verilecek.

müzeye alınmasına gerek duyulmayan eser nasıl oluyor
Sosyal ağlarda paylaş

abi bunlar zaten 3-5 çanak çömlek değil mi? bi metro yapacaksın, bi tüp geçit yapacaksın başına dert oluyor. Neymiş efendim en eski insanlık kalıntıları bulunmuş, en eski gemi parçaları bulunmuş. Ne gerek var. Biz adeta pazarlamakla yükümlüyüz memleketi lütfen açın artık önümüzü satıcaz hepinizi satıcaz.
Sosyal ağlarda paylaş

liberal said:

Red said:

peygamberimizin hırkasına talibim

şunu diyecektim ben de. şunu satsınlar abi ne güzel. hem para kazanır devlet hem bakımına masraf harcamaz.

bi de Kültür ve Turizm bakanlığı bunun arkasında duruyor diyor ya. allahım ahah inanılmaz. bizim bakkal necmettin abi kafasıyla iş yapıyor hükümet, helal.

bir ailenin elinde o hırka. devletin müzelerinden birinde değil.

en son öyleydi en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

eser alıp satmak dünyada bütün müzelerin yaptıkları bir şey. satıştaki amaç müzeye daha nadir ve pahalı eserler kazandıracak parayı finanse etmek.

tabi türkiye'de müzecilik diye bir şey olmadığı için pek bilinmiyor. daha yeni yeni geliyor oturuyor her şey.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

eser alıp satmak dünyada bütün müzelerin yaptıkları bir şey. satıştaki amaç müzeye daha nadir ve pahalı eserler kazandıracak parayı finanse etmek.

tabi türkiye'de müzecilik diye bir şey olmadığı için pek bilinmiyor. daha yeni yeni geliyor oturuyor her şey.

abi allahaşkına eski dünyanın Roma'dan sonra en büyük şehrini sınırlarında barındıran ülkede daha nadir birşeyi satın almaya ne gerek var?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...