Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Konyalatı emniyet müdürü vurulmuş.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Ya, bu , topluma kazandıralım, o da bir can falan ayaklarını bırakmamız lazım. Kahramanlığa hiç gerek yok. Toplumun kurallarına uyan, başkalarına bir zararı olmayan bir birey öldü, şehir eşkiyası hayatta kaldı. 3-5 yıl sonra bu deli çıkıp başka birini veya birilerini öldürecek.. 3-5 yıl sonra öldürülecek olan insanlar, sizin içinde üzgünüz, sizi koruyacak bir sistemimiz yok.
Sosyal ağlarda paylaş

ShadowFury said:

Silahlı adamın üzerine bodoslama atlayıp ölmesine ben de üzülemedim açıkçası. Onun yetoluğu yüzünden sivillere veya diğerlerine zarar gelebilirdi, en azından zararı sadece kendisine olmuş. Hiç mi eğitim almıyor bunlar? Bir polis silahlı adama yaklaşılır mı, yaklaşılırsa nasıl yaklaşılır, hadi dialogla olmadı bodoslama daldın, silahlı adam nasıl etkisiz hale getirilir nasıl bilmez? Bir de emniyet müdürüymüş, komedi resmen.

Ama 2 kelle söylemi bayağı çirkin olmuş. Ne kadar yeto olursa olsun ölen bir insan için böyle konuşulmamalı bence.

Ya sen ne bicim konusuyorsun arakdas ya? Sen kimsin ki onun aldigi egitime karisiyorsun. Insan insandir iste, bir anlik hataya dusmus olabilir. Olay sicak bir olay savas degil. Bazen boyle hatalar yapabiliyor insanlar. Poliste ates etmesini bilir ama etmemis iste bisey dusunmus heralde. Yazik gunah ya topragi bol mekani cennet olsn bu adamcagizin. Cocugunada uzuldum babasiz buyucek. Sen de onun gibi allahin bi kulusun. Nasil oldugunu kalkip sorgulayip onu assagilamak yok yetoymus. Ulan asil yeto sensin. Senden baska yeto gormuyorum burda. Bu forum gercekten iyice duygusuz olmus. Olen insanlarin arkasindan boyle mi konusuyorsunuz? Bide kalkip utanmadan "Ne kadar yeto olursa olsn olen bir insan icin boyle konusulmamali." diye de yaziyorsun. Yazik cok yazik sana ve senin gibi NWO secmelerine gidicek duygu fakiri insanlara.
Sosyal ağlarda paylaş

shadowfury dogru demis. o polisin aptalca hareketi yuzunden sadece kendisi degil etraftaki bir suru insan vurulabilirdi.

egitimsiz oldugu belli. egitimsiz olmasi bi yana, isi bilen birine birakmak yerine kendi kendine en onden ortama atlamasi herkesi tehlikeye sokmus.

yok merhamet etmis, babacan polis, polis de ates etmesini bilir de etmemis vs vs diye de gelmeyin sacma sapan. o adam orda etraftaki herkese tehlike saciyo elindeki silahla. polisin isi masumlari korumak. eli silahli manyaklara merhamet etmek, babacanlik yapmak degil.
Sosyal ağlarda paylaş

Ölen polisin ailesinin başı sağolsun.

Velhasıl, her olayda olduğu gibi, bu olayda da bir Türkiye portresi çıkarmak mümkün.

1. Giden polisin üstünde hiçbir korumalık yok.
2. Neden saldıray gibi tek başına gittiği zaten ayrı mesele. Tahminimce polisin tanıdığı biri ve arada geçen muhabbet de "Hilmi ver şu silahı da gidip iki el batak dönek olum" olsa gerek.
3. Polis tipik Türk polisi, göt+göbek+kel kombosu yerinde, dövüş, teknik falan yok, büyük konuşmak gibi olmasın ama armut gibi atlıyor silahın üstüne, çevik de değil.
4. Koşan adamlar bile direk eğitimsiz, rererö diye koşuyorlar ne bi düzen ne bi nizam var, hiçbirinde bi can yeleği kafada bi kasket falan yok, ağızda sigara üstünde tshirt oharohey ananıskim vurdu müdürü diye koşan bi sürü tip.
5. Eğitim şart
6. Yazık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten burda polisi savunmuyorum fakat insanlarin uslubu beni rahatsiz ediyor. Boyle seviyeleri yere indirerek adama elestiri yardirmak hic hos degil zaten kendi hatasiyla hayatindan olmus. Bakin Pirvan ne kadar guzel elestirmis. Hatalida olsa birazcik saygiyi her insanin hakettigini dusunuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

şimdi burda polis adamı direk vursaydı ne olurdu ?

Polisin görevi vatandaşları korumak, oradaki kişi büyük bir tehdit yaratmadığı sürece (bir rehin durumu yada başkalarına zarar verecek durumu olmadığı sürece diyorum yani sanırım böyle bir oaly yok orada) vurup öldüremez, sonuçta o da bir vatandaş...

Burada acı olay şu, bizim polisimize kitlesel harp silahları alma hakkı bile verildi kanun değişlikleriyle, ama bu tarz bir durum için bir uyuşturacak keskin nişancı tüfeği yok mudur polisin elinde? uzaktan atsınlar bir tane uyuşturan mermiyi tak bitti gitti... ya da ağ silahları var atsınlar adam kitlenip kalsın, şu videodaki olay çok acı birşey... allah rahmet eylesin ailesine sabır versin.. ne bir çelik yelek var üzerinde ne başka birşey.... öğrencilere copla dalan polisleri görüyoruz robocop gibi maşallah... ama burada emniyet çemberi bile yok hiçbirşey yok.... 2012 yılında bu tarz olaylara polisin müdahale tarzı bu mu ?
Sosyal ağlarda paylaş

uygun bir yazı hazırlayıp mail atacam emniyete. bu tip durumlarda özel bir ekibin görev yapmasını, mümkün değilse bütün ekiplere elektro şok gibi öldürmeden etkisiz hale getiren türlü silahın verilmesini yazıcam, vicdanım rahat etsin bari. akrabam da var polis ona sordum, lolololo ne keskin nişancısı anons gelince belinde tabancayla gidiyon işte diyor. yazık :/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...