Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Blizzard Valve'i DOTA isim hakki nedeni ile mahkemeye verdi

Laurelin

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

axedice said:

İyi güzel mantıklı bişey diyorsun da, bu davadan çıkarı ne kotiğin tam olarak? Davayı kazanırlarsa ilerde şöyle bir avantajları olacak diye net hedef göstermen lazım.

1- dota adını kullanarak valve'ın dota'cıları çekmesinin önüne geçiyorsun
2- ileride antin kuntin ile bozduğun pazardan daha çok pay kaptıktan sonra rmah veya bir sonraki benim düşünmediğim şeytanlık neyse ondan parayı vuruyorsun
3- profit!

maykıl muur gibi belgesel çekip anlatmak mı lazım kotick'in maksadının demokrasi götürmek değil, petrol olduğunu? maddi bir çıkar olmadan, sadece amme hizmeti için böyle davalarla uğraşılacağına HARBİ HARBİ inanan var mı burada?

wmd varmış valve dota'sında, blizzort teftiş istiyor lol.

bi gün gelicek okuyarak cevap yazıcaksın sam.

dava valve'ın dota ismini kullanmasını engellemiyo, dota isminin telif hakkını almasını engelliyo.

bildiğin haterlık bildiğin boş konusma bildiğin gözü körlük.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

public olan derken?
dotayı yapan adam bizzat gelip valve'da çalışmaya başlıyor,
valve bişiyi hacıladığı yok.

birde su var, dotayı yapan adam icefrog değil. dotayı tek geliştiren adamda icefrog değil. hadı deki öyle hadi deki motor falan battlenet'i gectim (sadece korsan serverda dota oynandığını ordan yayıldığını sanıyosanız ayrıca komik, koca cin battlenetten dota oynuyo) dotanın nerdeyse her modeli her ses efekti her texture'ı her seslendirmesi, muziği her bi boku blizzarda ait.

ben terminatörü kestim bictim film yaptım, benimdir bu film. oldu pasam.
Sosyal ağlarda paylaş

kendin hemen yukarıda "dota'nın herşeyi bilizortun" deyip sonra "ben öyle bişi demedim" diyorsun, samimiyetten dem vuruyorsun. ondan hemen önce özel şirketin para dökerek üretip satacağı oyunun telif hakkını alamaz diyorsun, ki bilizort'un bir dirhem emeği yok şu satılacak oyunda.

ve bütün bunları derken de arkasında bulundurduğun anafikir bilizort'un oyuncuyu düşünerek bu mahkemelere girişmesi ki o başlıbaşına karşındakilere hater hater diyen seni spektrumun neresine koyuyor, ben söylemiyorum sen düşün. ha neydi?

DOTA HERKESİNDİR!!!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

birde su var, dotayı yapan adam icefrog değil. dotayı tek geliştiren adamda icefrog değil. hadı deki öyle hadi deki motor falan battlenet'i gectim (sadece korsan serverda dota oynandığını ordan yayıldığını sanıyosanız ayrıca komik, koca cin battlenetten dota oynuyo) dotanın nerdeyse her modeli her ses efekti her texture'ı her seslendirmesi, muziği her bi boku blizzarda ait.

ben terminatörü kestim bictim film yaptım, benimdir bu film. oldu pasam.

"yapan" orda yanlış kullanılmış olabilir.
benim kasteddiğim "geliştiren" olmalı. çünkü "yapan" diyince "yaratan" anlamına da geliyor.

icefrog yaratmadı belki ama sürekli ilgilenip popüleştiren o.
bir sürü farklı benzeri oyun çıkmasına neden olan bir oyunu bu kadar popüler yapabilmek böyle bir konum için çok önemli bir avantaj.

bu arada "dota haritasının her şeyi blizzarda ait, ordaki fikri alıp sıfırdan bir oyun yapsalar da blizzardın hakkı olur" diyorsun da,
mesela sen starcraft'ta marine madness haritasını oynamışsındır mesela.

gidip marine madness diye bir oyun yaparsam, o zaman blizzard "isim hakkı benimdir" diye gelip beni dava etme hakkına sahip olur mu?

yoksa dota en popüler diye ona özel torpil mi geçiyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Resmen PC Gaming denilen olay şu adama kaldı. 10 yıl sonra Kotick değil sen hatırlanacaksın Gabe, sakalına kurban.

hizla kilo vermez ise buyuk ihtimal gabe 10 yil sonra bu dunyada olmiycak :/

gecen gun ne zaman hangi kalp ve damar hastaligindan olecegini tahmin etmeye kasiyordu millet
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...