Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kumar konusu

Nivea

Öne çıkan mesajlar

Law said:

Fakire zaten banka kredide vermiyo, kredi kartı limitide azoluyor. Hatta kredi kartı limiti kadar oynansın kumar. Sıcak para dönmesin ortamda. Evliyse kişi eşinin de onayı lazım olsun kredi kartında kumar oynayacaksa, hatta atıyorum limit 500 tl ise kartında mesela 200 tl ile oynanabilsin kumar. Ve evli olanlar da eşinin rızası aransın.

Fakir adam böylece uzak duracak kumarhaneden, cazibe merkezi olmasın onun için. Fakir için kumar lüks oynamasın temel ihtiyaç maddesi değil ki onun için, toplumsal sorumluluk bilinci gereği herhalde yapılacak en mantıklı karar olur. Bankalarda osrumlu olsun mesela adamın maaşı 800 mü, ona 200 tl den fazla kumar limiti veriyorsa ve adam batıyorsa borçdan banak sorumlu olsun vs gibi. Böylece banka daha dikkatli olur kart verirken.

ne kadar maaş alıyosun acaba merak ettim? bide aldğın alın teri akıtıp kendi emeğinle 1 ayda kazandığın paranı (hepsini değil sadece 50 TL koy masaya) rulette bas rastgele bi rakama ve ortalama 20 sn. içinde kurpiyer tarafından önünden çekilip bi deliye tıkılıp new bets please diye yeni oyun başlatıldığını düşün, ne kadar eğlendin şimdi ??
Sosyal ağlarda paylaş

aynen

ayrıca;

said:
arkadaşlar arasında ara sıra 50*100 lirasına oynarız, kumarhanelerde de tek tük oynamışlığım var; ama dünyanın en saçma işi olduğu apaçık belli kumarın.

dünyanın en saçma işinin serbest olup olmaması da zerre umurumda olmadığı gibi özgürlükleri kısıtlıyor diye konuya yanaşmak da saçma.

sonuçta 10000 tane özgürlüğümüzü kısıtlayan kanun var, kafayı taka taka buna mı takacağız ya da dur denilmesi gereken nokta neresi? ben de kokainmanım, serbest olsun, özgürlüğüm kısıtlanıyor diyen adama ne cevap vermek gerek? "tabii canım, dozunda kullanırsan yıkıcı etkisi yok. kullanamayan da doğal seleksiyona uğrar işte" diye sığ ötesi bir yaklaşım mesela saçma olmaz mı?

fazlasıyla güzel biçimde anlatılmış.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Açıkcası burda serbest kalsın kumar diyenlerin ciddi kumarhanede bulunmadıklarını düşünmeye başladım yani kumarı kollu makine veya arkadaşları ile oynadığı -+30TL zararla biten poker sanıyorlar.

bazı aptalların ömür boyu çalışıp kazandığı,evini arabasını kaybediyor diye yasaklanmasına gerek yokki.hani sırf birileri iradesini kontrol edemiyor diye yasaklanıyorsa çok saçma
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

ne kadar maaş alıyosun acaba merak ettim? bide aldğın alın teri akıtıp kendi emeğinle 1 ayda kazandığın paranı (hepsini değil sadece 50 TL koy masaya) rulette bas rastgele bi rakama ve ortalama 20 sn. içinde kurpiyer tarafından önünden çekilip bi deliye tıkılıp new bets please diye yeni oyun başlatıldığını düşün, ne kadar eğlendin şimdi ??

Şimdi olay benim maaşım değil, kumar oynamakdan keyif almam, bir kere atyarışı oynadım, hayatımda piyango bileti almadım, sayısal oynadım herhalde 8-10 kere. Kumarhane serbest olsun olmasın sorun buda değil ben seçeneklerden umrumda değili seçtim.

Demek istediğim insanları kumardan değil kendilerinden korumak lazım. bunuda yapamassınız, bitileri kendini her zaman harcayacak. Ben illa serbest olsun kumar demiyorum veya yasak olsun. Kuamrhane ile insanlar sömürülmesin yeter bence, bundan dolayı kredi kartı limiti gelsin diye sesli düşünüyorum hani işte insanlığa karşı sorumluluk vs dedik ya onunda gözöünde bulundurrup bir çözüm getirmeye çalışyıorum. Sesli düşünüyorum.

Bundan dolayı kumarhane birileri kendini harcayacak diye yasak olmamalı bence, çünkü o birileri kendini harcayacak. Kendinizi harcayacak o kadar çok şey var ki ? Siz sadece harcamak isteyin yeter. Bu bağlamda kumarhane sırf birileri batacak diye kapatılması fikri bence yanlış.

Ayrıca 20 tl yi rulete basıp 20 saniyede kaybeden adamdan daha açıklı birşey söylim ayda 800 tl ye hayatını harcayan adam.
Sosyal ağlarda paylaş

çünki o birileri kendini harcayacak

nasıl öngörebiliyosunuz bunu bende bunu anlamıyorum kahin falansınız galiba... doğal seleksiyoncularda bi kendilerine baksınlar lütfen orman kanunlarının geçerli olduğu yerlerde kaç gün hayatta kalabilirsiniz çok merak ediyorum şahsen benim olduğum bi yerde yaşayamazsınız gibime geliyo kuvvetle muhtemel doğal seleksiyonunuz olurum :D ya da ben mi karıştırdım doğal selekiyon sadece güçlünün hayatta kaldığı bi hadise değilmiydi ?
Sosyal ağlarda paylaş

Evet birileri hep harcanır, yani bundan öngörüp görmeme meselesi ne ? İnsanlar kendilerini harcar seçimleri hatalıdır, kararları yanlıştır. Sorun kumar değil dediğim gibi insanlar. Kumarhane açılmasın birilerini kurtardık peki, sonra peki toplumsal sorumluluk bilinci gereği nereye kadar gideceğiz ? Bende onu diyorum, sigara, alkoli internet yani sınırı ne ?
Sosyal ağlarda paylaş

sınırı; sen daha mı iyi olmasını istiyosun yoksa daha mı kötüye gitmesini isityosun ona göre değişiyo işte ya mevcut düzende yaşıycaz yada kaotik anarşik düzende ve ikinci seçimde doğal seleksiyon faktorü primer hale gelicek !

edit: ha birde o harcanıcak insanlar içinde olup olmadığını bilmeden yaşamak nasıl sizi ürkütmüyo ve bunun olabilme ihtimaline karşın harcanan harcanıcaktır yapıcak bişiy yok, kalan sağlar bizimdir diye nasıl yaşanıyo ?
Sosyal ağlarda paylaş

Daha iyi olsun elbet ama sana göre iyi kumarhanelerin yasaklı kalmaya devam etmesi çünkü birileri batacak, bense kumarhane aslında yasal önlemler alınarak açılabilir gibi bir düşüncedeyim.

Daha sonra biri çıkar ama alkol bak kötü insanlar para veriyor sen bir şişe rakıya bir saniyede x lira veriyorsun çünkü, yada bir paket sigraya 8 tl veriyorsun, sonra yılda bu kadar insan sağlık sorunalrı yüzünden devlete yük oluyor hem kumardan çoook daha üyük tehdit derse ne olacak ?

Ama devlet ne yapıyor, sigara bırakma kampanyaları başaltıyor
sigara fiyatları artyıor ve içki, hani insaları bakın yapmayın etmeyin diye teşvik ediyor hani bu yönetem daha makul gibi.

edit: ha birde o harcanıcak insanlar içinde olup olmadığını bilmeden yaşamak nasıl sizi ürkütmüyo ve bunun olabilme ihtimaline karşın harcanan harcanıcaktır yapıcak bişiy yok, kalan sağlar bizimdir diye nasıl yaşanıyo ?

Bugüne kadar nasıl yaşandıysa aynı şekilde. Kimi ihtihar eder, kimi sıfırdan başlar, kimi kaçar. HAyat böyle birşey ne dememi bekliyorsun en klişe cevap ama böyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Açıkcası burda serbest kalsın kumar diyenlerin ciddi kumarhanede bulunmadıklarını düşünmeye başladım yani kumarı kollu makine veya arkadaşları ile oynadığı -+30TL zararla biten poker sanıyorlar.

Abi almanyada kumarhaneler serbest bi kere gidip girmedim. Kıbrısta serbets gittik girdik elendik cıktık. KAzandımda hatta.

Ama surekli kıbrsıa gittiğim ypok tek kumarım her hafta oynadıgum super loto.
Sosyal ağlarda paylaş

Belki kumarbaz olurum düşüncesiyle kumarhaneye karşı çıkmak ile belki gözüm bozulur diye kitap okumaya karşı olmak arasında pek bir fark yok yalnız. İçkimi içiyorum ve alkolik değilim. Sizin dediğiniz şey alkolikler var diye içkiyi yasaklamaya bile çekilebilir. Ne yapayım başkası bir ton para gömüyorsa, ben gömmüyorum. Akıllı olsalarmış.
Sosyal ağlarda paylaş

serbest olmalı

insanoglu herşeyi bilinçsiz yapıyor.bilinçsiz takım destekliyorlar futbol yasaklansın.bilinçsiz alkol tuketiliyor yasaklansın

kumarda aynı şekilde.oynayan zaten oynuyor kapalı kapılar ardında

ama benim gibi gidip makinelerde eglencesine kumar oynamak istiyenler mahrum ediliyor

illa kıbrısa mı gitmek lazım sdfs
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

serbest olmalı

insanoglu herşeyi bilinçsiz yapıyor.bilinçsiz takım destekliyorlar futbol yasaklansın.bilinçsiz alkol tuketiliyor yasaklansın

kumarda aynı şekilde.oynayan zaten oynuyor kapalı kapılar ardında

ama benim gibi gidip makinelerde eglencesine kumar oynamak istiyenler mahrum ediliyor

illa kıbrısa mı gitmek lazım sdfs

sen slot oynamayı mı seviyosun yoksa bedava içki sigara içip açık büfe yemeyi mi ?? :)
Sosyal ağlarda paylaş

soru ozgurluklerle ilgili olunca, kumar yasak falan olmasin, isteyen gitsin oynasin diyorum.
bu kumarbaz oldugum, cok iyi kumar oynadigim icin falan degil.

arkadaslarla oynarken bile guzel el gelince mal mal siritiyorum sdf

tamamen ozgurlukle alakali.

ama aquilanin dedigi gibi, isin icine yasadisi isleri, mafyalari falan katarsak, madem devlet kontrol edemiyo bunlari, yasak kalsin.

zaten su anda da isteyen gidiyo oynuyo sagda solda var oynatan yerler istanbulda.
Sosyal ağlarda paylaş

cambazct said:

S-H said:

cambazct said:

senin başına gelmiyceğii nerden biliyosun ? kumar oynadın mı daha önce ??

oynamadım.oynamayı da düşünmüyorum.

o zaman bu özgürlüğün sana faydası ne ?

genel olarak olabildiğince özgür yaşanmasını savunuyorum.
sigara da kullanmıyorum fakat sigara zamlarına karşıyım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...