Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Erdoğan: Ateist bir nesil yetiştirmemizi mi bekliyorsun?

guzeladamcengiz

Öne çıkan mesajlar

Pirvan
Bu bahsedilen konuların inanmak ile hiç alakası yok. Burada bahsedilen her şey keşfetmek ve bilmek ile ile ilgili. Zaten var olan bir şeyi keşfediyorsun. Sen onu direk yok olarak tanımlarsan keşfetme şansın da kalmıyor. Bildiğini sandığın şeyi öğrenmen imkansızdır sonuçta. Soyut bir araç inşa etmiyorsun dinlerdeki gibi. Sadece insanın ve doğanın yani mevcut olanın yapısını keşfediyorsun.
Attığım videoyu tanımlarken bile bir çok ön yargı ile olaya yaklaştığın belli. Bunlardan kurtulmadan bahsedilen konuyu idrak etmende mümkün olmayacaktır çünkü bilgi akışını kapıyorsun.
Ayrıca çakra olayı soyut bir kavram değildir. Hepsi organlara denk düşer mesela 6. çakra yani 3.göz olarak bahsedilen şey hipofiz bezidir. 3.gözü açmaktan kasıt hipofiz bezinin normal insanlara oranla daha iyi çalışması daha yüksek oranda salgılama yapmasıdır. http://aldeakuantumkocenerji.blogcu.com/hipofiz-mucizesi/5486761
Yoga yapmaktaki amaç bedeni güçlendirmektir. Organların daha iyi çalışmasını sağlamaktır. Mesela özel nefes tekniklerinin alındığı çigong çalışmaları vardır. Bunların hepsi bedeni güçlendirmek içindir.
Yani bu konular Türkiye'de yetersiz tanıtıldığı daha çok insanlardan para sızdırmaya yönelik olduğu için farkındalığı düşük olan ön yargıya sahip insanlarda bu konuları bilmiyor ve bildiğini varsayıp ıskalıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Pirvan said:

Verdiğin örneği gördüm de;
Yumruk patlatmak her zaman kötü değildir. Hatta birçok durumda "iyi oldu" da denebilir. Kendini çoğunlukla kötü ya da suçlu hissetmeyebilirsin, hatta için rahatlayabilir. Hatta yumrukdan daha genele gelelim, birine durup dururken acı vermek birçok öğretiye göre de makuldur. Ama bunu da geçtim, "durup dururken" birine yumruk atabilmen de mümkündü tarihte birçok dönemde. Eski yunanda bazı tanrıların kullarını dövdükleri yazılmıştır birçok eserde, hatta bir kölenin kendini dövmesi için tanrılara yalvardığı da vardır çünkü "tanrının eline dokunmuş" olurdu.

Yani, bir kişiye sebepsiz yere acı vermek bile insanın düşünerek bulduğu birşeydir. Ötesinde sebepsiz yere herhangi bir zarar vermek diye birşey olması söz konusu değildir, mutlaka bir "sebebi" vardır. İlla karşıdakini kızdıracak birşey olması gerekmez, haz için olabilir, gözüme çarptı diye olabilir. Yani zaten senin bana vurabilmen için bir sebebin olması gerekir, o da en azından beni gördüğün için olabilir?

E evet, sebep derken "geçerli sebebi" kastetmiştim. Yani ben sana yumruk atmaktan zevk alıyosam ve bunun için yumruk attıysam, ya da sırf sen oradayken du bi patlatayım diye düşünüp vurduysam da "sebep" sayabilirsin, ama geçerli olmaz o. Kendi hazzım ya da sırf anlık isteğim için birine zarar vermiş olurum, ve çağ/toplum farketmeksizin bunun kötü olduğunu bilirim. Ha elbette geçerli olacak sebepler vardır, mesela o sırada sen birini öldüreceksindir nişan alıyosundur yumruk atarak seni engellerim falan, ya da mesela öncesinde sen bana yumruk atmışsındır karşılık amacıyla yumruk atıyorumdur o tür "geçerli" sebepleri hariç tutmak için sebepsiz yere dedim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...