Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bazı okullar hakkında düşünceleriniz

Lopeth

Öne çıkan mesajlar

Önümüzdeki iki ay boyunca master için bazı okullara başvuracağım. Mortis sağ olsun bayağa tavsiye felan verdi

Aşağıdaki okullar hakkında bilginiz tecrübeniz duyumunuz vs varsa öğrenmek isterim. Bunları seçmemdeki temel sebep aşırı pahalı olmayışları.

USA

University of Florida
Northeastern University
San Francisco State
San Diego State
University of Cincinnati

UK

University of West of England
University of Leeds
Queen Mary London
Kingston University
Newcastle University
Plymouth University
Nottingham University
Liverpool University
University of Birmingham

Teşekkürler yardımlarınız için
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

averagein nesini begenmedin.

averagein nesine beğeneyim ?

mühendislik için
http://www.stevens.edu/sit/
http://www.lit.ie/default.aspx

buralar fena değil aslında
giden arkadaşlarım var baya memnunlar stevensta özellikle türk hocalar çok fazla ve türk master öğrencilerini tercih ediyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Onlarin arasinda genel muhendislik olarak en iyisi northeastern'dir muhtemelen. Boston'da olmasi avantaj baya, hocalari falan MIT'den. Ama private bi okul, nasil ucuz olabilir anlamadim?

Finans demissin. Gercekten isim yapmis bi okula girmeye calis da wall street'in yollari acilsin. Egitim kredisi falan halledip 3-4 senede amorti edersin bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyle bi egitim kredisi var mi ya , yani miktar olarak ? Bir de business college'lar var direk, paraya kiyacaksan direk oyle bir yere de inanabilirsin.

Ben de isletmeciyim ama saydigin universiteler hakkinda bilgim yok malesef :/ Amerika'nin orta kesimlerinde hayatin daha ucuz oldugunu duydum sadece, ben new york'a hakimim azicik sadece :) Ama benim okul sanatta one cikmis durumda oldugu icin hic bahsetmeye gerek yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Lopeth said:

işletme mezunuyum

finans ya da marketing mümkünse kombosu olan bir bölüm pek iyi olur. Alanımla ilgili iş tecrübem olmadığı için mba ye giremem büyük ihtimal, iş tecrübesine askere gittim demiyim tek başına

istiyorsan bir kaç sene iş tecrübesi edin şöyle görece büyük eli ayağı düzgün bir yerde. para da biriktirirsin hem MBA için daha iyi okullara gitme şansın da olur.
Sosyal ağlarda paylaş

Notts MBA icin soyle bir is deneyimi istiyor:

You are expected to have three years or more of full time work experience with a management dimension (five years for the Executive MBA programme) preferably gained since graduating from your first degree

master icin ise;
Nottingham business iyi bir okul. Listede diger gozume carpan okul Queen Mary. Eger liste bu okullar ile sinirliysa, bu ikisinden birini tavsiye ederim UK icin.

amerikada listeledigin okullardan ziyade ikisini tercih etmen daha olumlu bir secim olur akademik siralama acisindan.

ama listeye LSE yide ekle derim, kaybedecek birseyin yok, ha unutmadan eger ilgini cekerse, rotterdam school of management var. Avrupanin en iyi business okullarindan biri bu, LSE ayarinda. bir bakmani oneririm, erasmusla gidersen cok uygun rakamlara geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

Glatheros said:

Notts MBA icin soyle bir is deneyimi istiyor:

You are expected to have three years or more of full time work experience with a management dimension (five years for the Executive MBA programme) preferably gained since graduating from your first degree

master icin ise;
Nottingham business iyi bir okul. Listede diger gozume carpan okul Queen Mary. Eger liste bu okullar ile sinirliysa, bu ikisinden birini tavsiye ederim UK icin.

amerikada listeledigin okullardan ziyade ikisini tercih etmen daha olumlu bir secim olur akademik siralama acisindan.

ama listeye LSE yide ekle derim, kaybedecek birseyin yok, ha unutmadan eger ilgini cekerse, rotterdam school of management var. Avrupanin en iyi business okullarindan biri bu, LSE ayarinda. bir bakmani oneririm, erasmusla gidersen cok uygun rakamlara geliyor

aynen, baya sağlamdır burası.

italya düşünürsen bocconi, ispanya düşünürsen esade, insead falan da var hatta. kendinizi ingiltere diye kısıtlamayın derim ben. bir de curriculumda iyicene bir göz gezdir, finans ile marketing öyle çok fazla ortak noktası olan konular değil yani.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...