Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaz Köprüsü 1 yıl kapatılacak

Phyxinsevgilisi

Öne çıkan mesajlar

Gallant said:

Memlekette arabayi alan kendini Lord zannediyor, arabadan inmiyor. Halbuki arabayi sadece gerekli oldugunda kullansak trafikte epey bir rahatlama olacak.

ING Bank hadisesini kopyalayip yapistiriyorum:

ING Bank'ın Türkiye'ye geldiği ilk yıllarda, banka Hollandalı üst düzey bir yöneticisine Levent'teki rezidansların birinde ev tutmuş.
Bir de emrine şoförlü araç tahsis etmiş.
Bakmışlar Hollandalı banka yöneticisi aracı kullanmıyor.
Üç gün, beş gün geçmiş, yok...
Bizimkiler hemen sormuşlar; “Memnun olmadığınız bir şey mi var, aracın modelini mi beğenmediniz?” diye...
Adam cebindeki akbili çıkarıp göstermiş, “Metroyla gidip geliyorum, çok daha kolay” demiş.
Bunu duyunca bizimkiler şoke olmuşlar.
Bankanın koskoca üst düzey yöneticisinin toplu taşıma aracı kullanıyor olmasına bütün Türkler çok şaşırmış.
ING Bank'ın koridorlarında uzun süre konuşulmuş bu olay...

Bu mantaliteyi oturtmaktan geciyor olay.

dudullu da ev tutsalar aynı seneryo olmaycaktı ama
Sosyal ağlarda paylaş

şehir yapılanması çok saçma, insanlar bir yakada yaşarken öteki yakada çalışıyor

ayrıca biz ne kadar iyi ulaşım altyapısı kurarsak kuralım nüfus her türlü çok fazla

izmirde çanakkalede benzer bir iş bulabilecek olsam bugün giderim ama iş bulma durumu el vermiyor

bazen "arkadaşlarım burada o yüzden gidemiyorum" desem zaten onlarla da ayda 1-2 görüşebiliyorum artık, akşam evden çıkmaya üşeniyrum ki dönüşte park yeri bulamayacağım diye

kesin çözüm olarak direk türkiyeden gitmeyi düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

22 yaşındayım daha ehliyet almadım. Almamda daha çok uzun süre. İstanbuldan git diyorsunuz fakat hadi üniversite bitti kız arkadaşımla yakında evlenicez ailelerin kolay git gel yapabilecegi bizimde güzel bir hayat standartında yaşayabilecegimiz nerde iş bulup yaşayabiliriz ki hani öyle millette mithat gelse de bizde maaş versek diye bekliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

senko said:

huun said:

yaşam kalitesi olarak ankara türkiye'nin heri kalan her yerine 60 basar zaten. tartışma götürmez bir konu bu, aynen istanbul'da denizin olmsdı gibi.

say what!

sağlık hizmetleri bakımından falan da iller sıralandığında ankara hep ilk sırada geliyor. Trafik sadece iş çıkışı ve sabah saati belirli yerlerde oluyor. En büyük sorun toplu taşıma çok pahalı ama zaten en fazla 2 araçla istediğin heryere gidebiliyorsun.

e izmir de aynı. Toplu taşıma da ucuz hem. Sağlık hizmletlerini bilemem de insanlar hastalanmadığı için gerek olmuyordur sdf

+ deniz var, genel olarak bakarsak insanları daha insan gibi.
eksi 15 derece olmuyo lan, o bile yeter. Dün 2dakika taksi bekledim yanağım uyuştu dışarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Mighty_THoR said:

niye kimse golden gate köprüsü yapılalı neredeyse 100 yıl olacak bir kere kapatılmışlığı yok iken bizim köprü 40. yılında 1 sene kapatılıyor diye sormuyor.

boğaz köprüsü yapıldığından ver hiç adam gibi yenilenmemiş şuan günlük planlanan geçişicin bilmem kaç katı araba geçiyor hergün. normal değil mi sence bu. goldengate in aynı şartlarda olduğunu sanmıyorum. Ha 1 yıl olmaz da daha kısa sürede halledelir mi falan olaylarını bilemem.
Sosyal ağlarda paylaş

bu açıklama ciddi olarak köprüyü inceleyen biri tarafından yapıldıysa, onarım çalışması 3. köprüye destek verilmesini güçlendirmek için yapılan bir çalışma olabilir cidden.

yok oturduğu yerden abi yea onları ben de satıyorum, hayatta bir şey olmaz, o malın garantisi benim abi, tandanslı bir tripteyse fiyasko olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...