Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Boğaz Köprüsü 1 yıl kapatılacak

Phyxinsevgilisi

Öne çıkan mesajlar

bu kadar derdi olan bir şehirde insanlar hala boğaz var lan off diye övünebiliyor, garip ya.

hayır nedir yani kıyıya gidiyorsun su var karşı kıyı var orası toprak. işte vapur mapur var diyorsunuz. e izmirde de var. izmiri koya kurmuşlar mis gibi. karşıya ister metroyla gidiyorsun ister vapurla ister karayoluyla.

he tamam silüet işte güneş batarken cami falan. ne biliyim abi. 15 milyon kişi 3 dönüm toprağa sıçıyor var mı ötesi.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

huun said:

yaşam kalitesi olarak ankara türkiye'nin heri kalan her yerine 60 basar zaten. tartışma götürmez bir konu bu, aynen istanbul'da denizin olmsdı gibi.

say what!

sağlık hizmetleri bakımından falan da iller sıralandığında ankara hep ilk sırada geliyor. Trafik sadece iş çıkışı ve sabah saati belirli yerlerde oluyor. En büyük sorun toplu taşıma çok pahalı ama zaten en fazla 2 araçla istediğin heryere gidebiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

insanlar hala meselenin toplu taşıma falan olmadıgını anlamadı cunku

aga ufacık şehirde 20 milyon insan var.2 milyonluk avrupa ülkelerinin o nezih toplu taşıma ve trafiğiyle kıyaslamamak lzm

toplu taşıma en çok tercih edilen şey olsa bile yine trafik bitmez.

memlekette ne trafik biter ne toplu taşımadaki o fort ortamı

küçücük bir bölgeye tutup 20 milyonu doldurursan öyle olur tabii.

halen tv'ler ve insanlar "istanbul=türkiye, gerisi önemsiz yerler" gibi davranmaya devam ediyor.
40-50 milyon olsun istanbulun nüfusu, çin gibi takılsınlar işte.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

bence istanbul bağımsızlığını ilan edip yeni bir krallık kurmalı, etrafı yeniden surlarla çevrilmeli, ticari kervanlar dışında giriş çıkışlar kapatılmalı ve yeni göç alınmamalı.

çözüm bu kadar basitken bunu neden kimse göremiyor...

1940'lardan sonra gelen kişiler başka şehirlere postalanacaksa neden olmasın?

öteki türlü "kapan kapsın sonra elitistçilik oynuycaz" mantığı bana salakça geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

napılsın onarılmasın da? en ufak bi şey olduğu zaman da "iste bizim ülkemizdeki köprüler böyle lölölö" diyorsunuz. onarılacağı zaman üçüncü köprü için yapıyorlar bilmem ne. rte ücüncü köprüyü kafasına koyduysa zaten yapar, onarıma falan bırakmaz işini.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

1940'lardan sonra gelen kişiler başka şehirlere postalanacaksa neden olmasın?

öteki türlü "kapan kapsın sonra elitistçilik oynuycaz" mantığı bana salakça geliyor.

1940'dan önce gelen aileler uyar bana bizim aile bir kaç yüz yıldır burda çünkü np mate (y)

Aa dur lan iyi de dur şimdi 1940'dan sonrasını şutlarsak zaten tüm problemler çözülüyor ki ALLAHIM YU ARES GENUIS!
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul'un sorunu aslında türkiye sorunu.
türkiye'de illere pek yatırım yapılmıyor.
öte yandan her şey istanbul'a yığılıyor. spor orada, televizyonlar orada, fabrikalar orada, sosyal yaşam orada, iş bulma orada vs vs... "taşı toprağı altın istanbul" denilerek iyi reklamı yapıldı istanbul'un. oysa farklı kategoriler farklı illere kaydırılması lazım. istanbul'un yüzölçümü belli, herkesi kaldıramaz.

öte yandan son 10 yıldır istanbulda olup da "İSTANBUL'A PASOPORTLA GİRİLSİN" diyenlere de uyuz oluyorum. "elitisitçilik" ile ona gönderme yapıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Memlekette arabayi alan kendini Lord zannediyor, arabadan inmiyor. Halbuki arabayi sadece gerekli oldugunda kullansak trafikte epey bir rahatlama olacak.

ING Bank hadisesini kopyalayip yapistiriyorum:

ING Bank'ın Türkiye'ye geldiği ilk yıllarda, banka Hollandalı üst düzey bir yöneticisine Levent'teki rezidansların birinde ev tutmuş.
Bir de emrine şoförlü araç tahsis etmiş.
Bakmışlar Hollandalı banka yöneticisi aracı kullanmıyor.
Üç gün, beş gün geçmiş, yok...
Bizimkiler hemen sormuşlar; “Memnun olmadığınız bir şey mi var, aracın modelini mi beğenmediniz?” diye...
Adam cebindeki akbili çıkarıp göstermiş, “Metroyla gidip geliyorum, çok daha kolay” demiş.
Bunu duyunca bizimkiler şoke olmuşlar.
Bankanın koskoca üst düzey yöneticisinin toplu taşıma aracı kullanıyor olmasına bütün Türkler çok şaşırmış.
ING Bank'ın koridorlarında uzun süre konuşulmuş bu olay...

Bu mantaliteyi oturtmaktan geciyor olay.
Sosyal ağlarda paylaş

aente said:

hey sen balonlu, burda 1 üstteki yazıyı quotelamak yasak ve tehlikelidir, yoksa o balonu patlatırlar, cıss.

Niyeymiş? çirkinleşme aente. Burada yenileri sevmediğinizi anladım zaten ama ben de adapte olmaya çalışıyorum sonuçta. Bak yine alıntı yaptım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...