Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

patch 1.1

mono

Öne çıkan mesajlar

6 ay 500k sub kurtarmaz ki ? 13$'dan 400 milyon dolar yapar. yetmez argadaş. bu arada 24 aralıkta 1m yi geçmişti subscriber sayısı; %75'i bırakmaz yani asla. daha çok subscriber olur zaten.

ha bu arada, ea'in de zaten launch sırasında bi zarar beklediğini ummak yanlış olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

satistan degil zaten, sublardan hesaplamislardi, 6 ay 500k subla kurtariyo filan diyolardi ama kim bilir hangisi dogru.

doğrudur. yarım milyondan fazlasını tuttursak kara geçeriz denmişti.

http://massively.joystiq.com/2011/04/25/analyst-says-one-million-subscribers-are-attainable-for-swtor/2
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de aynı şey değil.

yatırım maliyetini ve sabit giderleri kaşrılıyor yarım milyon üye. biz burada adamların elde ettikleri zararın, oyunun satış miktarı cinsinden ölçüyoruz.

demek istediğim şey şu ki; adamlar o kadar sıçtı ki %18 hisse düşmesiyle, 25.000.000 tane satarlarsa veya x kadar kullanıcıyı y kadar süre yapmazlarsa o zarardan geri dönüş yok.
Sosyal ağlarda paylaş

tamam, hisselerden kaybetttiklerine bir şey demedim ki zaten. :)

geçmişte ortaya koydukları rakamlar bunlar.

bu arada Pachter diye bir adamın bir buçuk milyon subscriberla yoluna devam eder bu oyun diye tahminleri var.

http://massively.joystiq.com/2011/12/01/little-risk-of-failure-analysts-predict-swtor-will-turn-a-hea/

beş yüz bini aşar sonra yolumuza devam ederiz olarak görüyormuş CEO önünü.

bir piyasa analisti de bir buçuk milyon suba ulaşır bu oyun demiş. bu adamın dediği rakamları CEO tekrarlıyor sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

kısa sürede biraz zor yükselir. 350.000 peak kullanıcıdan 200.000'e düştüler. insanların rağbet göstermediği bu kadar büyük bir yatırım ea'e nasıl fayda sağlasın?

http://massively.joystiq.com/2012/01/03/research-firm-swtor-has-350-000-peak-concurrent-users/

bir de sub tahminleri daha ortada launch maunch yokken iki milyondan başlıyor bioware cephesinde. sonra bir buçuk milyon diye bir tahmin atılmış ortaya ama o tahmini yapan adam bağımsız analist galiba. daha sonra ceo beş yüz bin-bir milyon arası görürüz demiş.

http://massively.joystiq.com/2010/03/19/bioware-and-ea-expect-2-million-subs-potential-pricing-model/

bir milyon registered var aralıkta bu arada. ceo o kadar da haksız değilmiş beş yüz bin bir milyon arası oyuncumuz olur diye. a million registered players hiç fena değil launch için.

http://www.joystiq.com/2011/12/23/star-wars-the-old-republic-hits-a-million-players-28-million-h/
Sosyal ağlarda paylaş

Sub sayısının 200 bine düştüğüne hiç inanmıyorum. Tahminimce 500k'nın altında kesinlikle yoktur. Swtorarena ise tamamen uyduruk bir algoritmaya dayalı. Bioware açıklayana kadar rakamlar hep havada. Zaten CE ve DDE'lerden EA'in kasasına giren paranın haddi hesabı yok. Oyuna da ilgi kesilmiş değil. En basitinden hergün facebook sayfasına +10k like artışı gözlemliyorum yani. Borsadaki hissesi düşüyor diye EA iflasa gidiyor anlamı çıkarmayın artık. :)o
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

BramStoker said:

sub değil peak kullanıcı 200.000.

sub 200.000 demedim ki.

Pardon evet farkettim.

Bu arada valor rollback'ler gelmeye başlamış. Viktor'a selam olsun. B)

http://www.swtor.com/community/showthread.php?t=205600

Selam olsun

H
said:
ey ZaneKaiser, we just checked with our ToS team and no action was taken against you. Our team is actively investigating those that took extreme advantage of the situation on Ilum, but you, personally, have not been actioned against. However, due to the misinformation that you have posted, your post has been reported to our community forum team and they will take action, per our forum rules

Verdigin topic troll topic lol, rollback filan yok daha AHAHAHAHAHAAH
Sosyal ağlarda paylaş

fizban said:

%5 değil %18 diyorum ben de.

http://goo.gl/BukNb

şirket büyüklüğü de 6 milyar dolar civarındaymış bu arada. %18 zarar demek 1 milyar dolar demek. oyun başına 40$ kar ettiğini varsaysak dahi 25,000,000 satmaları lazımdı.

yani ea BAYA sıçtı bu işten.

Benim verdigim dusus path failindan sonraki seansta yasanan dusustu :p

Gercekte durum dahada kotu, kendi hisselerini topliyor adamlar borsadaki dususu bi nebze kontrol altina alip yatirimciyi azda olsa rahatlatmak icin

EAa yatirim yapmis olsam su son 3 ayda kalpten gitmis olabilirdim de sektoru taniyan biri neden EA a yatirim yapsinki ehueheu

Zaten o yuzden 300 milyon dolari boyle basarisiz olmasi garanti fikirlere gomuyorlar, yatirimcide sektorden anlamiyor, hayal wow 2 yaratabilmek ehahah
Sosyal ağlarda paylaş

vay anasını olay ea nın hisselerine kadar gitmiş, valla şu oyunu beğenmeyip ta hisselerine varana kadar tartışmak gerçekten bana enterasan geliyor, evet oyunda bir sürü bug var dengesizlik var vs... ama sonuçta oynarken zaman geçirip eğlenebiliyormusun ? zaten oyun oynamanın amacı nedir? yani profesyonel oyuncu değilsen oyun oynayarak para kazanmıyorsan, oyunu oynarken sıkılmıyor ve eğlenebiliyorsan bence iyi oyundur.

lvl 30 oldum bu zamana kadar hıc sıkılmadım, eski wow günlerindeki gibi yine ventden muhabbetimizi yapıyoruz eğleniyoruz, karşımıza komik buglar çıkıyor gülüyoruz dalga geçiyoruz, yani bir oyundan başka ne istiyimki ben , eglenmek yeterli değilmi?
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

Sub sayısının 200 bine düştüğüne hiç inanmıyorum. Tahminimce 500k'nın altında kesinlikle yoktur. Swtorarena ise tamamen uyduruk bir algoritmaya dayalı. Bioware açıklayana kadar rakamlar hep havada.

swtorarena ile sub sayısı ne alaka? oraya koskoca FAQ yazmışız, bu grafikler anlık sunucu durumundan oluşturulmakta, total subscriptionla alakası yok demişiz, okuyup anlayamıyorsan yapabileceğimiz birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

e sen begenmedım dıye yazıyorsan bende begendım dıye yazıyorum bı farkı yok, bu kadar berbat bir oyunsa kötü dersin, neden kötü olduğunu yazarsın (sana göre) bunu tartışırsında buna lafım yok, zaten benim tepkim olayın ta hisse senetlerine varıncaya kadar irdelenmesi enterasan geldi, yada oyun motorundaki arızaların detayları felan konusuluyor, düzeltilemez felan deniyor, herkes oyunun kullandığı grafık motoruna kadar uzman olmuş felan ,

neyse dediğim gibi siz eğlenmiyorsanız kapatırsın oyunu gelir oyunun neden berbat olduğunu yazarsın olur biter. ama oyunu beğenen insanlar sanki oyundan anlamıyormuş gibi alaycı yazılarda oluyor, he bana göre oyun eğlendiyorsa patlamaz yani kalkıp burdaki yazıları okuyupda oyundan vazgecen arkadaslar varsa bir kere deneyin eğlenmiyorsanız kapatın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

viktor gibi inatla FAQ okumadan yalan yanlış yorum yapanlar için tekrar bir özet geçelim, grafiğin y-eksenine gördüğünüz sayılar subscription miktarı değil.

O sayı bioware'ın server-status sayfasında sunucular için verdiği population-flag değerleri üzerinden hesaplanıyor.

http://www.swtorarena.com/topic/210-swtor-statistics-tool-faq/
said:
These graph aggregates all instantaneous server population values.

So a value of 800 (in y-axis) with a total number of 215 serves means; 800 / 215 = 3.7 ( ~ heavy population)
A value of 600 (in y-axis) with a total number of 215 servers means; 600 / 215 = 2.7 ( ~ standard population)
We can make this assumptions on averages;

0 -> offline
1 - 2 -> light
2 - 3-> standard
3 - 4 -> heavy
4 - 5 -> very heavy
5+ -> full

sonuç olarak bu grafikler oyunun sub sayısını yansıtmıyor. sunucuların doluluk oranını gösteriyor.ha yeteri kadar büyük sample sayısından sonra bu grafikler sub sayısında değişiklik tahmini için yardımcı olabilir ama en azından bir kaç aylık veri lazım.

şimdi bu grafiklerin sıkıntılı olabileceği bazı durumlar var;
[list]
[*] bioware'in sunucu kapasiteleri üzerinde oynaması
[*] populasyon-flag'lerinin homojen olmaması
[/list]
bütün bunlara rağmen elimizde ki tek veri bu olunca yapabileceğimiz bunlarla kısıtlı kalıyor.

Xenus efendi, ortada bir algoritma yok, bioware ne veriyorsa onu kullanıyoruz.

şimdi bu grafik bize ne anlatıyor?

[list]
[*] 2011'in son haftasında sunucuların prime-time'da doluluğu genel olarak heavy civarında imiş.
[*] ocak ayının ilk 3 haftasında ise standard population ve altına düşmüş.
[/list]
nedenleri şunlar olabilir;

[list]
[*] bioware farkettirmeden sunucu cap'leri ile oynamış.
[*] ilk 2 hafta nerede ise bütün oyuncular nonstop level kasmış olabilir, lvl 50 oldukça oyun süreleri azalmış.
[/list]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...