Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ellerimlen yemek yabdim kendime

di

Öne çıkan mesajlar

Ahah. Bugun evde olunca herkesi tatil zannediyorum tabi ben.

Valla cok ugrastim ama bitiremedim. Catlicam. Sen gelene kadar kalmaz ama yine de.

Bu arada aldigim kozlenmis patlican acili cikti, o baya supriz ve sahane oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu cekmekle ugrasamicam ama daha once yaptigimda cektigimi koyayim. Aynisinin tipkisi;

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/270576_10150227510313859_696558858_7177448_662717_n.jpg

Yaninda da kepekli tortilla ekmegi (bildigimiz lavasin kepeklisi lulz) ve tere, nane gibi sahane yesilliklerle pek tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

olm sen de hep aynı yemeği yapıyosun ha. :D

Abi cunku kirmizi et pisirmeye sabrim yok + yemek o kadar iyiki yakin cevremde kavgalar bile cikariyor. Paso firca yiyorum "hani bize orgazmik yapiyodun lan?!" diye. Evet orgazmik koydum adini. Londra'da el arabasinda durum olarak saticam. ahah
Sosyal ağlarda paylaş

Sixoms said:

tutorial pls. canim cekti deniyim ben de bu hafta.

Valla tam tarifi vermem. =) Ama genel olarak anlatayim.

Tavugu terbiyeliyosun istedigin sekilde. Vaktim yok beceremem dersen soda, bira gibi bazik bir sivida bekletiyosun 7-8 dk.

Arzuna gore tereyagi ya da istedigin bir yag ile tavuklari pisirmeye basliyosun. Tavuklar tam pismeye yaklastiginda krema + baharalari ilave ediyosun. Istedigin kivama gelene kadar pisiriyosun.

Diger kisim icin kozlenmis patlican + kasar aliyosun. Dia'da satilan hazir kozlenmis patlican cok iyi bu arada, digerlerinin en pahalisi bile tirt. Neyse, kozlenmis patlicani + rendeledigin kasarlari blender'dan geciriyosun. Sonrasinda bir kaba atip kasar iyice erisip patlicanla karisana kadar isitarak karistiriyosun.

Istegine gore servis ediyosun. Hadi afiyet olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Sixoms said:

tutorial pls. canim cekti deniyim ben de bu hafta.

Valla tam tarifi vermem. =) Ama genel olarak anlatayim.

Tavugu terbiyeliyosun istedigin sekilde. Vaktim yok beceremem dersen soda, bira gibi bazik bir sivida bekletiyosun 7-8 dk.

Arzuna gore tereyagi ya da istedigin bir yag ile tavuklari pisirmeye basliyosun. Tavuklar tam pismeye yaklastiginda krema + baharalari ilave ediyosun. Istedigin kivama gelene kadar pisiriyosun.

Diger kisim icin kozlenmis patlican + kasar aliyosun. Dia'da satilan hazir kozlenmis patlican cok iyi bu arada, digerlerinin en pahalisi bile tirt. Neyse, kozlenmis patlicani + rendeledigin kasarlari blender'dan geciriyosun. Sonrasinda bir kaba atip kasar iyice erisip patlicanla karisana kadar isitarak karistiriyosun.

Istegine gore servis ediyosun. Hadi afiyet olsun.

"terbiyelemek" işlemi nedir?
krema dediğin süt gibi kutularda satılan hazır kremalardan mı yoksa kendin mi yapıyosun?
bi de hangi baharatlar ekleniyo?

canım çekti...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...