Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay'da İsrail Heron'u.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Sam said:

anadolu'yu işgal etmene gerek yok, 500k askeri, 500k sivili ve ülkenin altyapısı havadan patlatırsın, 3 nesil toplanamaz ülke. hiçbir savaşa girmedik gene geriden takip ediyoruz 50 yıl önce yerlere yeksan olan ülkeleri. savaşı illa toprak hesabı olarak yapmayalım.

hiç savaşa gerek yok abi. bulaştır kuş gribi bi de içme ve kullanma sularına bi hastalık topluca hastalıktan gebeririz. savaşa bile gerek yok. niye rokete mermiye para harcıcan boşa masraf
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

benim esas merak ettiğim radarlar neden kapalıymış da çıplak gözle görülüp sonra izin alınıp açılıyormuş, saldırı gelse tek uçak kalkamadan bütün filomuz patlatılacak yani? çok güzelmiş.

kafalarına anti radyasyon füzesi yağmasın ya da yerleri belli olmasın diye hava savunma bataryaları ota boka radar açmaz; ancak başka yerlerden gelen bilgiler kesişme olacak derse açarlar.

gerçi açsa ne olacak o da ayrı konu. hava savunma sistemlerimiz ırak savaşında hollanda'dan patriot isteyip alamamak üstüne kurulu. ama o konuda baya bir projeler vardı iran sağolsun. duyarız herhalde yakında.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Vingthor said:

acaba barış halinde olduğumuz için olabilir mi sam radarların kapalı olması? her zaman intel için uğraşılacak savaş barış farketmeden.

tanklarımız neden garajda duruyor gibi bi laf radarlar neden açık değil

evet kapalı tutalım, çünkü kimsenin aklına savaşı resmen ilan etmeden askeri üs bombalamak gelmez. pearl harbor vaktinde radarları olsa eminim amerikalılar da kapalı tutardı.

aynı şey mi pearl harbor la ? ayrıca o zaman da radar vardı azcık okuyun da yazın yorumu,işkembeden degil
Sosyal ağlarda paylaş

yavaş gel

http://www.uv.es/EBRIT/macro/macro_5005_40_8.html

SCR-270 radar

The SCR-270 (Signal Corps Radio model 270) was one of the first operational early warning radars. It was the U.S. Army's primary long-distance radar throughout World War II and was deployed around the world. It is also known as the Pearl Harbor Radar, since it was a SCR-270 set that detected the incoming raid about half an hour before the attack commenced.

Altitude (300 m)(1,500 m)(6,100 m)(7,600 m)
Range (32 km)(80 km) (160 km) (180 km)
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

erken uyarı radarı acıktır zaten o kadarda değil yanı.

directional olanı kapamıslardır nolcak abi, uzaylımı arıycaklar adamlar etrafa tutup.

şunu anlatamadım

bitane radar var sanıyolar sanırım. RADAR böyle. pakette geliyo. kuruyosun usb ile bağlıyosun falan. te allam
Sosyal ağlarda paylaş

Vingthor said:

şunu anlatamadım

bitane radar var sanıyolar sanırım. RADAR böyle. pakette geliyo. kuruyosun usb ile bağlıyosun falan. te allam

anlatamadım derken? bir kere bile bundan bahsetmedin desek daha doğru olur :p ne dedim ben mesela? başka makul sebepleri olabilir radarları kapalı tutmanın (mesela cücenin dediği gibi) ama sadece senin verdiğin "barıştayız o yüzden kapalı" bilgisi hiç bişey ifade etmiyordu hehe

bak cüce geldi 1 cümle ile açıkladı gitti bunun neresini anlatamadın :p
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...