Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hatay'da İsrail Heron'u.

Aket-Atum

Öne çıkan mesajlar

Vingthor said:

acaba barış halinde olduğumuz için olabilir mi sam radarların kapalı olması? her zaman intel için uğraşılacak savaş barış farketmeden.

tanklarımız neden garajda duruyor gibi bi laf radarlar neden açık değil

evet kapalı tutalım, çünkü kimsenin aklına savaşı resmen ilan etmeden askeri üs bombalamak gelmez. pearl harbor vaktinde radarları olsa eminim amerikalılar da kapalı tutardı.
Sosyal ağlarda paylaş

aket-atum doğrusun hacım bak şimdi şahsi olarak,örf ve adetlere saygılı dini kendi çapında yaşarken aynı zamanda hayatın tadını çıkarmaya çalışan biri olarak,taraf,zaman vesair gazetelerin ordu hakkında yazdıklarının %99 una katılmıyorum,anarşist düşünenleri ayırıyorum fakat,ordu olmazsa devlet olmazki,devlet olmazsada millet olmuyor işte yada hepsini birbirine karıştırın,millet olmazsa ordu,ordu olmazsa millet v.s v.s,ama arkadaş bu kadar bir ordunun üstüne gidilmezki üzerindeki yaşadığın topraklarda eğer tecavüz yoksa işgal askerleri tarafından,eğer değer yargılarına hakaret edilmiyorsa ki bu görece tabii,bunu her kilometrekareye ortalama 1 askeri düşen bu orduya borçluyuz diye düşünüyorum,islamcı olabilirim faşistde olabilirim veya solcu sağcı artık ne ad koyarsanız olabilirim ama elini vicdanına koyduğunda bir titreme olupta kendine gelemiyorsan bunun adına ben artık f.g hareketi demeye başladım sayın, yuh be arkadaş bu kadarda olmaz yemin ediyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada arıyorum ama bulamıyorum haberi, Kasım ya da Aralık ayı içerisinde "Adana'da Heron enkazı bulundu" gibi bir haber vardı. Bu olay için de Eylül deniyor. Bu olaydan sonra acaba düşürdük de medyaya mı çok yansımadı?

aha buldum;

http://yurthaber.mynet.com/detay/adana-haberleri/israil-heronu-adanaya-dustu/70057
Sosyal ağlarda paylaş

Aket-Atum said:

Myshkin said:

Gözle gördükten sonra radarı açıp orada olduğunu doğrulamak...

TüRK SiLahLı KuVVeTleri STayLA

Ne alaka? Belki radarların belli bir kaydı tutuluyordur kayıtlara geçmesi için açmışlardır? Tutanak tutulması gibi düşün.

Laf edicem derken mantığınızı çekmeceye mi koyuyorsunuz napıyorsunuz? :D

Radar dediğin şey zaten gözle görecek duruma gelmeden bir şeyleri görebil diye var. Birinin dikkatini çekmiş de haber verilmiş radardan bakılmış, e belki 1 aydır dolanıyor o orda en son ne zaman açılmış radar?

Mantık çekmece falan demişsin ya aynen iade ediyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de o iki haberin bağlantısı olabilir, ama görülen insansız hava aracı heron değilde TSK'nın TAI'ye geliştirtiği uçak olabilir, yüksek rütbelilerin haberi filan vardır deneme yapılmıştır. Heronların irtifası 35000 feet yani 12km çıplak gözle nası görebiliyorlar anlamış değilim.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

Gözle gördükten sonra radarı açıp orada olduğunu doğrulamak...

TüRK SiLahLı KuVVeTleri STayLA

Çıplak gözle gürülüyorda, ama olurda saldırı yapılacaksa radar ile doğrılamak lazım, yani taşla mı indirecekler hedefi, radar açarsın ki füze sistemide kullanılır hale gelsin.

Ayrıca radar ile cismin gerçekden orda olduğu da resmen doğrulanıyor. Nöbetçi subay rapro verecek sonunda hani gidipde bir cisim gördük beyaz ışığı vardı demek yerine, radar tespitinde olduğu üzere bölgede uçan bir cisim vardı demek daha makul.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya şimdi sonuçta "radarın altında uçmak" diye bir laf var. Bunun da mantıklı bir kökeni var, radarlar belli bir yüksekliğin altını müdahale edilmedikçe göremiyorlar. Soğuk savaş zamanı Almanya'dan uçağına atlayıp Kızıl Meydan'a inen adamı hatırlayın mesela. Alçaktan geçtiği için görülmemişti.

Gerçi teknoloji gelişmiş olabilir ama radarlar daha yüksekten uçan aletleri saptamaya göre ayarlıysa ve Heronlar daha alçaktan uçtuğu için onları görmek için müdahale edilmesi gerekiyse haliyle bunu normal insan "radarlar kapalıymış vay anasını" olarak algılayacak.
Sosyal ağlarda paylaş

arkadaşlar, gözle görülecek mesafeye gelmişse düşman uçakları, siz o noktadan sonra birşey yapamazsınız zaten. bütün üssü başınıza yıkarlar, filonuzu da kalkmadan imha ederler. sonra israil'den ambush yiyen araplar gibi itibarınız 50 yıl "gülünüp dalga geçilecek ordular" tier'de kalır.

lütfen mantık aramayalım boş yere yani, ordumuzu biliyoruz zaten 8 karakola birden koordine baskın yemeler vs vs. Allah gerçek savaş göstermesin, savunma ağımız pek güven vermiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi;
Adamlar sızabiliyorlar. Bu demektir ki yeni nesil heronları falan var ya da bi şekilde radarımıza yakalayamıyoruz. Ayrıca, adamlar bunu bize göstermek istiyorlar ki işi gündüz gözü yapıyorlar. Amaç yapabiliyoruz bakın demek.
YA DA, birileri bakın israil tehdidi var demeye çalışıyor, o heron bizim bile olabilir
Sosyal ağlarda paylaş

Sam bildiğim kadarıyla Heronlar ile normal savaş uçaklarının uçuş irtifaları farklı. Normal uçak o mesafeye o irtifada gelemez. Yukarıdaki mesajda bu parçaları birleştirerek bu heronun gelişi ile ilgili bir kaç varsayımda bulundum bir bak istersen.

Ama tabi 2012 senesinde hala nasıl oraya kadar gelmesine izin verilmiş o Heron'un o garip.
Sosyal ağlarda paylaş

O konuda haklısın ama o radar kapalı olması ihtimali bana pek mantıklı gelmedi. İsrail Amerika bir düğmeye basınca bizim F-16ları düşürebiliyormuş ağni mantığı biraz o.

Norak said:

6 gün savaşında 1 günde 300+ uçağını kaybeden mısırın radarlarının kapalı olması da ilginç bir ayrıntıdır.

ohoo o çok bambaşka bir olay, istihbarat harikası resmen o. O olayda İsrail hangi mısırlı pilot saat kaçta hangi uçağı kullanacaktan o pilotun çocuğu hangi okula gidiyora kadar birçok bilgiyi bulunduruyormuş :D
Sosyal ağlarda paylaş

"Taraf'ın ayrıntılarına ulaştığı olay..."

Diye başlayan haberden bir hayır beklememek gerek tabii, lakin habere şöyle bir bakınca çok felaket bir habercilik var gelip bir de bunun üzerine tartışıyosunuz yok radar kapalı mı tutulur diye. Bir kere skop nedir ilk önce ona bakmışlar orda görememişler sonra nizamiye üstüne geliyor diye kitlenememiş(!?) sonra ne oldu da kitlenmiş, sonra beyaz ışık saçması ufo mu lan bu ? "Ayrıca 250 k olan hızını 750 ye çıkardı" heron dediğin zaten 207km hız yapıyormuş bu da 113knot demek, e heron maksimum süratini çok üstü bu hıza nasıl çıktı ? Tam böle bir olay olur hemen sıcağı sıcağına herkes saçma sapan bir şeyler anlatır ya bunlarda, o misenformasyonu alıp haber metni yazmışlar, metinde her şey çok havada duruyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...