Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Classlara ve Sınıflarına göre stat ihtiyaç durumu!

GM-Newbie

Öne çıkan mesajlar

Evet arkadaşlar daha önce online oyun oynayan arkadaşların bir çoğu bunu bilmekte.

Classımıza ve oynadığımız talentlere göre karakterlerimizin eşyalar üzerinde istediği özellikler farklı oluyor.

Ben bildiklerimi sizlerle paylaşacağım sizlerde eksik kalanları tamamlamanız dileği ile ;

Bu oyunda diğer oyunlara göre isimler değiştirilmiş olduğunu görüyoruz.

En önemli Statlar ;

1 Endurance:+10 Hp vermekte
1 Aim: +0.2 Ranged damage artırır.
1 Cunning: 0.2 Tech damage artırır
1 Strength: +0.2 Melee damage artırır.
1 Willpower: +0.2 Force damage artırır.

İkinci statlar ;

Accuracy – Hit raiting yerine geçer aynı zamanda spell penetration yerine kullanılır.
Crit – Mele yede force , terch kullananlarada damagenizin iki kat vurmasını sağlar.
Surge – Critical damagelerinizi artırır.
Defense – Yapılan saldırıları Parryler veya Deflect eder.
Shield – size gelen saldırıları savunmanızı sağlar.
Absorption – size yapılan vuruşların % absp. oranınıza göre engeller.
Alacrity – vuruşlarınızı hızlandırır force kullanıaln büyüler dahil.
Expertise – PvP stat'ıdır.Wow'daki Resillience yerine geçer.Aldığınız damageyi her türlü düşürür.

Buna göre karakterinize uygun olan statları kullanmanız gerekiyor.

Örneğin bir Sith Sorcerer seniz Absortion'lu bir eşyaya need atmanız oldukça saçma olduğu gibi Sith Assasins'in tankına gitmiş arkadaşlarında Alactrty - Cricital bir eşyayı almaya çalışması saçma olacaktır.

İnsanların sizlere ninja dememeleri için bunlara dikkat ederek oyun oynamanız gerekecek.

Kendi Oynadığım karakter ;

Sith Sorcerer En gereklilieri Willpower ,Endurance , Accurty ,Crit , Surge , Alacirty içeren statlardır.Bunlarda Sith Sorcerer içersiinde oynadığınız talentlara göre ayrılır.

Eğer Healer sanız.

Niye oynamak istediğiniz şekle göre değişir.Bol critli healler çakmak istiyorsanız.

Willpower ,Crit,Surge ağırlıklı statlar giyinmelisiniz.

Fakat seri ve hızlı büyüler atmak istiyorsanız.

Willpower,Alacrity tarzında eşyalar giyinmeniz gerekiyor.

Bunun dışında Madness talentıyla oynuyorsanız Willpower Alactiy ve Accurty gitmeniz gerekecek.

Linght talentına ise daha çok crit ve surge gerekmektedir.

Endgame oyunlar için henüz :% kac Accurty gerekmetke oynu bilmiyorum.

Sizlerde oynadığınız classları eklerseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Trooper'in skill agacini ve statlarini tam anlayamadim.
Bazi skiller Elemental Dmg. arttiriyor.
Baska skiller Tech dmg. arttirdigindan bahsetmis.
Bazi skillerime bakiyorum Weapon Dmg. olarak gozukuyor.
3 cesit dmg. var yani.
Bunlardan:
Tech dmg ile weapon dmg. ayni sey mi?
Aim ve Cuning de var. Aim silahin min-max dmgini mi etkiliyor? Skillerin verdigi bonusu mu?
Cuning de skillerin bonus dmgini etkiler sadece sanirim? Hani Tech dmg diye gecen.
Skillerin yarisi da Elemental dmg. olarak geciyor. Gearlarda oyle bi stat goremedim ama. Bazi skill agaclari elemantal dmg.e yonelik. Geardan hic bonus alamayacaksa bos bence.
Sosyal ağlarda paylaş

hunty said:

Ben Trooper'in skill agacini ve statlarini tam anlayamadim.
Bazi skiller Elemental Dmg. arttiriyor.
Baska skiller Tech dmg. arttirdigindan bahsetmis.
Bazi skillerime bakiyorum Weapon Dmg. olarak gozukuyor.
3 cesit dmg. var yani.
Bunlardan:
Tech dmg ile weapon dmg. ayni sey mi?
Aim ve Cuning de var. Aim silahin min-max dmgini mi etkiliyor? Skillerin verdigi bonusu mu?
Cuning de skillerin bonus dmgini etkiler sadece sanirim? Hani Tech dmg diye gecen.
Skillerin yarisi da Elemental dmg. olarak geciyor. Gearlarda oyle bi stat goremedim ama. Bazi skill agaclari elemantal dmg.e yonelik. Geardan hic bonus alamayacaksa bos bence.

Hasar vurduğunda sarı yazılı hasarlar tech, beyaz hasarlar weapon damage'dir. Tüm elemental hasarlar ve healing'ler tech olarak geçer.
Sosyal ağlarda paylaş

sıtar vars
biyover
ekont
inküsütör
sit variyor
imperyıl egınt
jagırnt

diye videolar çeken birilerinden bir şey öğrenmek istemiyorum.

mümkün olsa mw3 videosunda olduğu gibi oyunun sonunu da söylerdin di mi GM Newbie?

sorry, i underestimate your power.
Sosyal ağlarda paylaş

Birincil statlar her classi ayni sekilde etkilemiyor. Ornegin imperial agent icin cunning hem ranged hem tech icin damage ve criti arttiriyor, aim ise sadece ranged damage ve criti. Halbuki bounty hunter icin durum bunun tam tersi.

Haliyle her class icin endurance harici tek bir stat onemli.

Jedi Knight/ Sith Warrior: Strength
Inquisitor/ Councilor: Willpower
Bounty Hunter/ Trooper: Aim
Smuggler/ Imperial Agent: Cunning

Tabii bu durumda insanin aklina "Madem her class icin bu bes stat'dan sadece ikisi gerekli, o zaman neden bes tane stat yaptiniz?" sorusu geliyor. WOW'da da durum boyleydi. Bence her stat'in her class icin ise yaradigi bir sistem cok daha ilginc olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...