Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

SW: ToR PvP Başlığı

Gangren

Öne çıkan mesajlar

Demin yazdım direk paste'leyeyim. Madem böyle başlık olacak pvp buradan konuşulsun. İlk oltayı ben atıyorum, ve niye world pvp yok diye kızıyorum...

Ben herkesin reward peşinde olmasını anlayamıyorum söyleyeyim. Herkes illa işin ucunda bir reward beklediği için world pvp olmuyor oyunlarda ya da ölüyor. İlla armor, item mı alacaksın yani world pvp de zevk alabilmek için. Sonuna herşeyin bir reward attachledi wow, diğer oyunlara da yapıştı ki hiç sevmiyorum. Oyundan zevk almak sadece reward'larla mı sınırlı yani. Çünkü onun da sonu yok...
Wow da reward meward yokken ben World pvp'den deli zevk alırdım mesela, ama buna karşı çıkanlar da olacaktır çok. Ama alıştırdılar insanları böyle bir sisteme, herkesi dandirik instanced pvp yapmaya zorladılar, normaldir insanların bayması.
PVP serveri diyorsun quest yaparken aniden sana birilerinin dalması, veya senin toplanıp sonra revenge alman, pusuda beklemen bunlar güzel şeyler oyunlarda, en azından ben böyle seviyorum. Sonra millet gank den ondan bundan şikayet ediyor, hala da gidip pvp serverini seçiyor, ağlıyor, sonra world pvp ölüyor, ne iş anlamadım.
Hele şu oyunda world pvp yoksa yazık yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Reward yokken world pvp'den keyif alırdım diyorsun ama atladığın birşey var. WoW'un o zamanlarında Battlegrounds'lar da yoktu hiç, hiçbirşey yoktu. Tarren Mill'de, Barrens'de sürekli faction savaşları oluyordu süper keyifliydi tabii ki kabul ediyorum ama o zamanlar insanların PVP adına yapacakları başka birşey yoktu.

SWTOR'a dönmek gerekirse, eğer PVP set item koyuyorsan oyuna, onu giyen adama da downscale yapmayacaksın warzone'a girerken böyle saçmalık duymadım ben eğer gerçekse.
Sosyal ağlarda paylaş

swtor bana beklediğim pvp yi veremedi geziyorum düşman ile aynı yerde quest yapıyoruz ben adama saldırmasam adamın bana saldıracağı yok niye ? çünkü adamın bir kazancı kaybı yok questimi yapayım yoluma bakayım derdinde bir ödül olmaz ise bu oyunda gelecek görmüyorum. warzonelar desen madem debuff ve buff geliyo oyunculara denge sağlamak için ben neden kasayımda set yapayım bir üstünlüğüm olmayacaksa öle vakit geçsin diye oynuycaz oyunu yani başka bi gaye yok . tamam world pvp de kazancımız olmasın bari kaybımız olsun ne bileyim öldüğünde durability 0 olsun mesela para kaybı olsun ama bi kazanç kayıp olsun insanları teşfik etsin lan ölmeyim veya off öldürmem lağzım bunu desin hırs yapsınlar bir sistem gelmesi lağzım bu böyle gitmez görüşündeyim 13 sene oldu herhalde oynayalı ben daha kazancı kaybı olmayan pvp hiç bir oyunda görmedim
Sosyal ağlarda paylaş

Bakış açını anlıyorum ama farkında olmadığın birşey var ki, sen de aslında bir "reward" alıyorsun, o da keyif.

Kimisi ödülünü senin yaşadığın keyifle alıyor, kimisi ise ekipmanını geliştirerek.

Item olarak ödül verilmesi de gayet doğal. PvP yaparak kazandığın başalarıları, daha iyi ekipmanla, daha iyi düzeyde yapabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet zaten o yüzden süperdi diyorum, BG'ler vs geldi, o baskınlar onlar bunlar bitti. Ama tabii insanların beklentileriyle alakalı. Birçok insan o kadar pvp yapıyoruz boşuna diye düşünmüş olabilir, ama ben de bunu anlamıyorum mesela. Counter'da 100 frag alınca silahin daha mı güçlü oluyordu. Ne bileyim saçma gelebilir, ama oyun işte bu zaten, maksat zevk alıyor musun değil mi o olmalı. Red'in dediği gibi itemlar vs verse ne farkeder. Ha yine verirsin illa vereceksen, token moken birşey yaparsın, hatta world pvp de daha fazla yaparsın, bu sefer millet başka şeyden ağlıyor. Gank den ondan bundan. O zaman niye seçiyorsun pvp serveri, veya pvp serverinin anlamı nedir ben anlamıyorum. Zaten oyun deli gibi instanced, kimsenin gidip newbie zonlara gankleyeceği yok. Öbür topikte yazılmış questler öyle dizayn edilmiş ki birbirini göremiyorsun mesela. Ama bunun tersi olsa deli zevkli olmaz mıydı. Random grup çatışmaları vs. Varsın reward olmayıversin yahu.
Sonra ama PVE yapanlar güçleniyor, biz güçsüz kalıyoruz geyiği var ondan oluyor sanırım bu reward işi. Ama bir formül bulunur, ben bu işin çözümünün instanced pvp ye zorlayıp ucuna reward attachleme olduğunu düşünmüyorum...

Ha mesela onun dışında kazanç/kayıba ben varım yanlış anlaşılmasın. Eğer diyorsan durability 0 olsun, o bu olsun ben ona da varım yani. Ama bu illa ki 100 honor puan aldım, şu itemı aldım olmasın. Yani honor killing'e göre rank bile daha iyiydi sanki teşvik açısından. BG işini sevemiyorum bir türlü.
Loot olmamasından kaynaklanıyor biraz da bu sanki. Kaybedecek birşey yok, o zaman kazanmanın da esprisi olmuyor bana göre...
Ama illa bir sistem bulunur buna göre..
.
Sosyal ağlarda paylaş

MMO'ların son dönemdeki harita tasarımı bu yönde.

Contested zone olsa bile, eskiden mesela neutral bir town olurdu, onun dışında kalan her yer contedted'dı (Gadgetzan mesela WoW'dan) süper PvP dönerdi.

Şimdi contested zone olsa bile, haritanın 2 farklı tarafında 2 tane hub oluyor, questleri alıp, o bölgenin etrafında yapıyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

item da istemiyorum puan sistemi olsun sitede yayınlansın server ın 1. olan guildleri oyuncuları milletin bi amacı olsun yanlızca bir amaç koymak lağzım. ne bileyim wardaki gibi haftalık aylık diye puan kısımlar olsun x adamı haftada 10 kişi kesmiş yazsın y guildi ayda 100 kişi kesmiş yazsın falan diğer türlü kurtarsa dükkan senin yani bir sistem koymak istedikten sonra dünya kadar örnek verilir ki bunlarında öküz değilya akıllarına gelmiştir bu kadar oyundan pay atmışlarda bunu neden koymamışlar çok merak ediyorum ama bence %100 ileride bir sistem gelecek çünkü böle devam etmez patlar patlar diyolarya aha işte o zaman patlar
Sosyal ağlarda paylaş

Veya daha da ileri gideyim, madem republic/sith savaşıyor, o zaman öyle şeyler yaparsın ki gezegenlerin kontrolü el değiştirir vs. Al sana incentive pvp yapmak için.

Ama bunu mekanik yapmazsın, eventlerle onla bunla desteklersin. Ben nedense her zaman pvp'nin insanları pve'den daha fazla oyunda tutabilme potansiyeli olduğuna inanırım. Ha belki daha küçük bir kitleye hitap ediyor doğru, ancak durmadan yeni boss ve yeni item ekleme çılgınlığını hiç anlayamadığım için bırakmıştım WoW'u belki. Tabii bu benim düşüncem.

Raidlerin kendine göre bir olayı var bunu kabul ediyorum ancak bu item çılgınlığının sonu yok. Zaten craft'ın da anlamı kalmıyor bir süre sonra. SWG bu konuda iyiydi çünkü insanları sosyal olmaya zorluyordu bir nevi. Themepark oyunlar maalesef bun gerçekleştiremiyor. SWTor çok yeni ama birçok farklı şey denenebilirmiş. Bu eklenmeyecek anlamında değil, bence oyun hala çok güzel, ama güvenli yol seçilmiş sanki. Dediğim gibi yine, şu contested planet'lerde deli gibi grup pvp leri dönse random hiç fena olmazdı.

Lore açısından bakacaksan eğer sen Republic/Sith savaşı temalı oyun yapıyorsan, bunu her moviende bas bas gösteriyorsan, bunu oyuna koyacaksın arkadaş. Deli gibi pvp olmalı bu oyunda çünkü Star Wars oyunu bu ve müthiş bir savaşın içine sokuyorsun insanları. E bunu oyunda göremeyip, movie'lerde göreceksem ne anladım. Etliye sütlüye dokunmadan 50 olacaksam, orada da kıçıkırık instanced pvp yapacaksam anlamı yok bu kadar The Old Republic'ti oydu buydu "hype" 'i yaratmanın. Direk savaş dönüyor yahu evrende neyse artık. Her dakika aksiyon olması lazım, eğer epic bir oyunsa bu. Gankse gank, olacak tabii.

Kaldi ki level 50 adamında hala dönüp oralarda 20-30 kesmesi için bir sebep yok çünkü oyuna ona göre dizayn edilmiş. Mesela adamlar bunu atlamışlar veya korkmuşlar denemeye.

Hayır yine düşününce bu oyun PVP bazlı olmyacakta ne olacak yani. Star Wars yahu bu. Hangi filmde Jedi'ların toplanıp Krayt Dragon kesmeye gittiğini gördünüz mesela, sallıyorum. PVE nedir yani bu oyunda raid maid. Bunlar pvp olmalı olacaksa raid'ler onlar bunlar. Sen kaldı ki movie'lerinde orda burda gösteriyorsun bunu, oyunu buna göre yapıyorsun...

Nomsar, doğru söylüyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

ben gidip tatooinede ölüceğimi bile bile yüksel levellara pata küte giriştim reskill yedim ama eğlendim.ben ne zaman gitsem genelde çevrede sith olmuyor anasını satim.2v1 falan yakalandım hep.warzonelarda ciddi keyif almıyorum.

DA2019 said:

Abi diğer başlıklarda da konuşuldu zaten. Contested territory hesapta. Ama haritaların yarısı kapalı bende. Tatooine in yarısını açayım dedim. Aha dedim, base var burda, flypointi açayım diye base e girmeye çalışıyorum, meğerse republic base i imiş. :P

Yani yolunu kaybedip gitmesen karşı faction ile karşılaşamayacaksın, hoth ve sonrası gezegenler de böyle mi bilmiyorum. Ama şahsen openworld pvpyi battlegrounda tercih ederim. Battlegroundda çok koştur koştur oluyosun, oyun arcade mode a dönüyor. Öl, spawn ol, koş. Tekrar öl, tekrar spawn ol.

ayrıca aynen bende o şekilde yaklaştım republic base çıktı.kapıda lvl 50 guardları gorunce geri kaçtım

maplerin cogunu açmadna diğer mape geçiyoruz hakkaten.tesaduf rastlamasam oyunda world pvp yok mu diye mesaj atıcaktım hatta
Sosyal ağlarda paylaş

level 27 de bir quest aldım adam tüm çölü gezdirdi bu qeust olmasa ben gidipde oralarda ne varmış diye bakmam anasının nikahı arada temiz 10dk araç sürdüm bu kadar uzak olmamalı baseler arasındaki mesafe veya haritalar kim nerde adam bulacak ha serverlar 2k değilde 20k kişi olur eyvallah
Sosyal ağlarda paylaş

dun egce bi girdim, ful lvl 50 premad ekarsisinda max 38 level adamimiz vardi, haliyle farma aldi herifler

su sistemin dogru oldugunu savunan ve aptyalligini gormiyen adam omrunde oyun filan oynamamistir, cayciya filan yaptirdilar heralde bolster olayini ki hamburger helper bile iddea ederim daha iyi bi bg sistemi yapabilirdi
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...