Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kim jong gg

Supradyn

Öne çıkan mesajlar

M.J. cunki cidden elle tutulabilri baya birseyler birakti arkasinda, cok guzel sarkilar birakti ve cidden iyi bir insandi, hayati boyunca sohreti yuzunden pesini birakmiyan paparazziler tarafindan iskenceye yatirildi adam

bugun M.J. icin dunyayi daha iyi bir yer haline getiren eserler verdi diyebiliyoruz ama Kim Jong Il'in arkasinda zorla yaptirdigi heykelleri, silah zoruyal bestelettigi marslari haric baski ve zulum disinda halkina biraktigi cop yok, M.J. gibi dunya barisi icin calismayi gectim herif dunya barisinin onundeki en buyuk engellerden biriydi

gene elmalar ile armutlar

steve jobs insan olarak bes para etmiyen adamin tekiydi, hayatini ve basarisini borclu oldugu ulkesine vergi vermemek icin 3 ayda bir yeni araba alip plaka alma zamani geldiginde satis yapiyordu, hayvan gibi serveti olmasian ragmen bes kurus yardimi yok kimseye, apple inda onunu kesti bu konuda

ne zaman kendisi aids oldu, o zaman iste product red cikardi, direk rezil herifin tekiydi ama yaptigi urunler ile yepyeni bri sektor yaratti, su anda bu postu yaziyorsam ustunde herifin vizyonu vardir direk, dunyaya cok fazla sey birakti adam

amy vinehouse esrarkesin teki ama, o konuda halki millet
Sosyal ağlarda paylaş

paparnoz said:
Bende diyorum ki hala cult of personality için illa devlet baskısına gerek yok,kapitalist sistem içinde de bu gayet uygulanıyor.

Yaptığım genellemeyi anlamadın sanırım annen ile baban 10 kasımda hiç ağlamamışlar mı mesela ? Öğretmenleri direktif vermemiş mi ? Onu söylüyorum.

Çünkü benim mevzum kim reyizin tiranlığı değil halkın robot haline getirildiği palavrası.

cult of personality nedir anlamamışsın sen, mj'den filan olmaz o. stalin, kimyon gil vs'den (uzatmayacağım google elinizin altında) olur.

bilmem sen seninkilere sor istersen, benimkileri karıştırma? hatta başkasınınkini de karıştırma, çünkü tanımıyorsun hiçbirini. olur mu öyle?

halkı arasında kraldan çok kralcı da var, artık canına tak demiş olsa da kendi ve ailesinin canı için mecbur öyle duran da. siz bu ülkenin dünyadan TAMAMEN izole olduğunu da unutuyorsunuz. dış dünya ile zerre temas yok. kimyon gil tv'sinde "ay'ı dünya'ya getirdim" dese buna ciddi ciddi inanabilecek insan bile vardır mutlaka.

o national geographic belgeselini cidden bir izleyin. ciya propagandası filan değil, bizzat kendileri gezdiriyor kuzey koreli yetkililer zaten. görmenizi istemedikleri birşeyi göremiyorsunuz zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

yok hacı dayı, ben de çetintaşa ilk defa katılmıştım şu quote'deki mevzudan dolayı.

Bizim arkadaşın annesi 1 hafta kendine gelemedi lan m.j. öldüğünde...

2 yanlış 1 doğru etmiyor. Bide zorla ağlatılan insan saçma salak ağlayan insandan daha kötü.

Ama ne yalan söyleyeyim Andy Whitfield öldüğünde cidden üzülmüştüm. Dağ gibi SPARTAKÜS REYİZ gitti =/ Dünyanın öbür ucundaki random bi kaslının ölümünü umursayacağım aklıma bile gelmezdi
Sosyal ağlarda paylaş

abi zorla ağlatılan diyorsunuz hala yahu. orada ağlayanlar şu 3 sebepten ağlıyor olabilir:

1) beyin yıkamasından dolayı
2) birilerine yaranmak için
3) harbi adam süper şeyler yapmıştır, hakkında söylenenler yalandır. adamlar içlerinden gelerek ağlıyolardır.

hatta 4'te gelsin; adamların kültürü budur.

burada m. kemal ile ilgili verilen bir video vardı amerikalılar tarafından yapılan. orada ağlayanlar da bundan pek farklı ağlamıyor açıkçası m. kemal öldüğünde.

diyeceğim tek parti rejimlerinde bu tarz olaylar doğaldır sebebi ne olursa olsun. sen de "aaa salaklara bak nası ağlıyolar" diyebilirsin kültürel farkları anlamadan. misal amerikalı'nın bireyselliğini bencillik, japon'un topluma uyumunu koyunluk olarak yorumlayıp yadırgayabilirsin, hatta dalga bile geçebilirsin. ama böyle yapınca karşındakini anlayamazsın hiçbir zaman.

Tekrardan da söylüyorum, elmayla armut aynı kefeye konulmuş saçma sapan fidel ölünce görün rererö fln yapılmış. fidel ölünce, aynı bunlar gibi ağlayıp vidyoya çekip koyayım buraya, bırak küba halkını. tabi, en sonunda da yaşasın amerikan demokrasisi diyeyim ki komşulara ayıbolmasın...
Sosyal ağlarda paylaş

kim övmüş kimyongilland'ı?

Edit:
ha ayrıca, dediğimi de doğruluyorsun. sen özelliklerini övdüğün ülkeye bir an önce gitmek isteyebilirsin. ancak herkes böyle olacak diye bir kaide yok, her övgü mükemmeliyet belirtmeyeceği gibi, her yergi de her şeyin kötü olduğu, ya da öyle ise bile mücadele diye bir olgu da var olduğundan illa ki kaçıp gitmekle sonuçlanacağı anlamına gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

özelliklerini övdüğüm bir ülkeye derhal gitme gibi bir arzum yok, ama bunu yapıp da "e seni gönderelim oraya madem bu kadar beğeniyorsun, eleştiriye karşı savunuyorsun" denince paçalarım tutuşup "yok aslında ben burada mücadele etmek istiyorum" diye dümeni kırmıyorum.

uğurlar olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

hmm, gerektiğinde çarkı kırarım (birilerine ağzının payını vermek için örneğin). ancak bu söylediğin çark etmek, çark kırmak fln değil, bildiğin senin açından akıl tutulması. yani söylediğin şey o kadar saçma ki, cevap verilecek bir yanı yok. o yüzden sırf bunun için garbage'de bir başlık açayım ve bir hafta boyunca uplayayım. eğer ben çark etmişsem millet benim yavşaklığımı, eğer sen saçmalamışsan da bunu görsün.

şimdi iyi geceler...
Sosyal ağlarda paylaş

micheal jackson'a tabiki üzülücez. gencliğiizin bir parcaısnı oluşturmasını, duygusal bağımızı bır kenara bırak. hayatı boyunca ugrastıklarıyla, verdiği mesajlarla, hesap edilmiycek kadar cok hayırseverliğiyle, zaten üzülmeyi anılmayı hak eden şahane bir insan kendisi.

yarın öbür gün bill gates öldüğündede üzülcem.

Jackie chan öldüğünce ağlamaktan göz pınarlarım kuruycak.

kimse kimseye hesap vermek zorunda değil neden üzüldüğüne dair. ama mantığı sorgulamak istiyosan, mj'ye ağlamak üzülmek cok mantıklı, kim jong il'in ölümünden mizah malzemesi cıkarmakda bi o kadar mantıklı
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

şimdi iyi geceler...

anladım. yani kısacası kimyongilland'ı pratikte krallık olsa da sırf kağıt üzerinde komünist diye forumda savunuyorsunuz, din kardeşliği konseptinin ideoloji versiyonu sadece bütün olayınız. ha yoksa kendiniz tadasınız gelmez asla.

şunu baştan diyeydin de bileydik. :/
Sosyal ağlarda paylaş

Valla lol yani bir kaç kişi o zavallıların gerçekten ağladığına inanmış..
Ülkenin 3 kuruşunu nükleer silahlara harcayıp 2 milyon insanı açlıktan öldüren bi diktatöre niye ağlasın insanlar?
Sevinçten ağlasalar, o da mümkün değil junior kim hemen iş başına geçti..
Petrol kaynakları falan olsaydı, Amerikanın demokrasi getirme ihtimali olurdu, o da yok, acıdım bu insancıklara..
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...