Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

%170 zam yapıldı!

dusuncelihayvan

Öne çıkan mesajlar

Dregoth said:

Abi pardonda 5400 TL de o kadar abartılacak para değil. Senede 37K $ demek. AKP'yi savunmuyorum, yanlış anlamayın, sadece para o kadar yüksek değil.

Adamlar danışmanlık yapıyor sadece tam günlerini vermiyorlar. Öğretmen falan olup da danışmanlık yapan insanlar tanıyorum, yanlış mıyım?
Sosyal ağlarda paylaş

Ya Meclis danışmanı olacak kadar yetkinlikte gördüğünüz bir insana part-time veya full-time bu civarda bir ödeme yapılması, şahsımca gereklidir.

Ha, soruyu şöyle sorarsak, bu meclis danışmanları kimlerdir, kalifikasyonları nelerdir, neye göre seçilirler, ciddi olarak bu işe yetkinler midir v.b. O zaman daha anlamlı bir cevaba ulaşabiliriz. Tanıştığım bir meclis danışmanı var, özel sektörde stajyer yapmazlar adamı. Ona, ben de sinirleniyorum vergimi böyle harcıyorlar diye, ancak meclis danışmanları 5400TL alıyor reröre yapmakta anlamlı değil kanaatindeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

Yahu bakın konu ne kadar maaş aldıkları değil maaşlarındaki zam. Şu durum gayet olabilir, evet eskiden belki maaşları hak ettiğinin altındadır. Ama bu ülkede maaşı hak ettiğinin altında olan tonlarca tonlarca, meslek grubu var. Sen bunlara gıdım gıdıp zam yaparken meclis danışmanlarına bam diye %170 zam yaparsan ne olursa olsun buna kızılır, bundan şüphelenilir yapmayın etmeyin. Ki bazı danışmanlar için full time meslek olmayabilir bu o zaman daha da feci zira full time çalışıp hak ettiğini almayan onca meslek grubu varken gelip danışmanlara bu kadar zam yapan hükümetin alnını karışlamak lazım ama nerde Türkiyede o
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye'de demokrasi veya toplum yok ki. kim daha çok bağırıyorsa onu iktidar seçip onu övüyorlar. tayyip en çok bağıran olduğu için şu an o iktidarda o var ve her gün ballı kaymaklı sofralarda bulunuyor.

kimse vergi vermediği ve devletin paraya ihtiyacı olduğu için vergiler arttırılıyordu di mi sürekli?
devletin neye ihtiyacı olduğunu gösteriyor bu.
birkaç ay sonra milletvekilli maaşlarına da %170 zam yapılır.
Sosyal ağlarda paylaş

6 yıl oku, tusu kazan, zorunlu hizmete git vs, sonra gel döner sermaye olmadan 2 milyar maaş versinler.
http://teknonline.com/2012-doktor-maaslari-2012-doktor-maasi-zamlari.html

a doğru tabii, performans sistemi getirmişti bu hükümet di mi,
bir şekilde hile aldatmaca yaparak 6.5-7 milyar kazanma imkanları vardı di mi...
tamam o zaman %170 zam helal olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

Bu arada ben yüksek lisansımı bitirince devletten alacağım para 2-3 milyar gibi bir şey. O da kadro bulabilirsem. Bulamazsam 700 liraya dışardan işçi alma kanuna göre çalışacağım.

Okuyanla çalışan adamın bu ülkeyle işi olmaması lazım.
Nasa'da çalışmış bilimadamının iş bulamadığı, hatta "Madem bu kadar iyi ingilizce biliyorsun git turizm sektöründe çalış" denildiği bir ülke burası.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...