Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Beko Basketbol Ligi 2011-2012

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

Yönetimin tek bir suçu var o da Demirören'lerin sözüne güvenip hızlı ve yedekte bekleyen bir B planı yapmamış olmamaları...

Bu sene Beşiktaş resmen hayatı öğretti bize, duygusal olmayı bir kenara bırakıp gerçeklere odaklanmak ve herşeyden önce bireylere asla güvenilmemesi gerektiğini gösterdi. Erdoğan Demirören öyle bir hava yarattı ki oğlunun aksine gerçek Beşiktaş'lı oymuşta Beşiktaş'ın başarısı için herşeyi yaparmış gibi gösterildi, inandık. Oğlu gibi değil dedik ama birşeyi unuttuk. Oğlu kulübün içine ederken ses çıkarmayan Beşiktaşlı bir anda mı Beşiktaş'a dönecekti ?

1 sezonluk Deron reklamı sponsorluğuydu belli, yeni yönetim geldiği ilk gün Demirören sponsorluğu bitirilecek dedi. Lig geldi, kupalar geldi derken Ergin Ataman'da Milangaz yoksa yokum diyince düştük yine adamların ocaklarına, süreci uzattılar uzattılar. Bu arada varız diye ateşlediler ama iş son imzaya gelince öyle bir darbe vurdular ki ... Helal olsun ...

Takımı şu dönemde o kadar zor bir duruma düşürdüler ki, bilemiyorum. Ergin Ataman'ın Milangaz yokum diyince direk GS ile görüşmeye gitmesine de çok rahat senaryo yazılır. O kadar düşünmek istemiyorum gerçi ...

Medicana 10M biz veririz demiş, haftasonuna kadar netleşebilirmiş sponsorluk ki bir an önce gerçekleşse iyi olur. En azından oyuncularımızı elimizde tutalım.

Yönetim şunun farkına vardı ama, basketbol şubesi çok önemli ve futbol ile dengelediklerinde taraftarı memnun edebilecekler. O yüzden şubenin tepetaklak dağılacağını sanmıyorum ama kadronun sağlam bir şekilde dağılacağı malum, en kötü Ergin Ataman yanında yine götürür en sağlamları çıplak bırakır...

Neyse geçmiş olsun, harika bir sezon yaşadık. En kötü eğlenceli bir sezon daha yaşayıp bu rüyanın biteceği belliydi zaten ama ne bilelim bu kadar keskin bir düşüş olacağını :(

Babadan oğula nesil bunlar diyip bitireyim, daha çok şey var kafamda ama üzüntülüyüm lan. Sanki ben yatırmışım sponsorluk anlaşmasını gibi üzüldüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Erman Kunter'i de biz alalım bari asdfs

Şaka maka bence bu planlı bir girişimdi. En azından bu işin yatacağından Ataman'ın haberi vardı. Sürekli olacak bu iş, olacak derken Mahmudi'nin kovulmasının hemen ardından GS söylentileri çıktı, Demirören yoksa yokuma bağladı işi iyice, hatta doğuştan GS'liyim diye başladı daha önce hiç konuşmadığı halde bu konuda :)

Tak sponsorluk bitti, yarım saat içinde Ergin Ataman prensip anlaşması yapıyor ve 1.5 saat sonra TT Arena'da Lütfi Arıboğan ile görüşmeye giriyor. Daha önceden çeşitli görüşmelerin olduğu o kadar açık ki, yani aksi iddia edilemez.

Ha suç yine bizde tamamen, sezon bittiği gibi ya Demirören'e yol vereceklerdi komple ya da sözlerine tamamen güvenmeyip anında müdahale edebilecekleri bir B planı olacaktı.

Eninde sonunda sponsor bulacağız. Şuan bu ülkede kendini satabilecek en iyi konumdaki takım Beşiktaş'tır. Yine sağlam bir sponsor bulacağız, Beşiktaşlıların çok küfrettiği Tuncay Özilhan ben Beşiktaş'ı sponsorsuz bırakmam bile demişti birkaç ay önce,

Ama şu takımı korumak çok önemli birşey cidden, Hawkins Beşiktaş bana can verdi, ayrılmak istemiyorum demişti. O kalırsa tahminen kadronun önemli bir kısmı da koruruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Nerde koruruz Ataman gidince bonsu ve arroyyo yu götürmez mi sanıyorsun? Zaten bizim 2-3 kilit adamı alsa bizi eurolig dende şutlarlar bu boktan takımla bişi yapamazsınız diye. Gs gider yerimize bizde mal mal bakarız. Bu beceriksiz yönetim doğru hamleler yapmazsa seneye kibrit çöpü bile almam ki bu basket maçlarında aldığım eşyların haddi hesabı yok.

Artık yöneticilerde gidip kendi seyreder takımı. Bu kadar ezikliğe taraftar gelir mi sanıyorlar anlamadım....
Sosyal ağlarda paylaş

Hawkins kaldıktan sonra basit birkaç ikna yöntemiyle Bonsu çok rahat kalabilir. Çok iyi arkadaş oldukları biliniyor, Beşiktaş'ı sevdiğini de söylemişti ama belli olmaz tabii,

Dudley'i götürür yine geçen sefer ki gibi :) Serhat gider belki Türklerden, başka da götürmez. Kemp'i alır yine sdfsda

Ergec'in direk Euroleague'in zirve takımlarından birine gideceğini düşünüyorum. Türkiye'de kalıp kendine yazık etmez bu sezondan sonra, hani Ergin Ataman bile kalsa giderdi.

Arroyo'da paraya bakar tahminen, Ergin Ataman istiyor diye takım değiştireceğini hiç sanmam.

Sponsor çabuk bulunursa sorun olmaz takımı korumak adına, bak mesela Erman Kunter ile yapılan GS'nin prensip anlaşması çöpe gitmişken gelsin bize, gençleri oynatmayı çok iyi biliyor. Hem Kartal'ı da adam eder, sivriltir belki :) Hem o hamle ile oyuncularda hemen kaçmak istemez.

Geçen sefer oyuncuların tamamı kaçarken gelecek yıl için zerre ümitleri yoktu. Biz ne olrsa olsun gelecek sene Euroleague'e gideceğiz ya, sponsor her şekilde bulacağız tek sorunumuz iyi bir koç. Bu sefer elimizde bir artı var.

Euroleague kozu varken oyuncuların çoğu dağılmak istemez paraları ödendiği sürece
Sosyal ağlarda paylaş

Bir bakıma iyi oldu. Demirören ailesinden pozitif olarak komple kurtulduk. Arkasında bıraktığı zihniyet ve şakşakçılardan kurtulursak kanseri tedavi etmiş olacağız. Babanın oğlundan farkı olmadığını da gördük.

Ayrıca Ergin Ataman kaçmadı. Direk planlanmış bir süreç olduğunu düşünüyorum bunun, Milangaz sponsorluğu devam ettirmeyeceğini söylüyor ve tam bu haberin üstünden 6 saat geçmişken bütün işler resmiyete dökülüyor. Bize Demirören sponsorluğuna güvenin, onlar yoksa bende yokum diye diye tek hedefe kitleyen de, umudu bu yöne iteleyen de kendisi, hemen bırakıp giden de kendisi,

Tahminen biliyordu sponsorluğun devam etmeyeceğini, GS'de Oktay Mahmudi'yi yolladıktan sonra haklı olarak sözleşmesi sona eren koçlarla temas kurdu, GS'li Ataman var en formda isim olarak. 3 kupalı takımı bırakıp çocukluktan tuttuğu takıma gitti. Giderken laf yememek, satıp giden adam olmak yerine şartlar oluşmadı da gitti denmesini tercih etti.

Bu tip bir süreç bu kadar hızlı olup bitiyorsa, malesef planlanmış işler vardır. Bugüne kadar hep böyle olmadı mı?

Hayırlı olsun ne diyelim. Biz her şekilde sponsor bulacağız, belki de Milangaz'ın verip verebileceğinden daha iyisini bulacağız. Takımı korumak şuan düşünülmesi gereken tek şey olmalı, yönetim basketbol şubesine verilen desteğin farkında ve orayı diğer branşlar gibi boş bırakmazlar.

Bu süreçte yönetime de çok laf ediliyorda getirilen durumda bir B planı oluşturmamaları dışında hiçbir suçları yok, suçlu konumunda bırakılıyorlar. Ha gerçi o kadar güven aşılandı ki yedek sponsor aramak gereksiz gibiydi asdfdsa

Gerçi Medicana ile bir süredir görüşülüyor deniyor, sağlam gelecekler vs. de bakalım. Bir an önce sonuçlanmalı ve sağlam bir koç bulunmalı, Kunter reyiz gelsin, çıta düşmesin
Sosyal ağlarda paylaş

hawkins ve arroyo 'u da yanında hatta belki erzeg hatta belki bonsu gibi en önemli adamlarıda yanında götürecek muhtemelen, bu filmi biz daha önce görmüştük.

hatta idda ediyorum, demirören yeni yönetim zarar görsün , basket takımı benim kurduğum takımdı ben dağıtırım kafasıyla, yönetimi oyalamış, hatta ataman ' a para vererek biz sponsorluğu bırakıcaz sende al bu parayı o takımda durma demiş olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Yani Ergec cidden mükemmel bir adam, CSKA tam onun kalibresinde bir takım, BJK'ye nasıl düşmüştü bu sezon başında onu anlamak bile güçtü aslında :)

Takım her şekilde korunsaydı ve sponsorlar üstüne sponsorlar gelseydi yine giderdi o, yakışır daha yüksek formalarda başarılar ona çünkü,

Şunu da çok sevdim;

Arash Yaghoubi ‏@arraasshh
" ' Ah be dostum sponsor her zaman bulunur ' dedi taraftar.. ' Para ' dedi Ergin kısık bir sesle ..ve gitti ... Ergin Ataman Galatasaray'da"
Sosyal ağlarda paylaş

sonuc olarak biz sarkımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz...

bitmesin dertler......... beşiktaşlıyız ölene kadar

duydunmu tüpçüüüüüüüüüüüüüüüüü milangaz'a bir sana iki yürüüüüü , ergin sanada 3 tamam mı koçum

haydeee ...... lay la lay lay lay...

oooh içiyorum valla ne güzel geldi, yarasın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...