Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Rakamlarla Türkiye'nin 8 Yılı

Lord_Argos

Öne çıkan mesajlar

Abi kendimi bildim bileli akpnin siyasi kısmını eleştiririm ama şu ekonomi konusunda dışarıdan baktıgın zaman eleştiremez kimse. İçeriden bakıp 'yandaş taraf aşırı zenginleşti türbanlı ciple geziyor ama bir profesörün beton kafa kadar para kazanamaması bu ülkede geri kalmışlıgın sembolü haline geliyor' diyebilir en fazla.

Evet ülkemizde genel açıdan ortalama alınırsa bizim gibi bir ülke için bence gayet yeterli düzeyde sonuçta 8 senede ne batırdı yerle bir etti ülkeyi ne kalkındırıp tavan yaptırdı olması gerektıgı kıvamdan çok çıkmadan orta pişmiş halde kavruluyor sorun içerde ki eşitsizlik olur en fazla onu nasıl ıspatlarız bilmiyorum tabii.

Onun dışında cari açık çok fazla demeyin ben bildim bileli cari açık fazlaydı deli gibi ne var ne yok uc bes kurusa özelleştirdigimiz konuya odaklanın daha çok. Özelleştirmenin arkasındayım ve destekçisiyim sadece uygun fıyata satmadık bence bir çok yeri sorun orda.

Bunlar dışında ekonomik eşitsizlikti cari açıktı ekonomik krizdi tamamen global zaten bu devirde harika bir ekonomik plan beklemek hemde muhafazakar sağ partiden beklemek bunu mucize olur yapmayın ekonominin dünyada bu halde oldugu bir durumda türkiye ve akp gibi iki etkenle bence biz yine iyi idare ediyoruz.

Tekrar edıyorum asla akpye oy vermem ve yaptıgı bir çok konudan şikayetçiyim ama akp gibi bir partiyle ve ekonomik krize ragmen halimiz buysa şükredelim bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

dusuncelihayvan said:

hakaret yok. Varsa basarsın sağ da kırmızıya. "Demokrasi" var ya bu ülkede.

Bildiğinizi anlatın bıdırdamayın.

Hmm, diyorsanız ki medyanın sunduğu veriler yanlış. TÜİK yanlış veriler sunuyor, insanlar yanlış biliyor. Aslında rakamlar farklı

buyrun beyler,

devir sizin olduğu gibi önce siz konuşun.

ya ne zamandır postlarını takip ediyorum

sende böle bi türk sevdası
hani bok olsa peşinden koşarım

tripleri falan

nedir olayın çok merak ediyorum, hiç bir konuda türk malı bişeye toz kondurmuyosun ya

ahahaha çok milliyetçiyim cCc neyi takip ettin allasen ya.

THY ile ilgili yorum yaptım sadece. THY öyledir böyledir bilemem ben sadece sizin o kurumu bu kadar aşağılamanızın yanlış olduğunu söyledim. THY avrupa'nın en büyük ilk 10 havayolu firmasından bahsediyorsunuz üstelik bahsederken, bizim bakallın çırağı bile banka kredisiyle pilot oldu diyebilecek kadar cehalet örneği gösteriyorsunuz.

Yapmayın lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

Lord_Argos said:

Düsüncelihayvan'ın tarzı böyle bence, söyliyeceğini esirgemiyor bu beni rahatsız etmedi ama bazı arkadaşlar rahatsız olmuşlar sanırım.

hayır ama adam her şeyde bariz böle , yani konuyla alakası olsun olmasın direk bi faşo yapı var adamda

kendi sölesinde nedir n değildir bilelim ona göre sallamayız yeri geldiğinde

böyle misal ben cevap vermek zorunda kalıyorum sıkıntı yaratıyor bazen
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Karea said:

dusuncelihayvan said:

hakaret yok. Varsa basarsın sağ da kırmızıya. "Demokrasi" var ya bu ülkede.

Bildiğinizi anlatın bıdırdamayın.

Hmm, diyorsanız ki medyanın sunduğu veriler yanlış. TÜİK yanlış veriler sunuyor, insanlar yanlış biliyor. Aslında rakamlar farklı

buyrun beyler,

devir sizin olduğu gibi önce siz konuşun.

ya ne zamandır postlarını takip ediyorum

sende böle bi türk sevdası
hani bok olsa peşinden koşarım

tripleri falan

nedir olayın çok merak ediyorum, hiç bir konuda türk malı bişeye toz kondurmuyosun ya

ahahaha çok milliyetçiyim cCc neyi takip ettin allasen ya.

THY ile ilgili yorum yaptım sadece. THY öyledir böyledir bilemem ben sadece sizin o kurumu bu kadar aşağılamanızın yanlış olduğunu söyledim. THY avrupa'nın en büyük ilk 10 havayolu firmasından bahsediyorsunuz üstelik bahsederken, bizim bakallın çırağı bile banka kredisiyle pilot oldu diyebilecek kadar cehalet örneği gösteriyorsunuz.

Yapmayın lütfen.

bak güzelim orda da anlatmaya kalktık

sen bize host muamelesi yaptın

yani bu arada sen kimsin ki
yani host bile değilsin belki

herşeyi en süper sen biliyorsun ama türkiyede pardon
Sosyal ağlarda paylaş

ben mi gazeteden okudum ? ahah sanki bilmiyorsun pederin mesleğini. daha geçen bahar doğudalardı köylü teşvikleri için

nerden ne okuyorsun bilmiyorum viktor ama bu olay böyle. köylü çıkmıyor, beslemiyor. yapsa bir tane bile bırakmadan haraç kesiyor pkk. en son geziden gelen hikayeleri anlatsam ankara sınırını geçmeye bi tarafın yemez
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Viktor said:

bi ithalatci gecen gun tek cumleyle turkiyenin dramini su sekilde ozetledi konferansta
"Amerikaya sattigim 2 gemi mermer bir kasa iphone kadar kazandirmiyor"

mermeri ocaktan çıkarıp, kesip, gemiye yükleyenlere amele deniyor yalnız. o amelelerin maaşlarını ödemek insanı ihracatçı yapmaz.

mermerle iphone karşılaştırması yapan insanlarla fazla takılma, köreltir seni öyle çevre. bize üretimimizi çeşitlendirecek, katma değeri yüksek ürünler geliştirecek, bunları satabilecek akıllı insanlar lazım. demedik ki "ihracatımız patladı, parayı koyacak yer bulamıyoruz."

bu başlıkta çok amele bir tartışma ortamı oluştu, ben gidiyorum hehe

cekirdek findik uzum ornegini veren sensin, mermer kesiminde konulan katma deger tarimdan 5-6 kat daha fazla, dalindan topla paketle yallah

turkiyenin marka degeri olan nihai urun uretebilmesi lazim ama bizim hala kendimize ait kuresel bir markamiz mevcut degil

su anda ozellikle uluslararasi isletmecilik cercevesinde yapilmasi gereken 4 sey var

1-kuresel bir marka cikarabilmek

2-kobileri gelistirip aile sirketlerini suratle kurumsallastirarak halka acmak

3-kumelenme sorununun asilmasi, isletmeler arasinda japon keiratsu modeli gibi ihracat icin isbirliklerinin saglanabilmesi, daha fazla ortak girisim

4-ortadogu gibi yeni yeni oturmaya absliyan atil bir pazarin gobegindeyiz, anormal bir potansiyelimiz var bolgedeki tek sanayilesebilmis ulke olarak, somurge baglarina benziyen anormal bir kultur bagimiz var bolge ile, burdaki insanlari az cok taniyoruz, burdaki insanlarin is yapis sekillerini biliyoruz, orta dogu pazarindan aslan payini almamiz olasi ancak "Sifir sorun" gibi cocuk hayalleri ile "heryerde sorun" asamasina geldigimizden cok ciddi bir problem var burda, disisleri arap baharini iyi yonetemedi, isletmeler basbakanin libyada actigi kapidan yararlanamadi gene fransizlara kaptirdik cogu firsati
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

Neyi anlattın yahu? Anlatabildin mi bir şeyi? Ben dedim ki, donanımsız adam THY'de pilot olamaz. sen olur dedin sonra çevirdin iş ahlakı yok profesyonellik yok hede hödö. Ben sana pilotlarımızın ahlaklı olduğundan değil, donanımlı insanlar olduğundan bahsettim.

Daha profesyonellik, iş ahlakı gibi kavramların ne anlama geldiğini, kişinin donanımı, background'ı ile farkının ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun ben buna üzülüyorum.

Okuyan çocuklarsınız, tartışabilecek kapasitedesiniz. Böyle küçük hatalar yapmayınız.

Her neyse bu konu orada kaldı. Uzatmanın anlamı yok. Sen haklısın.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Karea said:

Neyi anlattın yahu? Anlatabildin mi bir şeyi? Ben dedim ki, donanımsız adam THY'de pilot olamaz. sen olur dedin sonra çevirdin iş ahlakı yok profesyonellik yok hede hödö. Ben sana pilotlarımızın ahlaklı olduğundan değil, donanımlı insanlar olduğundan bahsettim.

Daha profesyonellik, iş ahlakı gibi kavramların ne anlama geldiğini, kişinin donanımı, background'ı ile farkının ne olduğunu bilmeden konuşuyorsun ben buna üzülüyorum.

Okuyan çocuklarsınız, tartışabilecek kapasitedesiniz. Böyle küçük hatalar yapmayınız.

Her neyse bu konu orada kaldı. Uzatmanın anlamı yok. Sen haklısın.

konuyu dağıtmayalım sorunun varsa havacılıkla ilgili
diğer konuda ben seni aydınlatırım istediğin kadar
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi eğlence için infographics hazırlayan bir ajans kuralım.

adam gibi analiz ile bakalım bunlara lan.

böyle yavan ve düz data ile ne karşılaştıracaksın ki zaten.

Katılıyorum, bence de yorum yapmak için fazla yüzeysel. Bu tablodan ülke gidişatı ile ilgili yorum çıkarmak fazla Yılmaz Özdil kaçıyor ya.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Imm sonra

Dana etinin fiyatının artmasının sebebi ise vatandaşın artık daha fazla dana eti yiyebiliyor olması! Eğer vatandaşlarımız dana eti yiyemiyor olsaydı fiyat bu kadar artabilir miydi!

çok eğlenceliymiş lan hükümet yalamaca

direk bakan yorumu bu.
c/p yapsalar şunu şaşırmam
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Imm sonra

Dana etinin fiyatının artmasının sebebi ise vatandaşın artık daha fazla dana eti yiyebiliyor olması! Eğer vatandaşlarımız dana eti yiyemiyor olsaydı fiyat bu kadar artabilir miydi!

çok eğlenceliymiş lan hükümet yalamaca

dusuncelihayvan said:

Türkiye şu an dış politikada çok güçlü,
ülke daha demokratik,
insanlar istediğini söyleyip, istediği gibi sokaklarda gezebiliyor,
dünya da genel bir kriz varken bizim tablomuz çok çok iyi,
ha bi de, 84 diyarbakır cezaevinde kürtlerin neler çektiğini bilmiyorsunuz.

(tu)
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Avrupa Birliği'nde çoğu ülkede taksitle alışveriş yapmanız güçtür. Eğer taksitle alışveriş yapacaksanız, bir maaş garantiniz ve kartınıza kefil olan biri olmak zorundadır. Taksitli alışverişler ise sadece belli bir meblağnın üzeri için geçerlidir. Daha çok ürün sınıflandırılmasına gidilir. Elektronik gibi ürünlerde taksit yapabilirsiniz. Bunun bu şekilde olması, tüketimi azaltmaktadır.

taksit ile almak güç mü onu bilmem de,
avrupa sitelerinde ürünün fiyatı yazar,
türk sitelerinde ilk başta taksit yazar "peşin fiyatına 12+3 taksit" gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...