Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

`ben penisimle bile uçak kullanırım`

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Oo o konuda gerçekten fakülte yönetimi çok yardımsever ya. Fotokopilerimizi iibf altındaki fotokopiciye bırakırlar, bizim makine binası direk dibinde mesela iibf'nin. Diğer mühendislik bölümleri de pek yakın.

Onları bi kenara bırakın, binaları bakımda olan çevre ve tekstil mühendisliğini makine mühendisliği binasındaki dersliklere yönlendiren bi fakülteden söz ediyoruz, bunu bi düşünün...
Sosyal ağlarda paylaş

Her İsteyen THY'ye giremez.
1 ) torpil lazım
2 ) torpil lazım
3 ) torpil lazım.

Onun dışında, yabancı kardeşler için türkiye çok iyi bir ekmek kapısı heryer yabancı efo kaynıyodu.şimdi yavaş yavaş sivil havacılıkta baskı yapmaya başladı "türk efoları da alıcaksınız" şeklinde..
O yüzden bir çok şirket yabancı efolara yol veriyo.
Bizden de çok iyi ve kaliteli pilotlar çıkıyor.Yok öle bişey.Askeri kökenli abilerin zaman zaman o tarz falsoları olabilir ama genelinde onlar da çok çalışkan ve bilgili.
Sorun yok rahat olun.
He bu arada Parayı vereyim pilot olayım diye bişey de yok onu da belirteyim o 14 ders adamın canını okuyor.Güzel bir ingilizcen ve iyi bir alet bilgin olması lazım.haricinde kimse hiçbir yere almaz seni.
Her parayı veren pilot olamıyor.Olamayanlar var bissürü örnek olarak bu camia'da olmadığınız için farketmemiş olabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

saplashaman said:

abi madem o kadar kötü bizim thy,neden her ay bir uçağımız düşmüyor,siz hiç küçük şehirlerin havaalanlarını gördünüzmü?oralara uçak indirmek zamanında ateş altındaki kabil havaalanına uçak indirmekten zordu,bi tarafımdan da atmıyorum bunu birebir duyduğum için söylüyorum ve hala kötü pilot terimini kullanıyorlar,bence almanlar için söylesinler,ne bileyim amerikalılar için söylesinler,heriflerin her hafta kabinde alkol alıp rezalet çıkardığı skandallarını okuyouz haberlerde ha ben kimmiyim bir vatandaş sadece...:p

Eskişehir havalimanında daha geçen seneye kadar taxi way yoktu bir 737 300ün sığabilceği kadar.
Gayette alkışlarım evet oraya uçak indiren pilotlarımızı. İndiriyorlar da, indirdiler de gözümün önünde. Oturdum kokpitte izledim. Benim çalıştığım firmalarda böyle salak bişey yaşanmadı tabii. Ama yapılmıştır, eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Çok yakın bir arkadaşım geçtiğimiz 1.5 yılı abd de florida da geçirdi, thy nin yaptığı yaklaşık 5-6 ay süren pilot alım sınavlar silsilesinde başarılı olduğu için.
Deli gibi eğitim aldılar, şu anda eğitimleri Türkiye de devam ediyor. Tamamen sallamışlar thy çatır çatır kendi pilotlarını yetiştiriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Karea said:

TK daki pilotların çoğu asker kökenli ( eski olanları ) ve askerde alıştıkları için gökyüzünü sadece kendilerinin sanıyorlar

genelde kural falan takmazlar kafalarına göre uçarlar malesef

heea sarıyer dolmuşu kullanıyor zaten
kural takmıyormuş

pilot dediğin adam sarıyer dolmuşu kullanan adamın uçanı zaten
mantık aynı adamda bişey farketmiyor o yüzden

uçarken dikkat edin diyorum ben , ki bu mesleğin göbeğinde bir adam olarak

/saygılar
Sosyal ağlarda paylaş

benim en yakın arkadaşlarımdan biri bi mezun olabilse direk pilot olmak için başvuracak.. ufak bi uçakları falan var, oldukça ilgili havacılık konusunda.. anlattığı kadarıyla da öyle o kadar kolay değil o işler. pilot olduktan sonra da hele yolcu uçaklarında falan yok kontrol yapmadı yok onu bunu yapmadı tarzı şeyler sırf iftira çok net. adlarını vermek istemiyorlarmışmış.. çamur at izi kalsın anasını satiim.
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

pilot dediğin adam sarıyer dolmuşu kullanan adamın uçanı zaten
mantık aynı adamda bişey farketmiyor o yüzden

uçarken dikkat edin diyorum ben , ki bu mesleğin göbeğinde bir adam olarak

Dikkat edin derken? Uçağa binmek isteyen gençlere tavsiyeleriniz nelerdir? Nasıl dikkatli olabiliriz? Hangi koltuklar daha güvenlidir? Yada yolun ortasında pilotu beğenmezsek ne yapalım?
Sosyal ağlarda paylaş

Bu bi baltaya sap olamayıp host olan tiplerde mesleğin göbeğinde adamız havalarına girmiyor mu ayrı deliriorum.

hea öyle. THY zaten tahıl ambarı. Önüne geleni alıyor. Kokpite de tesbih koyup caddeye çıkıyor adamlar.

Güzel yavrum,

Star alliance üyesi bir kurumdan bahsediyorsun. Dünyanın en büyük 9. havayolu şirketi. filosunda 180'den fazla uçak var. En hızlı büyüyen havayolu şirketi.

Kurum içinde yöneticilerin zihniyetini bilmem ama afedersinde göt ister bi bok bilmeyen adamı kokpite sokmak. Kıçını yırtsan eğer mühendislik ya da üst düzey okullardan mezun biri değilsen pilot olamazsın.
Bana tek bir tane pilot göster THY'de background'u olmayan. tek bir tane göster.

Kıskanıyor musunuz adamları napıyosunuz anlamadım ki. Siz herhalde milletvekili kartı ile gidip thy de pilot olunduğunu sanıyorsunuz. THY izin verse star alliance izin vermez bilgisiz pilota.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi ben işin aslını size aktarayım istersiniz. Türk Pilotlar ve yabancı pilotlar arasında bir sürtüşme var.

THY kendine yeni pilotlar katabilmek için mühendislik fakültesi gibi üst düzey bölümlerden pilot alımlarıyla ilgili duyuru yaptı ve bunların mesul kaptan olarak uçabilmeleri için nerden baksanız bir 10 sene duruyor. Onlar da büyüyen uçak filosu açığını uygun fiyata çalışan yabancı pilotlarla kapattı. Bu da eskiden beri askeri sisteme alışagelmiş, subaylık yapmış, emretmiş asker kökenli adamların moralini bozuyor. Dolayısıyla yabancı kaptanlarla çatışıyorlar.

Bizim pilotlarımız gerçekten kabiliyetli ve yetenekli pilotlar. Tecrübeliler. Ama yabancı pilotların burada haklılık payları var. İş ahlakları çok daha profesyonel, biz de onlarla çalışınca bunu görebiliyoruz. Fakat onlarda da böyle ırkçı söylemler söylemeye bahane bulabiliyorlar, haklı oldukları taraflar var ama bunu bahane olarak malesef kullanabiliyorlar.

Güzel oluyor bence, bizim pilotlarımız da biraz daha profesyonelleşirler. Zaten o eski hükümdarlıkları kalmadı, böyle olayların olmasını tuhaf karşılamıyorum.

Yolcuya gelince, hiç bi şey olmaz. Hala uçaklar gidiyor ve geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Yolcuya gelince, hiç bi şey olmaz. Hala uçaklar gidiyor ve geliyor.

Pilotlar da olaya böyle bakıyorsa söyle bi daha THYye binmeyelim. Bu biraz türk mantığı olmuş her 10 uçaktan 1'i düşmediği sürece sorun yok. Ha THYnin şuana kadar istatistiksel verileri iyi kötü değil ama zihniyet değişikliği olduysa, geçmiş verilerin hiç bir anlamı yok.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...