Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

`ben penisimle bile uçak kullanırım`

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

Bizdeki bu türkler krodur bi boku beceremeyiz olayını anlamıyorum bende THY dediğimiz dünyanın en iyi 2. havayolu firması.Elbet içlerinde uçağı penisiyle kullanabilcegini idda edenler vardır ama ben kontrollerin yapılmadan uçuluguna inanmıyorum.Herkesin dediği gibi çoğu asker kökenli THY pilotlarının.Bizim hava kuvvetlerimizindeki pilotlarında dünyadaki en iyi pilotlar arasında gösterildiğini düşünürsek sadece kötü reklam amaçlı ortaya atılmış bir idda olduğu bence cok açık
Sosyal ağlarda paylaş

abi madem o kadar kötü bizim thy,neden her ay bir uçağımız düşmüyor,siz hiç küçük şehirlerin havaalanlarını gördünüzmü?oralara uçak indirmek zamanında ateş altındaki kabil havaalanına uçak indirmekten zordu,bi tarafımdan da atmıyorum bunu birebir duyduğum için söylüyorum ve hala kötü pilot terimini kullanıyorlar,bence almanlar için söylesinler,ne bileyim amerikalılar için söylesinler,heriflerin her hafta kabinde alkol alıp rezalet çıkardığı skandallarını okuyouz haberlerde ha ben kimmiyim bir vatandaş sadece...:p
Sosyal ağlarda paylaş

dusuncelihayvan said:

Abi madem o kadar kolay gidin bnakadan kredi çekin yatırın paranızı aylık 20-30bin lira maaşınızı garantileyin şimdiden.

THY temiz bir kurum değil elbetteki ama THY de pilot olmakta öyle kolay değil. Star alliance üyesi hava şirketinden bahsediyorsunuz, 3-5 uçaklı özkayserililer havayolundan değil.
Pilotlar iç denetimin dışında bağlı olduğu yurtdışı kurumları tarafından da denetleniyor. Otobüs firmasında kaptan olmuyorsun.

Elbette torpil dönüyordur ancak o noktada torpil yaptırabilen adam zaten yeterli donanıma sahip adamdır. Kafadan bir kere bilmem kaçbin uçuş saatini tamamlamadan kokpite giremiyorsun.

sunexpress mesela luftansa nın oda sa uyesi bi hava yolu şirketi adam hostlarını bile belli testlere tabi tutup (coğunluğu el göz koordinasyonu uzerine) akabinde bankadan kredi cekip adamlarını hollandaya 2 yıllık kursa gönderiyor donustede iş garantisi, krediyide 5-10 yılda maaşından kesmeyi taahut ediyor thy de de vardır bu olay muhtemelen yani belli testleri gecebiliyorsanız hava yolu pilotu olmak öyle cok zor bir şey deil
Sosyal ağlarda paylaş

Olay biraz çarpıtılmış. Parayı basan eğitimleri alabilir ve gerizekalı değilse o eğitimleri geçer. Ama o eğitimi geçen insanların sorumlu, mantıklı ve makul insanlar olması anlamına gelmiyor.

Ama 150000 eğitim parası sokaktaki ego sorunu olan it kopukların pilot olmasını engelliyordur (malesef burda böyle bir ayrımcılık yapmak zorunda kalıyorum), onlar da tabi gidip polis oluyor.

Halbuki üniversiteler işinden memnun olmayan mühendislerle dolu. Makul notlarla mezun olan bir çok mühendis bulabilirler hem de onları istemedikleri bir iş yapmaktan kurtarmış olabilirler. Makul bir notla mühendislik fakültesinden mezun olmak baya sorumluluk ve mantık istiyor ne de olsa hehe
Sosyal ağlarda paylaş

ne alaka yav? mühedis fakültesinden mezun olan insan sorumludur mantıklı makuldur o yüzden uçak kullanma gibi önemli bir işi yapabilir diyorum işte

hostes olan bir arkadaşım var benim nasıl pilotlar var çok enteresan yani. evli haliyle bile, hosteslere (hatta onların da evli olanlarına bile sdf) artizlik yapmak için uçağa takla attıracak kalibrede pilotlar var sanırım
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...