Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Lord of The Rings 3 : Return of The King

Hollow-Man

Öne çıkan mesajlar

said:
unity100, 09 December 2003 21:22 tarihinde demiş ki:
iyi ki turkce ceviriyi almamisim cevirilerden aklimi kacirirdim. cikin cikmazi. gul hanim. ozel isimler asla baska dillere cevrilmez.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
www.tokaci.com(oscommerce customization)
turkiye.bookturkey.com
aaa bunu unutmusum pek severim: www.bookturkey.com

Çevirileri muhteşem bi kitap.
Zaten kitapdada yazıyor özel isimler çevirilemez diye bişey yok tolkien onları ingilizce yani kendi dilinde adlandırmış ve türkçeye çevrilebilir.
yani ingilizcede kaymakpürüzü nü kullanmış bunu türkçe ceviridede ingilizce yazmanın alemi yok tabiki çevrilir.[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...
Sosyal ağlarda paylaş

14 Aralik'taki galasina giden talihli var mi aramizda?"
Bi kere sansim donsun de kazaniyim su cekilisi bee dedim de.. " Yine olmadi ahh ahh ne bahtsiz adamim...

*!İki Kule'nin galasina gittigini hic belli etmez*

[Bu mesaj MeSh tarafından 11 December 2003 17:28 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

eee...
çeviriler olmamış. olamaz da.
pazarlama stratejisi olarak mantıklı ama.
herif dilbilimci zaten kötünü çatlatarak bulmuş yazmış herşeyi bi esprisi kalmıo çevirince.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Fistan, 11 December 2003 12:04 tarihinde demiş ki:

Çevirileri muhteşem bi kitap.
Zaten kitapdada yazıyor özel isimler çevirilemez diye bişey yok tolkien onları ingilizce yani kendi dilinde adlandırmış ve türkçeye çevrilebilir.
yani ingilizcede kaymakpürüzü nü kullanmış bunu türkçe ceviridede ingilizce yazmanın alemi yok tabiki çevrilir.[hline]i love this game!
Yatay kuvvetlerin,düşey bileşimi...

ozel isimler cevrilemez diye birsey var, liselerde okutuluyor mufredatta, tum uluslararasi iliskilerde de sadece turkiye degil butun dunya kisi isimlerini alfabeleri elverdigince oldugu gibi yaziyor. kitaba o kurali sokan sahis herhalde kendi egitim mufredatini olusturmus.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

kaymakpuruzu ne abi ? nedir kaymak ? benim aklima lotru birak, mitolojiyi birak ad&d ile bile alakali hicbisey cagristirmadigi gibi getirdigi tek sey tam yagli kaymakli yogurt oluyor. o kadar kasmasalarmis bi taraflarini ceviricez isimlerini diye. hata etmisler zaten.[hline]referanslar :
www.mizzah.com
turkiye.bookturkey.com
Sosyal ağlarda paylaş

abicim heryerde kurallardan bahsetmesek. herşey kurallara uygun yapılıyo olsa bugün biçok şeyden mahrum olurduk. Hele edebiyat gibi bişiide bunun lafını etmek saçma geliyo bana. ha bence de saçma olmuş çeviri o ayrı konu.[hline]unity100, 05 December 2003 19:06 tarihinde demiş ki:
dagilin lan ! avrupa birligi, humanistler, greenpeace, spiritualistler, hayvan haklari koruma dernekleri ve hititler adina bu foruma el koyuyorum. hepinizi kogusturacagim
Sosyal ağlarda paylaş

cici bayanlar Return Of The King'in TV Comercial'ı capture edilmiş.
Bütün görüntüler yeni yani spoiler içeriyorlar. Gerçekten inanılmaz görüntüler var, heyecan bastı birden.

http://img-nex.theonering.net/movies/rotk_commercial_1.mov[hline]LathspeLL
Taurelilomea-tumbalemorna Tumbaletaurea Lomeanor

[Bu mesaj Emaleth tarafından 13 December 2003 15:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

cici bayanlar ben özel gösterime gidiyorum dün cnn türk'te gimli'nin zırhının ağırlığını sordular 30 kg olduunu duymuştum belgeselde anında cevapladım iki kişilik davetiye kazandım yarın saat 19:30'da filme gidiyorum yatılı okulumu da ektim bu yüzden.
mutluyum :)[hline]I'm your dream mind astray
I'm your eyes while you're away
I'm your pain while you repay
You know it's sad but true
Sad but true

[Bu mesaj Emaleth tarafından 13 December 2003 15:14 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...