Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Might and Magic VI: The Mandate of Heaven

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Hiç oynamadım bu oyunu, bu gün sınavdan çıkında GOG'dan alıp oynamaya karar verdim ama o dönemin metalarına çok uzak kaldım. Ne yapmalı başlayınca? Nasıl karakter yaratmalı? Konu oynanabilirliğin eskiliğine rağmen saracak kadar iyi sanırım, sırf ondan oynuyorum zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

Dogru secim yapmissin kesinlikle.

Öncelikle bir 2-3 ay zaman ayir. :p Kahve stokla. Yaninda büyükce bir defter ve kalem bulundur.

Hardcore oynamak istemiyorsan sitelerden trainer ve quest yerlerine bakma. Buldugun trainer'lari ve quest'lerde söylenen yerleri, ipuclarini iyice not al. Journal'den quest'lere bakabiliyorsun ama genelde ilk konustugunda verilen bilgilerin tamami yazmiyor. Günümüzdeki rpg'lerdeki gibi quest ahanda surda diye ok ccikmiyor haritanda. Adam sana tarif ediyor kuzeyde bir yerlerde diye. Gidip kendin ariyorsun.

Level scaling falan yok. Gezmenin tadini cikar.

Grup olarak kesinlikle bir mage olsun. Healer olarak cleric ya da druid lazim. Diger ikisini kafana göre sec. Ben Paladin/Archer aciyordum genelde ama en güclü grup diye degil, zevkine.

Edik: Taktik olarak ilk baslarda ok cok ise yariyor. Bir an önce 4 karaktere bow skill'ine ögret. Hepsine bir yay ver. Oklayip kacarak bir cok yeri temizleyebilirsin ilk baslarda.
Sosyal ağlarda paylaş

learning expertle, hızlıca masterla
her karaktere uzmanlaşıcağı büyü okulu ver
knight yerine pala kullan
water masterla
herkese bow verip expertle
misc. skilleri pala gibi ağır skill kasması gerekmiyen birine ver

kafana göre takıl ama oyun epeyce zor gelir ilk oynıyanına, yılma
Sosyal ağlarda paylaş

6 dan sonra 7 de oyna. gör adamlar nasıl geliştirmiş oyunu
ama işte 6 ya göre çok kısaydı 7. 6 uzunluğunda 7 içeriğinde bir oyun tam rüya rpgsi olur

rpg diyoruz ama npc interaction falan minimumda. konu mm den uzak olanlara baya absürd gelir. heroes 2 oynamayanlarada birçok quest ve karakter aynı etkiyi yapmaz

oyna ama yani herşeyiyle başyapıttır o oyun
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Öykü ve narrative için alacağım sadece zaten. Bu açıdan doğru bir yatırım olacağını düşünmekte haklı mıyım kesin?

öykü ve narrative ile alakası yok bu oyunun.

elder scrolls gibi düşün.
önünde kocaman bir dünya var ve sen istediğini yapıyorsun.

dungeonlara giriyor, tuzaklarla uğraşıyor, chestler açıyorsun. işte bir takım crafting hadiseleri de var.

seni kaptıracak bir öykü yok bir bastion değil mesela,
senin kendini dünyaya kaptırman gerekiyor. öyle tadı çıkar oyunun.

öte yandan bir ufak ipucu olarak (bunu biliyor musun bilmem de) oyunu turn based oynayabiliyorsun. daha kolay oluyor öylesi. combatlarda turn based'e geçiyor, sakince kararlar verebiliyorsun kimi healleyeceksin, kime saldıracaksın felan.
yoksa real time oynamaya kalkarsan cidden zor, sürekli rasgele ateş ediyorsun artık kime tutarsa :P
Sosyal ağlarda paylaş

Şu her skillin grandmaster olabilmesi saçmalığı yüzünden M&M VII 'i her zaman daha çok sevdim.

Belli bir yerden sonra 4 kişiye archery kasıp grandmaster olunca, minigun la takılır gibi geziyordun her yerde. Mage adam nasıl ok kullansın o hızda, ömrünü vermiş büyüye, bütün dünyevi duygulardan arındırmış kendini.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Öykü değil ana derdi dedin, almasam mı demeye başladım.

sadece öykü istiyorsan oynanacak bir oyun değil.
eski tip rpg'lerden bu.
dungeon exploring yani.
zevkli oyundur ama.

bu arada oynamadıysan redemption oyna, öykü istiyorsan mm6'dan daha çok tatmin eder.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...