Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kamer Genç'i Kürsüden İttiler

Ardeth

Öne çıkan mesajlar

http://siyaset.milliyet.com.tr/genc-i-kursuden-ittiler/siyaset/siyasetdetay/11.11.2011/1461371/default.htm

Salim Uslu kürsü'den inmesi için oy birliği sağlanan Kamer Genç kürsüden inmeyince onu itmiş. Değişik bir demokrasi uygulaması olmuş. Bu da salim Uslu'nın gözünden

said:
Deniz feneri olayı filan yok. Deniz feneriyle çıktı ve bir süre sonra feneri bıraktı kürsüde ve konuşmaya başladı. Konuşma süresi normalde 5 dakika. Beş dakikayı çok aştı ve daha sonra kürsüyü gaspetti. Parlamentoyu esir aldı tek başına. Kürsüyü terk etmeyerek parlamentoyu ve parlamenterleri esir aldı. Ben orada sadece Ak Partili vekil değilim. Herhangi bir vekilde değilim. Meclis idare amiriyim. Parlamentonun içindeki ve genel kuruldaki güvenliği sağlamak, huzuru sağlamak benim görevim. İç tüzükten, anayasadan kaynaklanan benim görevim. O anda oturumu yöneten meclis başkanı defalarca beni göreve davet etmesi üzerine ben beyefendiyi genel kuruldaki sıralara oturmaya davet ettim. Sanki böyle bir davet olmamışçasına, sanki böyle bir kürsü gaspı yokmuşçasına, sanki tek taraflı bir itilip kakılma varmışçasına bir kampanya yürütülüyor.

Nerden buluyorlar bu minyonları acaba. "Kamer Gençi kürsünden itecek kadar fanatik bir tutum sergilersem belki başbakanın gözüne girerim" kafaları mı yoksa gerçek fanatiklik mi bilemedim
Sosyal ağlarda paylaş

haklı falan değiller daha ziyade buna haklıyken haksız duruma düşmek denir. böyle demokratik bir kriz yaşandığı zaman uygulanan yöntem ite kaka itmekse o zaman zaten kendilerini eleştiren ya da konuşmalarını protesto eden insanları hapse attırmalarına laf etmeyin
Sosyal ağlarda paylaş

Meclis'te bulunanların hiç biri ne laftan anlıyor ne de kibar bir şekilde olayı çözebilecek, alttan alabilecek insanlar.

O yüzden çok doğaldır bu. Kamer gencin kürsüyü işgal etme hakkı yok. böyle de atılır doğal olarak adam kibarlıkla gitmiyorsa ne yapsınlar. Hepsinin iletişimi bozuk zaten. İnsanla birbirleriyle nasıl konuşulacağını bilmiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

çiçek sulamak terimini kazandırdığı için bizlere ben severim kendisini; ama çocuk gibi bir adam olduğu gerçeği de var.

kaç yaşında adamsın, koca mecliste "kürsüye çıktım, daha da inmem" tarzı bir yaklaşım komik. itilmesi hoş bir durum değil, ama bilemedim şimdi. yani şimdi bir vekil çıkıp ben inmiyorum kürsüden deyip kimseyi konuşturmasa ne yapılması gerekir? bunun için bir kural koyduklarını bile sanmıyorum, kimsenin aklıma gelmemiştir olabileceği hehe
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

çiçek sulamak terimini kazandırdığı için bizlere ben severim kendisini; ama çocuk gibi bir adam olduğu gerçeği de var.

kaç yaşında adamsın, koca mecliste "kürsüye çıktım, daha da inmem" tarzı bir yaklaşım komik. itilmesi hoş bir durum değil, ama bilemedim şimdi. yani şimdi bir vekil çıkıp ben inmiyorum kürsüden deyip kimseyi konuşturmasa ne yapılması gerekir? bunun için bir kural koyduklarını bile sanmıyorum, kimsenin aklıma gelmemiştir olabileceği hehe

yaka paça atılması gerekmediği kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...