Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Adobe confirms Flash Player is dead for mobile devices

Kanuni

Öne çıkan mesajlar

Masticore said:

hadi bakalım iphone neye yarar flash yokkk diyenler ne diyecek şimdi. :)

Elbet'te Steve Jobs'un planlarından biride flash'ın avantajlarından olan oyun,app'ların yerine app store'dan para ile birşeyler alınmasıydı ama adam haklıymış beyler flash'da gelecek yok...

iphone cok kisitlamaci rerorero.
esasen ben gereksiz pahali oldugunu dusundugum icin sevmiyorum iphone u.iphone 4s 2700tl civarinda sanirim tr de.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır şunu anlamak çok mu zordu? En basitinden, gir bi tane mouseover ile aksiyon isteyen flash animasyonu içeren siteye, telefon elinde kal öyle. Steve Jobs'un taa bu kapışmaların en başında açık açık anlattığı o uzun yazıyı da mı anlamadın be kardeş diye sorarlar.

Boş bir ısrardı zaten, böyle olacağı "ekrana dokunabildiğim bir telefonu" ilk elime aldığımızdan beri belliydi.

Ayrıca Flash yok reröreci arkadaşlar için de, ben çoğu yerde Flash olduğu belirtilen videoları izleyebiliyorum internet üzerinde, sırf Youtube'da değil. Anca 3. sınıf kaçak ligtv yayın yapan yerleri izleyemedim şimdiye kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

iOS ilk çıktığında ve o eleştiriler gelirken Flash çok daha önemliydi ama.

daha cok insanlar flash ürünleri telefonların kapasitesine göre deil desktoplara göre yapmaya devam ettiler., ki mantıklı olanda budur bence.

ikincil kullanımı standart haline getirmek hata olurdu.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...