Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

uydunet i nasıl bilirsiniz

Rerore

Öne çıkan mesajlar

Xenocide said:

ADSL 8mbit sınırsız= 54 TL
Uydunet 5mbit sınırsız= 69 TL

Cogunu okumadim ama burada senin ornegin de yanlis. TTNET'in 8Mbit Sinirsiz dedigi 15gb data aktarimindan sonra adil kullanim adi altinda dusurulen tarife. Herseyiyle TTNET 8Mbit sinirsiz ADSL istiyorsan 100 kusur lira. Buna karsin Uydunet'in 10Mbit sinirsiz tarifesi 99 lira.
Sosyal ağlarda paylaş

önce bi şunu da ekleyeyim, arkadaş tdk'dan kelime anlamlarını da yazmış da, "yetersiz" kelimesinde şöyle bişey de var;

2 . Eksiği olan, yetecek kadar olmayan.

kelimeyi 2. anlamıyla anladığım için çok özür dilerim bay gökçek.

@di

adil kullanım kotasının normal adsl tarifelerinde olduğunu bilmiyorum, onlar sadece fiberoptikler için geçerli değil mi?

bi de şöyle bişey var verdiğim linkte;

NETLİMİTSİZ Plus 8 mbit'e kadar: 89 tl

bu adil kullanım kotası olmayan versiyonu mu oluyor? eğer öyleyse adsl 8mbit 89, uydunet 10mbit 99. yüksek hızlarda aralarında çok fark yok gibi görünüyor. ama düşük hızlarda uydunet biraz daha pahalı gibi sanki.
Sosyal ağlarda paylaş

hayır bi de teknik mevzulardan pek anlamam ama uydunet (ya da kablonet) "kablotv üzerinden internet" diye bi mantıkla çalışmıyor mu? adsl'deki internet mantığının bununla bi alakası yok, o telefon hattı üzerinden bişeyler değil mi? bunlar nasıl aynı altyapıyı kullanıyor olabilir biri bana açıklasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Netlimitsiz dediklerinin hepsinde adil kullanim olayi var. Limitsiz yazdiklari ise hakkatten limitsiz ama vaat edilen baglantiyi saglayabilirlerse. Cogu zaman sucu altyapiya atip saglayamiyorlar.

89 kusur olan ise netlimitsiz plus diye bir sey. Standart netlimitsiz'den farki nedir bilmiyorum.

8 Limitsiz yine 109 liraya geliyor surada yazdigina gore;
http://www.ttnet.com.tr/web/230-1157-1-1/tur/evde_ttnet/baglanti_cesitleri_-_adsl/ucretlendirme

Uydunet'te durum oyle degil. 10Mbit'lik sinirsiz hizmet aliyorum ve ihtiyacim olan her an 1.1 mb/sn ile data indirebiliyorum. Sikinti yasamadim simdiye kadar.

Sadece arada kendi router'lari falan oldugundan hop sayisi 1-2 hop fazlalasiyor. Kimi zaman biraz daha fazla ping anlamina gelebiliyor oyuncular icin.
Sosyal ağlarda paylaş

D@rkwish said:

Valla teknik detay bende bilmiyorum ama yurtdışı çıkışların hepsi tt üzerinden yapılıyor diye biliyorum(yanlış olabilirim düzeltin) ve o yüzden bi noktada birleşiyordur diye düşünüyorum.

Evet hepsi TTNet ustunden. Yalniz arada soyle bir fark var;

TTNet'in tum musterileri icin ayirdigi kapasite belli. Oversell yapamiyorlar bu konuda. Yani Uydunet'e 50Gbit/s sozu verdiyse bunu son raddesine kadar saglamakla yukumlu. Haliyle ADSL ile Uydunet kalitesi burada birbirinden ayriliyor. ADSL hatti dolu iken ya da bolgedeki santral talebi karsilamayazken, Uydunet tarafinda boyle bir olay yoksa gayet rahat edebiliyor Uydunet kullanicilari. Tersi de mumkun olabiliyor.

Uydunet'in ulke icinde kendi altyapisini sagladigini dusunurseniz gayet kalite farki olabilecegini de gorebilirsiniz esasen.
Sosyal ağlarda paylaş

Ping için almanya/ingiltere felan deneyin bence testten, hem uydunet hem ttnet ülke içinde zaten müthiş pingler gösterir sıkıntı yurtdışında.

Ben 8mbit sınırsız bağlantı kullanıyorum(kota felan yok) ve hız olarak son birkaç aya kadar hiçbir sıkıntım yoktu ancak birkaç aydır download hızım 900lerden anlık 20 ye felan inip tekrar çıkıyor ve bunu 1 saatlik bir sürece vurunca baya büyük bir hız kaybı yaşıyorum.(sadece downloadlarda bu sıkıntı oyun vs oynarken bir sorun çekmedim daha).
Sosyal ağlarda paylaş

ya senin kafa iyi mi ben anlamadım 8 mbit ile 1 mbit fiyatlarını koyuyorsun yan yana sonra gelmiş eşdeğer tarife bilmemne diyosun. hangi hizmetin daha ekonomik olduğuna eşdeğer tarifelerden bakmıcan da neyden bakıcan hangi dünyada yaşıyosun sen mantar falan mı yedin naptın?

hayır trollüyor musun yoksa ciddi misin, eğer trollüyorsan başarılısın bak onu söyleyeyim, gerçekten trollendim. ama ciddi isen durum fena.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi neyi tartışıyorsunuz? Bölgenizde hangi altyapı daha iyi hizmet veriyorsa onu kullanmak doğal ve olağan birşey. Internette sidik yarışı sizin yaptığınız... Telekom santrali evime yakın. 16mbit bağlantım. Hattım eskiden 18mbit destekliyordu max şimdi 38mbit ölçüldü en son bakım için geldiklerinde... Şu anda modemden 16384kbps sabit görüyorum. Bir kere de düşmedi bizim adil zımbırtısından. Tivibu ve ADSL ücreti toplam 69 TL aylık veriyorum. Bu arada son geldiklerinde ne bu 38mbit dedim. Adam VDSL2 olabilir dedi ama onların ölçüm cihazları da farklı dedi.Telekomdan bir süpriz gelebilir her an... Bu da böyle bir anımdır... :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...