Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ali amcayı incitmiycekler.!

Tyrion

Öne çıkan mesajlar

Kentsel dönüşüm iyidir , eskiler yıkılsın yeniler yapılsın . Yapılabilen kat sayısı arttırılsın , fazla katlar da yüklenici firmaların olsun işte , eski ev sahipleri de evinde oturmaya devam etsin .

İskanı olmayan veya gecekondu tipi yerlerin de , enkaz bedeli ödenerek kamulaştırılması mantıklı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Evet en mantıklı ve basit çözümü bu ama asla yapmazlar;

her biri 10 ar daireden 5 apartmanı aldıklarını düşün, yerine
15 dairelik 5 blok yapsalar 25 daire kazanacaklar ki bunların içinde masraflar dahil değil yani ortalama 15daire falan karda olacaklar.

Şu andaki gibi yapsalar 50 daireyi başka bi yerde toplu bi şekilde yapacaklar ki bunları uzun vadeyle yine ev sahiplerine ödeticekler, adamların merkezdeki 50 dairelik arsasını bedavaya getirip oraya koca XXcity dikicekler, zaten istanbul dışındaki city tarzı daireleri bilr 200bin tlden başlayan firmalar kadıköy,beşiktaş vs. bi çok merkezi yerdeki daireleri kaça satarlar allah bilir.hele bide meşhur çılgın projemize kazma vururlarsa çok uçuk rakamlara gider o daireler.
O zaman kadıköyde 2milyon dolarlık dairede oturan kodamana
800tl emekli maaşı alan ali amcayla komşu edeler mi? "Devlet bizi depremden korudu allah razı olsun bi damımız varsa tepemizde oda devletimizin ikramıdır" bla bla bla..Sonra oturup reklamlarda ağaoğlunu izleriz "olmaz dediler yaptım oldu" diye.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla şehrin genel yapısı düzelecekse , diğer çözüme bile razıyım . Bazı semtler var ki , bütün binalar üflesen çökecek gibi , ayrıca acayip çirkin . Yıkılıp , modern binalar , plazalar yapılması şart. (bkz . Kağıthane v.b)

Bizim millete kalsa , kimse hareket geçmez açık söylim .

Bizim apartmanın da kondisyonu kötü , yıkalım baştan yapalım diyoruz (ki iyi bir semtte aslında , sıfır daireler aynı sokak/mahalledeki , bunlara göre 2.5 X değerli ) , kimse tınlamıyor , Allah'ın bileceği iş , birşey olmaz falan diyorlar :)

E böylesinin de hakkı , gelip devlet aslın apartmanı , akıllansınlar. Gidip Çatalca'da bir sitede falan yaşasınlar
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Kentsel dönüşüm iyidir , eskiler yıkılsın yeniler yapılsın . Yapılabilen kat sayısı arttırılsın , fazla katlar da yüklenici firmaların olsun işte , eski ev sahipleri de evinde oturmaya devam etsin .

İskanı olmayan veya gecekondu tipi yerlerin de , enkaz bedeli ödenerek kamulaştırılması mantıklı bence.

Birileri para kazanacak diye niye sağlam evimden olayım yahu? Yok öyle yağma

Kat çıkalım, az m2 verelim, davalar seneler sürsün sonuçta müteahhitin işine gelsin. Başlarım öyle dönüşüme.
Sosyal ağlarda paylaş

Sağlam binalar için demedim zaten ya . Eski semt ve binalar için dedim .

Bir şekilde hem vatandaş hem firmalar desteklenip , komple dönüştürmek gerekiyor ama . Bina sağlam bile olsa 30-40 yıllık saçma mimariyi kaldırıp , yamuk yumuk evleri , düzgün bir şehir kurmak gerekiyor.

Istanbul gördüğüm nadir çirkin şehirlerden biri yani , ulan her bina birbirinden farklı ve daha çirkin :)
Sosyal ağlarda paylaş

İyi de gayet iyi semtteki ev sırf yapısı eski diye bu anca şu kadar eder diyecekler ve o fiyata göre şehir dışında Toki yapımı evi kaktıracaklar herkese.
Yok eğer aynı arsaya yapacaklarsa da tonla para isteyecekler etraftaki emsalleri gösterip ve millet mecbur o şehir dışı evi kabul edip gidecek.

Asıl amaç iyi yerleri yandaşlara peşkeş çekmek bence, benzerini gördük çünkü son yıllarda.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkezde bi şehircilik tribi başlamış arkadaş, binalar güzel gözüksünler,
hepsi aynı boyda olsun,renkleri uyumlu falan, heralde bunlar Desperate Houswives daki gibi sanıo dünya genelindeki evleri. 500m2 alana yapılmış 200-250 metrekare dublex-triplex havuzlu, hiçmi izlemediniz The Shield falan görün bi asıl LA nasılmış.

Bunun kentsel dönüşümle zerre alakası yok, böyle bi teklifi özel bi firma bile gelip yapmaya cesaret edemez, ama devlet yasayı çıkartıp ya emmeye gelcen ya gömmeye aslanım diyo, Sonra "efenimm AİHM de çok davamız var,bizim gibi bi hukuk ülkesine yakışmıyor" lan uyanık tüccar mantığıyla devlet adam kandırıyor resmen, napcaklar AİHM ye gitmeyip? sizi size mi şikayet etcekler?
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrion said:

Herkezde bi şehircilik tribi başlamış arkadaş, binalar güzel gözüksünler,
hepsi aynı boyda olsun,renkleri uyumlu falan, heralde bunlar Desperate Houswives daki gibi sanıo dünya genelindeki evleri. 500m2 alana yapılmış 200-250 metrekare dublex-triplex havuzlu, hiçmi izlemediniz The Shield falan görün bi asıl LA nasılmış.

Çok fazla yer göremedim haklısın ,

Stockholm , Vaxjo , Kopenhag , Milan, Roma , Venedik , Barselona , Paris , Amsterdam , Minsk , Kiev , Riga , Viyana ve Frankfurt'u görebildim sadece . Açıkça söyliyebilirim ki , uçaktan en güzel görünen şehir burası ama , gerçekten dandik .

Ki bak , Minsk , Kiev , Riga falan diyorum . Komünist bir düzen ve mimari var , onlar bile gayet güzel binalar (İçleri felaket o ayrı , lüks olsun demiyorum yani anlıycağın üzere )
Sosyal ağlarda paylaş

Jeeztro said:

hay şu deprem olsada siktirip gitseniz artık, deprem deprem diye diye. anlamadım insanların ölmesi mi hoşunuza gidiyor ? ya da depremde sadece fakirlerle kürtler mi ölücek nedir ? allahla mı konuştunuz ?

yoklan niye ölmesini istiycez. Sadece bizim halkimiz aptalll, akli anca o zaman calisir diyorum.Bunuda dunyada yasanan kriz sonrasi son belediye secimlerine dayanaraktan soyluyorum. Bakın deprem vergisiyle yapilanlar ortada kimseninde hesap sordugu,soracagi yok.
Sosyal ağlarda paylaş

kithnos_1 said:

Istanbul gördüğüm nadir çirkin şehirlerden biri yani , ulan her bina birbirinden farklı ve daha çirkin :)

Buna bende katiliyorum, netekim bununda en buyuk sebebi yine devletin zamaninda bok yemesi ve bunu bi sisteme baglamis olmamasi. Avrupada bi cok ulkede mustakil evlerin disinda genelde apartman vari butun binalari bilindik sirketler yapiyo. Deprem dayanikliligiydi, bilmemnesiydi hersey standart bi sekilde yapiliyo. Rizeli muteahhit dursun mantigiyla is yapmamis, carpik yapilasmamis olunuyo böylece. Dogru duzgun hepsinin boyu rengi mimarisi vs.

Ki dedigin gibi, bizim millet canindan olur malindan yine olmaz. "Hadi yaptiralim" dediginde kimseden ses cikmaz. Mustahak öyle adama devletin gelip yenilemesi. Ha ama evet, saglam eve gelip "saglam degil" raporu verip ayni yaptirimi uygulamaktan mafyaciliktan baska bisey degil. Buda turkiyede yeni bisey degil zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

2 uca da çekilebilecek bir şey bu.

Bir bakımdan gayet güzel bir durum. Eğer gecekonduları, çakma daireleri falan hedef alırlarsa çok güzel toparlayabilirler şehri.

Ama muhtemelen zenginlere ve inşaat şirketlerinin site vb'lerine peşkeş amaçlı olarak satmak istemeyen her insanın evine karşı kullanmayı deneyecekler, o zaman skandal olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...